Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edit Memo vb. veri girişin nesnelerinde tümünü seç/kopyala/kes işlemleri hk (FMX)
(19-04-2020, Saat: 23:59)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu hortlatmam gerekti :/
kopyala/kes/yapıştır seçeneği hatta seçme seçeneği bile çıkmıyor.
Edit nesnesi ekledim ama fayda etmedi.
Sorunu çözen mevcut ise geri dönüş sağlarsa mutlu olurum.

OrangeUI 1.77 ve 1.78.1 de testler yaptım. Yukarıda önerdiğim yöntemle sorun olmuyor. Metin düzenleme menüsü çıkıyor.
(20-04-2020, Saat: 00:12)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-04-2020, Saat: 23:59)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu hortlatmam gerekti :/
kopyala/kes/yapıştır seçeneği hatta seçme seçeneği bile çıkmıyor.
Edit nesnesi ekledim ama fayda etmedi.
Sorunu çözen mevcut ise geri dönüş sağlarsa mutlu olurum.

OrangeUI 1.77 ve 1.78.1 de testler yaptım. Yukarıda önerdiğim yöntemle sorun olmuyor. Metin düzenleme menüsü çıkıyor.
Şu an aktif olarak çalıştığım projede olmuyordu fakat sıfır projede deneyince oldu,
demek ki projemde o kadar çok şey denemişim ki; bir ayarı açınca algılamıyor.
Teşekkürler hocam.
kisisel_logo_dark.png
(20-04-2020, Saat: 00:18)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-04-2020, Saat: 00:12)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: OrangeUI 1.77 ve 1.78.1 de testler yaptım. Yukarıda önerdiğim yöntemle sorun olmuyor. Metin düzenleme menüsü çıkıyor.
Şu an aktif olarak çalıştığım projede olmuyordu fakat sıfır projede deneyince oldu,
Teşekkürler hocam.

Rica ederim.
Sorunu nasıl çözdünüz? Ek bir konfigürasyon yaptınız mı?
(20-04-2020, Saat: 00:50)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-04-2020, Saat: 00:18)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu an aktif olarak çalıştığım projede olmuyordu fakat sıfır projede deneyince oldu,
Teşekkürler hocam.

Rica ederim.
Merhaba,
dün bir aydınlanma yaşadım.
Projemde Frame kullanıyorum. Frame'ye ekleyince Edit nesnesini herhangi bir değişiklik olmuyor. Çok kez kombinasyon denedim. 
En son sinirlenip o Frame de bulunan tüm nesneleri silip, sadece edit bırakıp denedim ama yine işlemedi. Normal edit nesnesin de bile düzenleme aktif olmuyor yani Frame modunda. Sanırsam bu OrangeUI'nin ShowFrame'de kullandığı yapı ile alakalı. 

En son projede ana form'a ekleyince çalışmaya başladı. Sadece ana form'a ekleyip, pagecontrol ile sayfanızı çağırsanız bile kabul ediliyor. Yeter ki o edit formda olsun. Visible edince bile çalışmaya başladı. 

Kısaca; 
 Edit nesnesini OrangeUI'den bağımsız bir nesne üzerinde saklayın. Evet TFrame'de bağımsız fakat ShowFrame işleri karıştırıyor.
kisisel_logo_dark.png
(20-04-2020, Saat: 08:04)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-04-2020, Saat: 00:50)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim.
Merhaba,
Projemde Frame kullanıyorum. Frame'ye ekleyince Edit nesnesini herhangi bir değişiklik olmuyor. Çok kez kombinasyon denedim. 
En son sinirlenip o Frame de bulunan tüm nesneleri silip, sadece edit bırakıp denedim ama yine işlemedi. Normal edit nesnesin de bile düzenleme aktif olmuyor yani Frame modunda. Sanırsam bu OrangeUI'nin ShowFrame'de kullandığı yapı ile alakalı. 

En son projede ana form'a ekleyince çalışmaya başladı. Sadece ana form'a ekleyip, pagecontrol ile sayfanızı çağırsanız bile kabul ediliyor. Yeter ki o edit formda olsun. Visible edince bile çalışmaya başladı. 

Kısaca; 
 Edit nesnesini OrangeUI'den bağımsız bir nesne üzerinde saklayın. Evet TFrame'de bağımsız fakat ShowFrame işleri karıştırıyor.

ShowFrame komutunuzu yazar mısınız ?
(20-04-2020, Saat: 12:17)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-04-2020, Saat: 08:04)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Kısaca; 

ShowFrame komutunuzu yazar mısınız ?

ShowFrame(TFrame(frmAbc), TfrmAbc, tabHastalar, nil, nil, nil, Application, True, True, TUseFrameSwitchEffectType.ufsefDefault);
kisisel_logo_dark.png
(20-04-2020, Saat: 12:19)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-04-2020, Saat: 12:17)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ShowFrame komutunuzu yazar mısınız ?

ShowFrame(TFrame(frmAbc), TfrmAbc, tabHastalar, nil, nil, nil, Application, True, True, TUseFrameSwitchEffectType.ufsefDefault);

Tform olan sayfanızı Application yerine yazmayı denermisiniz.

ShowFrame(TFrame(frmAbc), TfrmAbc, AnaForm, nil, nil, nil, AnaForm, True, True, TUseFrameSwitchEffectType.ufsefDefault);
(20-04-2020, Saat: 12:27)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-04-2020, Saat: 12:19)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Tform olan sayfanızı Application yerine yazmayı denermisiniz.

ShowFrame(TFrame(frmAbc), TfrmAbc, AnaForm, nil, nil, nil, AnaForm, True, True, TUseFrameSwitchEffectType.ufsefDefault);

Teşekkür ederim,
şu anki işleyişte değilim ama sizinde cevabınız sorunu çözdü şu anlık Smile
kisisel_logo_dark.png

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CSV'ye veri aktarma Altıner 5 302 28-03-2024, Saat: 11:49
Son Yorum: Mr.X
  Web ipnut alanına veri girme Altıner 4 386 12-03-2024, Saat: 21:26
Son Yorum: Altıner
  Android Fmx uzak veri tabanından veri çekmek erkutolga 12 1.592 22-11-2023, Saat: 10:27
Son Yorum: Mesut
  Mobil App. ile MQTT brokera bağlanma ve Veri çekme yemre 3 882 27-04-2023, Saat: 13:56
Son Yorum: yemre
  Edit otomatik tamamlama ahmetb 6 4.010 24-03-2023, Saat: 10:19
Son Yorum: sunbeki

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi