Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sqllite veritabanını androidde oluşturma
iyi akşamlar,

delphide ilk fmx projemi geliştiriyorum.projeyi test etmek için telefona yükledim ama veritabanı bulunamadı hatası alıyorum.
uygulamam ders programı hakkında ve sqllite veritabanını kullanıyor.uygulamam windows üzerinde sorunsuz çalışıyor ama androidde hata veriyor.

sqllite veri tabanını programla birlikte androide nasıl yükleyebilirim?
firedac kullanıyorum.

HK0V7j.png

YKNRVZ.png
CREATE TABLE GUNLER (
    ID        INTEGER     PRIMARY KEY AUTOINCREMENT,
    PAZARTESI STRING (20),
    SALI      STRING (20),
    CARSAMBA  STRING (20),
    PERSEMBE  STRING (20),
    CUMA      STRING (20) 
);
 android üzerinde sqlite veritabanına bağlanmak için datamodulecreate kısmına fdconnection için ne yazmalıyım? 

TR3Wc3.jpg
-- File generated with SQLiteStudio v3.2.1 on Per Mar 12 20:47:34 2020
--
-- Text encoding used: System
--
PRAGMA foreign_keys = off;
BEGIN TRANSACTION;
-- Table: DERSLER
DROP TABLE IF EXISTS DERSLER;
CREATE TABLE DERSLER (ID INTEGER PRIMARY KEY AUTOINCREMENT, ADI TEXT (20));
INSERT INTO DERSLER (ID, ADI) VALUES (7, 'Fizik');
INSERT INTO DERSLER (ID, ADI) VALUES (12, 'Matematik');
INSERT INTO DERSLER (ID, ADI) VALUES (14, 'Edebiyat');
INSERT INTO DERSLER (ID, ADI) VALUES (15, 'Kimya');
INSERT INTO DERSLER (ID, ADI) VALUES (17, 'Tarih');
INSERT INTO DERSLER (ID, ADI) VALUES (18, 'Coğrafya');
INSERT INTO DERSLER (ID, ADI) VALUES (21, 'Din kültürü');
INSERT INTO DERSLER (ID, ADI) VALUES (22, 'Felsefe');
INSERT INTO DERSLER (ID, ADI) VALUES (23, 'Biyoloji');
INSERT INTO DERSLER (ID, ADI) VALUES (24, 'Mesleki Gelişim');

-- Table: GUNLER
DROP TABLE IF EXISTS GUNLER;
CREATE TABLE GUNLER (ID INTEGER PRIMARY KEY AUTOINCREMENT, PAZARTESI STRING (20), SALI STRING (20), CARSAMBA STRING (20), PERSEMBE STRING (20), CUMA STRING (20));
INSERT INTO GUNLER (ID, PAZARTESI, SALI, CARSAMBA, PERSEMBE, CUMA) VALUES (1, 'MATEMATİK', 'MATEMATİK', 'DİN KÜLTÜRÜ', 'FİZİK', 'MATEMATİK');
INSERT INTO GUNLER (ID, PAZARTESI, SALI, CARSAMBA, PERSEMBE, CUMA) VALUES (2, 'MATEMATİK', NULL, NULL, 'FİZİK', NULL);
INSERT INTO GUNLER (ID, PAZARTESI, SALI, CARSAMBA, PERSEMBE, CUMA) VALUES (3, 'KİMYA', NULL, NULL, NULL, NULL);
INSERT INTO GUNLER (ID, PAZARTESI, SALI, CARSAMBA, PERSEMBE, CUMA) VALUES (4, 'KİMYA', NULL, NULL, NULL, NULL);
INSERT INTO GUNLER (ID, PAZARTESI, SALI, CARSAMBA, PERSEMBE, CUMA) VALUES (5, NULL, NULL, 'MATEMATİK', NULL, NULL);
INSERT INTO GUNLER (ID, PAZARTESI, SALI, CARSAMBA, PERSEMBE, CUMA) VALUES (6, NULL, NULL, 'MATEMATİK', NULL, NULL);
INSERT INTO GUNLER (ID, PAZARTESI, SALI, CARSAMBA, PERSEMBE, CUMA) VALUES (7, NULL, NULL, 'COĞRAFYA', NULL, NULL);
INSERT INTO GUNLER (ID, PAZARTESI, SALI, CARSAMBA, PERSEMBE, CUMA) VALUES (8, NULL, NULL, 'COĞRAFYA', NULL, NULL);
INSERT INTO GUNLER (ID, PAZARTESI, SALI, CARSAMBA, PERSEMBE, CUMA) VALUES (9, NULL, NULL, 'KULUP', NULL, NULL);
INSERT INTO GUNLER (ID, PAZARTESI, SALI, CARSAMBA, PERSEMBE, CUMA) VALUES (10, NULL, NULL, 'KULUP', NULL, NULL);

COMMIT TRANSACTION;
PRAGMA foreign_keys = on;

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Teknik Lise öğrencisiyim.
İlgi alanlarım: Delphi, Arduino, Proteus, Wordpress.

SQLite dosyasını, project manager üzerine sürükleyip bırakın, yada deployment a ekleyin. 
SQLite dosyasının Android için remote path i assets\internal olarak değiştirin.
Kodla database i cretae etmenize gerek yok, deployment db dosyasını karşı platforma yükler.
Dikkat etmeniz gererek en önemli nokta ise connection path in set edilme yöntemidir. 
Connection un OnBeforeConnect olayında db path'ini verin.
Bütün bağlantıları sağlayıp Windows ortamında çalıştığını test edin.
Sonra Project>Deployment>Android debug configuration 32bit veya 64bit'i seçin.
Sonra Deployment penceresinde ADD FILES butonundan database'nizi ekleyiniz ve REMOTE PATH kısmına "assets\internal" yazınız ve deploy butonundan deploy ediniz.
Sonra FDConnection Events kısmından BeforeConnect olayına çift tıklayıp oluşan Procedure'e "FDConnection1.Params.Values['Database']:=TPath.Combine(TPath.GetDocumentsPath,'Databasename.db');" yazınız.
Son olarak uses kısmına "System.IOUtils" kodunu ekleyip derleyiniz.

http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio...nap_Server bu linkten bakarakta yapabilirsiniz.
ilginiz ve cevapladığınız için teşekkür ederim.

söylediğini gibi ekledim veritabanı dosyası geldi.

GHjcXo.png

uygulamayı yükledim, çalıştı.

YyOYnT.jpg
Teknik Lise öğrencisiyim.
İlgi alanlarım: Delphi, Arduino, Proteus, Wordpress.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Listview nesnesi ile birden fazla alan oluşturma Fesih ARSLAN 12 5.956 09-03-2020, Saat: 10:47
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  IPHONE suz provisioning profile olusturma 41linea41 5 377 14-02-2020, Saat: 09:38
Lightbulb QR okuma ve oluşturma [Anlatım] Mr.Developer 11 2.112 25-07-2019, Saat: 11:44
Son Yorum: seydigozegir@gmail.com
  Delphi 10.3 - ipa Dosyası Oluşturma Sorunu darkslordd 2 858 27-03-2019, Saat: 19:27
  DX 10.3 için comport libry bileşeni ekleyip androidde seri porta bilgi gönderme/okuma baloglurecep 2 877 25-01-2019, Saat: 17:45
Son Yorum: baloglurecep

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi