Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Corona virüsü çalışma sisteminizi etkiledi mi?
Şu aralar geçtiğimiz sıkıntılı dönemde salgın çalışma saatlerine veya işinize bir etkisi oldumu?

Bir süre Şirket kapatma veya evden çalışma düzeni gibi durumlar söz konusu oldu mu?
PostgreSQL - Linux - Delphi, Poliüretan
Merhaba ,

Turizim sektörü, spor salonları, avm, oto yıkama ve otopark lar ile çalıştığımız için korona virüs sanki bizim için örgütlenmiş.
1 haftadır telefonlar çalmıyor, buna bağlı olarak tahsilat tan söz etmiyorum bile. Bütün görüşmelerimiz randevularımız ertelenmiş durumda.
Yarın itibari ile ofisi kapatıyoruz bütün arkadaşlarımız evden destek ve yazılım geliştirmeye devam edecek.

Umarım bu süreci hızlıca atlatırız her şey normale döner. Dayana bildiğimiz kadar dayanacağız.
Bu arada yazılım güncelleme ve yeni versiyonları çıkartmak için bir fırsat olarak bakıyorum Smile

Herkese sağlıklı günler diliyorum.
(19-03-2020, Saat: 12:16)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu aralar geçtiğimiz sıkıntılı dönemde salgın çalışma saatlerine veya işinize bir etkisi oldumu?

Bir süre Şirket kapatma veya evden çalışma düzeni gibi durumlar söz konusu oldu mu?

pazartesi nöbet sistemine geçiyoruz her gün bir arkadaş iş yerinde kalacak  
diğer arkadaşlar evden çalışacak

iş yerimize gelen sayısı anormal azaldı. (Komşu ziyaretleri azaldı)
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
Merhaba,
Öncelikle cümlemize geçmiş olsun. Kazasız belasız bir an önce bu süreci atlatırız İnşallah.
Bu güne kadar DelphiCan bir çoğumuza büyük katkılar sağlandı. 
İş yoğunluğunuzun hafiflediği bu süreçte sizler de DelphiCan'a katkı sağlayabilirsiniz.  
Makale, beyin fırtınası (kodlamayı öğretme yönteminde oyunlaştırma algoritmaları gibi) veya bir eğitimle katkıda bulunabilirseniz memnun olurum.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Bizim şirketimizde üst yönetim bilgi teknoloji ekibinin evden çalışması durumunda
diğer departmanlarda çalışan arkadaşlara haksızlık olacağına karar vermiş
neredeyse tam kadro şirkete gelip gidiyoruz.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Smile Peki, korona içinizden birine bulaşırsa ( Allah Göstermesin İnşallah ) bu durumda kime haksızlık olacak? Umarım üst yönetimdekiler de işe gidip gelenlerdendir... Sonuçta bu mücbir bir sebep. Biz evden çalışıyoruz.

YouTube Delphi Tips

"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" P.Safa
Merhaba,
yurtları boşalttıkları için memlekete döndüm.
Daha yeni okula gittiğim için düzenimi tam oturttum derken yine bozuldu.
Evde freelancer olmak çok zor.
Tam odaklanayım derken arkadan;
"Oğlum ekmek almaya git" komutu tüm sistemi bozuyor.
Allah eksikliklerini vermesin tabi.

Freelancer olmaktan son dönemde nefret etmeye başladım.
En güzeli 8-5 çalış akşam kafan rahat zamanını kendine ayır
Yazılım Topluluğumuz -> Tıklayın
Kişisel Tanıtım Sitem -> Tıklayın
20 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
Corona covid-19 ne derseniz deyin sanırım bundan hepimiz "biraz" nasibimizi alacağız.

Sabah bu konuda, yazılımsal olarak neler yapılmış diye bakıyordum, Delphi'ci bir arkadaşım;İsrail OpenCV teknolojisini kullanarak kameralardan aktiv kişileri tespit edip geriye dönük kimlerle teması olduğunu takip edip loglayabilmeyi yapıyormuş,
Çin de kendi map api ile aktiv kişilerin takibini ve pasif olanların da bunlardan uzak durmalarını sağlıyorlar.
Bulduğum veri takip apilerinin çoğu şubat ortasından yapılmaya başlanmış !!!!
https://github.com/javieraviles/covidAPI bu api kullanılır durumda Türkçe haber veren apiler de mevcut.

Bu platformdan bu konuda hiç çalışan var mı ?

Not:
Evden çalışma için söylüyorum: Böylesine bir salgının nereye gidebileceğini öngöremeyen yöneticiler yakında yanıldıklarını anlayacak ve önlem almadıkları için çok üzülecekler.
1-2 aya vaka sayısı 5-10 bin olabilir. Vaka sayısının 12 olduğu Ukrayna sınırlarını tüm yabancılara kapattı. Bazı bölgelerde metro seferleri iptal, maskesiz toplu taşımayı kullanamıyorlar. Biz eğer gerisindeyiz.
Tedbirlerimiz neler bunlar çok önemli. Evden çalışalım çalışmayalım eldiven ve maskesiz dışarı çıkmamak gerekli. Çin dün açıkladığı verilere göre virüs en az yarım saat (Amerikalı uzmanlar 3 saat) havada asılı kalabiliyor, yüzeylerde yüzeye bağlı olarak 3-4 güne kadar kalabiliyor. Bylaştırıcı yolcu otobüste 7 sıra yani 4ö5 metre önündeki yolcuya virüs bulaştırabiliyor. Öyle 1-2 metre gördüğünüz gibi yeterli görünmüyor.

2616531_b84b7714327ff492aa7e856a122a6a09.jpg
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(19-03-2020, Saat: 14:38)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile Peki, korona içinizden birine bulaşırsa ( Allah Göstermesin İnşallah ) bu durumda kime haksızlık olacak? Umarım üst yönetimdekiler de işe gidip gelenlerdendir... Sonuçta bu mücbir bir sebep. Biz evden çalışıyoruz.

Üst yönetimin hepsi geçen haftadan beri evdeler  Angry
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Corona 5.0 savasabd 1 423 24-03-2020, Saat: 11:51
Son Yorum: wiseman
  Mobile Sanal Gerçeklik Uygulaması (Virtual Reality) çalışma yapan varmı. pro_imaj 3 723 16-01-2020, Saat: 14:40
Son Yorum: pro_imaj
  Yine güvenlik Cryptolocker virüsü boreas 14 2.780 12-04-2019, Saat: 10:16
Son Yorum: boreas

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi