Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Timage nesnesindeki resmi datasnap sunucuya göndererek kaydetme
Telefondan çekip TImage nesnesinde gösterdiğim resmi datasnap sunucusundaki bir yere (veritabanına değil) kaydetmek istiyorum. Resmi MemoryStream olarak gönderip kaydetmek istiyorum (yada önereceğiniz başka bir şekilde) ancak bir türlü yapamadım. Bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.
Merhaba

Eğer db e kaydetmeyecekseniz Indy haricinde bir seçenek bilmiyorum. Ben daha önce denedim bir çok sorunlar çıkmıştı özellikle
Image tipleri PNG,JPEG,JPG gibi format farklılıklrında Indy serverda bunu ayrıştırmak gerekiyor.

Bende konuyu takip edeceğim. Eğer bu şeklde başaramazsanız db e kaydedip oradan tekrar harddiske kayıt da edebilirsiniz.

Indy örneklerinii incelemeniz de fayda var.

Kolay değil biraz uğraşmanız gerekecek > https://www.delphican.com/showthread.php?tid=3463
Hocam DS sunucudaki DB ye kaydedip belirli aralıklarda bu db yi kontrol edip fiziksel olarak kaydedin. Sanırım en basit yol bu.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

İlginç. Datasnap ile server a resim kaydetmenin bu kadar zor olacagini düşünmemiştim.
Merhaba,
Mobil uygulama tarafında, resmi Stream'a aldıktan sonra base64 formatına dönüştürün ve sunucuya gönderin.
Sunucu uygulama tarafında, StringStream ile bu veriyi alıp doğrudan SaveToFile yöntemi ile dosyası sunucudaki bir path'e gönderdiğiniz formatta kaydedebilirsiniz.
(25-03-2020, Saat: 02:07)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Mobil uygulama tarafında, resmi Stream'a aldıktan sonra base64 formatına dönüştürün ve sunucuya gönderin.
Sunucu uygulama tarafında, StringStream ile bu veriyi alıp doğrudan SaveToFile yöntemi ile dosyası sunucudaki bir path'e gönderdiğiniz formatta kaydedebilirsiniz.

Bahsettiginiz method indy ile client server metodu mu ? Datasnap uzerinden mi?
Yoğunluğu atlatıp bir ara deneyip sonucu paylaşırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Çözüldü] FMX Android uygulaması ile sunucuya resim yükleme Mesut 2 491 25-07-2023, Saat: 00:40
Son Yorum: Mesut
  ClientDataSet image field yükleme (DataSnap) 41linea41 29 8.031 25-01-2023, Saat: 19:18
Son Yorum: yemre
  Datasnap Kullanımı Hk. sadoal351 1 522 11-01-2023, Saat: 12:45
Son Yorum: hi_selamlar
Photo Datasnap Hatası serdar 2 496 06-10-2022, Saat: 14:04
Son Yorum: serdar
  DataSnap web bağlantısı Altıner 6 1.210 18-09-2022, Saat: 10:29
Son Yorum: Altıner

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi