Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radiobutton boyutu büyütme
Selamün aleyküm ustalarım delphi son sürüm ile Radiobutton oluşturuyorum lakin boyutlarını büyütemiyorum farklı programlarda aynı şekilde oluşturulan projelere baktığım zaman oluşturmuş oldukları radiobutton büyük boyda, ama ben kendim oluşturduğum radio button boyutu küçük bu butonların boyutunu nasıl büyütebilirim.
(13-03-2020, Saat: 13:24)kariyer63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamün aleyküm ustalarım delphi son sürüm ile Radiobutton oluşturuyorum lakin boyutlarını büyütemiyorum farklı programlarda aynı şekilde oluşturulan projelere baktığım zaman oluşturmuş oldukları radiobutton büyük boyda, ama ben kendim oluşturduğum radio button boyutu küçük bu butonların boyutunu nasıl büyütebilirim.

Merhaba,
Fontu büyütmeyi dener misin?
Yazılım Topluluğumuz -> Tıklayın
Kişisel Tanıtım Sitem -> Tıklayın
19 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
(13-03-2020, Saat: 17:56)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-03-2020, Saat: 13:24)kariyer63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamün aleyküm ustalarım delphi son sürüm ile Radiobutton oluşturuyorum lakin boyutlarını büyütemiyorum farklı programlarda aynı şekilde oluşturulan projelere baktığım zaman oluşturmuş oldukları radiobutton büyük boyda, ama ben kendim oluşturduğum radio button boyutu küçük bu butonların boyutunu nasıl büyütebilirim.

Merhaba,
Fontu büyütmeyi dener misin?

Fontu büyütüyorum ama değişen bişey olmuyor sadece yazı büyüyor ama radio button büyümüyor
High-DPI konusunu araştırabilirsiniz.
(14-03-2020, Saat: 11:17)kodamelesi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: High-DPI konusunu araştırabilirsiniz.

maalesef ustam bu konu içerisinde aradığım sonuca rastlamadım
(14-03-2020, Saat: 11:31)kariyer63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-03-2020, Saat: 11:17)kodamelesi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: High-DPI konusunu araştırabilirsiniz.

maalesef ustam bu konu içerisinde aradığım sonuca rastlamadım

Oluşturduğunuz radiobutton özelliklerini aşağıdaki gibi ayarlayın görsel ekte
procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
begin
RadioButton2.Width:=200;  // değerler size kalmış
RadioButton2.Height :=50;
RadioButton2.Font.Size:=25;
end;

Ek Dosyalar Resimler

"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
(14-03-2020, Saat: 12:16)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-03-2020, Saat: 11:31)kariyer63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: maalesef ustam bu konu içerisinde aradığım sonuca rastlamadım

Oluşturduğunuz radiobutton özelliklerini aşağıdaki gibi ayarlayın görsel ekte
procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
begin
RadioButton2.Width:=200;  // değerler size kalmış
RadioButton2.Height :=50;
RadioButton2.Font.Size:=25;
end;

Maalesef Hocam bu sadece font değerini değiştiriyor yani benim istediğim yazılar küçük olabilir ama en önemlisi radiobutton kendisinin boyutunu büyük olmasını istiyorum bu verdiğim görselde umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır https://ibb.co/qCpxcTN
merhaba,
FMX formda çalışıyor iseniz radiobutton nesnesini scaledlayout nesnesi içerisine yerleştiriniz align ve ankor ayarlrını yapınız ve scaledlayout height Width değerleri ile oynayarak tamamen büyütebilirsiniz

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi