Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
çözüldü-lazarusda md5 işlemi hk.

var
 x:string;
begin
  x:=MD5Print(MD5String('aa'));  

arkadaşlar araştırdım videolardan izledim yukarıdaki şekilde kodun çalışması lazım ama

MD5.lpr(21,1) Error: Undefined symbol: MD5_::=::\_MDSTRING$ANSISTRING$TMDVERSION::=::\TMDDIGEST

MD5.lpr(21,1) Error: Undefined symbol: MD5_::=::\_MDPRINT$TMDDIGEST::=::\ANSISTRING

hatalarını alıyorum.
yanlış olan nedir acaba
saygılarımla
Ekmeğimi yazılımdan kazanmıyorum kendi halimde bir şeyler yapıyorum. 49 yaşında emekliyim.
İğne sokmadan yardımcı olacaksan başımın üstünde yerin var.

Merhaba.

Aldığınız hatanın  muhtemel sebepleri;

-Projenizin adını MD5 olarak belirlediyseniz veya projenizin herhangi bir bileşeninin adını MD5 kullandıysanız.
-Kullandığınız lazarus sürümü güncel olmayabilir, güncelleyiniz.

Bu adımları kontrol ederek soruna çözüm bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar.
Bazen daha ileriye ulaşmak için bir kaç adım geri gitmek mecburidir. Çünkü en ileri sıçrayışlar iki adım geriden başlar.
teşekkürler hocam yeni bir proje açıp denedim çalıştı gözden kaçan bir değişken kullandım demekki
saygılarımla
Ekmeğimi yazılımdan kazanmıyorum kendi halimde bir şeyler yapıyorum. 49 yaşında emekliyim.
İğne sokmadan yardımcı olacaksan başımın üstünde yerin var.

(06-04-2020, Saat: 21:19)sadikacar60 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler hocam yeni  bir proje açıp denedim çalıştı gözden kaçan bir değişken kullandım demekki
saygılarımla

Rica ederim. 

İyi çalışmalar.
Bazen daha ileriye ulaşmak için bir kaç adım geri gitmek mecburidir. Çünkü en ileri sıçrayışlar iki adım geriden başlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 181 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Çok Satırlı Filtreleme [Çözüldü] bünyamin68 12 1.253 14-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: mustafaozpinar
  [ÇÖZÜLDÜ] macos işletim sistemine program yazmak shooterman 5 452 02-02-2024, Saat: 09:54
Son Yorum: shooterman
  COZULDU veritabani prg yerine ne kullanabilirim. sadikacar60 8 694 29-01-2024, Saat: 18:41
Son Yorum: sadikacar60
  DbGrid'de Seçili Satırların Fast Reportta Raporlanması [ÇÖZÜLDÜ] bünyamin68 4 637 17-12-2023, Saat: 15:08
Son Yorum: bünyamin68

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi