Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boş yere free etmeye uğraştığımı düşünüyorum.
(02-05-2020, Saat: 05:23)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, aslında çok güzel bir mekanizma var Delphi'de. Hep bahsettiğimiz gibi; Delphi bir çok zorluğu programcıdan saklamayı maharetli bir şekilde başarabiliyor.

Gönül isterdi ki bu mekanizma FireMonkey platformunda da sorunsuz çalışsın... Maalesef çok acı çektiriyor. Hatayı kendinizde sanıyorsunuz. Kod üzerinde 2-3 gün uğraştıktan sonra hatanın sizinle ilgisi olmadığını anlıyorsunuz. FMX'in duyurulduğundan beri geçen 9 yılda daha olgunlaşmış bir platform beklemek her müşterinin hakkı.
(02-05-2020, Saat: 10:48)csunguray Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-05-2020, Saat: 05:23)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, aslında çok güzel bir mekanizma var Delphi'de. Hep bahsettiğimiz gibi; Delphi bir çok zorluğu programcıdan saklamayı maharetli bir şekilde başarabiliyor.

Gönül isterdi ki bu mekanizma FireMonkey platformunda da sorunsuz çalışsın... Maalesef çok acı çektiriyor. Hatayı kendinizde sanıyorsunuz. Kod üzerinde 2-3 gün uğraştıktan sonra hatanın sizinle ilgisi olmadığını anlıyorsunuz. FMX'in duyurulduğundan beri geçen 9 yılda daha olgunlaşmış bir platform beklemek her müşterinin hakkı.

ben fmx'in yanına bile yaklaşmadım. uzun süredir incelemiyorum ama ilk incelediğimde görselliğiyle öne çıktığı izlenimi almıştım. bazen bazı müşterilerimin yöneticilerinin görselliğe daha fazla önem vermem gerektiği tavsiyesi almamla birlikte benim güzellikten anladığım göze hoş gelen renk oyunları, gölge oyunları, geçişler vb. değil, işlevsellik, kullanıcı dostluğu, pratiklik, aslında karmaşık süreçlerin kullanıcıyı da bu karmaşanın içinde boğmadan basitçe kullanıcının işinin çözülebilinmesi vb. yani işlevsel güzellik, yana mana, nitelik. zaten çok ciddi büyük yazılımları da incelediğinizde şaşalı görsellik olmadığını görürsünüz. müşterilerimden özellikle kullanıcılar bazen sağolsunlar beni övme ihtiyacı hissetiklerinde "senin programın çok basit" cümlesini hep kurarlar ama bunu söylerken de basit kelimesi için açıklama yapmak zorunda olurlar, çünkü onlar benim yukarıda yazdığım güzelliği programımda yakalamışlardır, basit kelimesini yanlış anlamamdan korkarlar. basit bir şey yapmak zordur. görsel güzellik ilk 3-5 sn için etkilidir ama saatlerce programda uğraşan birisi için 3-5 snden sonra o görsel güzelliğin bir önemi kalmaz, bahsini ettiğim güzelliğe ihtiyacı olacaktır. şunu da öğrendim doğru bir tane değil, yerine, zamanına, ihtiyaca ve hedefe göre değişir, benim koşullarımda fmx'e ihtiyaç yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Free vs FreeAndNil vs DisposeOf yanniosman 6 2.402 08-01-2024, Saat: 11:50
Son Yorum: RAD Coder
  Delphi Community Edition free info@guzelceker.com 1 1.629 29-06-2020, Saat: 11:13
Son Yorum: TescilsizUzman
  Datasnap free yapmama sorunu. seci20 1 1.715 24-10-2019, Saat: 08:16
Son Yorum: 3ddark
  Nesne Neden Free Olmuyor? Halil Han BADEM 3 2.814 31-07-2019, Saat: 14:28
Son Yorum: sddk
  Json Free Etmek yhackup 4 3.802 31-07-2019, Saat: 11:17
Son Yorum: Halil Han BADEM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi