Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10 da Kaynağa Bilgisayar Adıyla erişim sorunu
Merhaba değerli üyeler , 
Windows 10 bilgisayarımdan yerel ağdaki başka bir kaynağa IP adresi üzerinden sorunsuzca ulaşabiliyorken aynı kaynağa bilgisayar adıyla ulaşamıyorum,
sorun DNS ile ilgili gibi görünüyor , bu konuda bir çok öneriyi denedim ipconfig ile ön belliği temizleme , yenileme  , gelişmiş ağ tanımlarından ağ daki bilgisayarları tarama özelliğini açma vb.. ancak bir sonuca ulaşamadım.

SERVER adında ki bilgisayar da ki MySQL e erişme istediğimde ;  bilgisayar adı çözümlenemedi şeklinde hata alıyorum.
belirttiğim gibi IP adresiyle erişimde hiç bir sorun yok.
iyi çalışmalar.
Merhaba @vkamadan bey
Host dosyasına ekleme yaparak denenebilir. Tabi proje amacınıza uygunsa.
Hocam PC ye statip IP vereceüinize, Modem'inize server'ın mac adresine static IP tanımlarsanız sorununuz ortadan kalkacaktır (Tabiiki modem kullanıyorsanız Smile )
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Merhaba ,
@frmman , @mcuyan öncelikle cevaplarınız için teşekkürler.
2 yöntemde benim için uygun değil,
bu arada bu soruna Nisan ayında Windows 10 için yayınlanan bir güncellemenin engel olduğunu öğrendim,
https://www.infopackets.com/news/10369/h...ril-update güvenliği tehlikeye atmakla birlikte illede yeniden aktifleştirmek isteniyorsa yönergeleri takip edebilirsiniz diyorlar.
Biraz inceledim de makaleyi,
Microsoft'un genel sapkınlıkları bu. bi yamayı kapatayım derken diğer taraftan daha büyük bi yırtık oluşturuyorlar. Bu yama üstüne yamalrı gördükce e insanın midesi fena bulanıyor.

Benim bir çok kez başıma gelen Win10 yazıcı paylaşımı olayı da buna dahil. Yazıcı adı 2 kere xxxx gibi abuk subuk hatalar vs. insaın insanlıkdan çıkartıyor. hele de sahada iseniz.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 7 Windows 10 Türkçe karakter onurakman 1 475 24-12-2019, Saat: 17:10
Son Yorum: hi_selamlar
  CTRL + D Sorunu yhackup 9 1.434 07-12-2019, Saat: 12:05
Son Yorum: yazilimuzmani

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi