Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UniGUI Projesinde Loading Ekranında Beklemesi
Değerli Arkadaşlar;

Win10 Pro ve Delphi 10.3.3 Rio communuty  kullanıyorum. UniGui yükledim. UniGui Server çalışıyor. Ancak proje yaptığımda explorerda ekran boş geliyor. Kısa bir süre ekranda Loading yazısı geliyor ve ekranda hiç bir şey çıkmıyor. Nerede hata yapmış olabilirim. Yardımcı olursanız memnun olurum.
(06-05-2020, Saat: 00:54)ErcanT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Arkadaşlar;

Win10 Pro ve Delphi 10.3.3 Rio communuty  kullanıyorum. UniGui yükledim. UniGui Server çalışıyor. Ancak proje yaptığımda explorerda ekran boş geliyor. Kısa bir süre ekranda Loading yazısı geliyor ve ekranda hiç bir şey çıkmıyor. Nerede hata yapmış olabilirim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Merhaba,

Bu soruyu yeni bir başlık altında açmalısınız.
*Sorununuzun kaynağı yüksek ihtimalle; uniguiServer'ın çalıştığı makinadaki unigui sürümü ile derleme yaptığınız sürümün farklı olmasından kaynaklanır.

İyi çalışmalar.

Derlediğiniz UniGUI uygulaması ile aynı dizindeki Log klasörü bulunur. Bu klasör içinde yine uygulama isminizi içeren bir klasör daha vardır. İlgili klasör altında log dosyaları bulunur. Öncelikle tüm uygulamayı kapatın ve ardından buradaki dosyaları temizleyin. Uygulamayı tekrar çalıştırın ve oluşan log dosyasını inceleyin.
(06-05-2020, Saat: 01:07)delphi.developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Derlediğiniz UniGUI uygulaması ile aynı dizindeki Log klasörü bulunur. Bu klasör içinde yine uygulama isminizi içeren bir klasör daha vardır. İlgili klasör altında log dosyaları bulunur. Öncelikle tüm uygulamayı kapatın ve ardından buradaki dosyaları temizleyin. Uygulamayı tekrar çalıştırın ve oluşan log dosyasını inceleyin.

Dediklerinizi aynen yaptım;

Log Dosyası:

Project1.exe: 000032DC: 01:35:18 []:>--------------------------------------------------------------<
Project1.exe: 000032DC: 01:35:18 [TUniServerModule]:Server First Init.
Project1.exe: 000032DC: 01:35:18 [TUniServerModule]:Starting HTTP Server on Port: 8077...
Project1.exe: 000032DC: 01:35:18 [TUniServerModule]:HTTP Server Started on Port: 8077

şeklinde. Fakat ekran boş geliyor.
(06-05-2020, Saat: 01:39)ErcanT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-05-2020, Saat: 01:07)delphi.developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derlediğiniz UniGUI uygulaması ile aynı dizindeki Log klasörü bulunur. Bu klasör içinde yine uygulama isminizi içeren bir klasör daha vardır. İlgili klasör altında log dosyaları bulunur. Öncelikle tüm uygulamayı kapatın ve ardından buradaki dosyaları temizleyin. Uygulamayı tekrar çalıştırın ve oluşan log dosyasını inceleyin.

Dediklerinizi aynen yaptım;

Log Dosyası:

Project1.exe: 000032DC: 01:35:18 []:>--------------------------------------------------------------<
Project1.exe: 000032DC: 01:35:18 [TUniServerModule]:Server First Init.
Project1.exe: 000032DC: 01:35:18 [TUniServerModule]:Starting HTTP Server on Port: 8077...
Project1.exe: 000032DC: 01:35:18 [TUniServerModule]:HTTP Server Started on Port: 8077

şeklinde. Fakat ekran boş geliyor.

UniGUI yi ilk defa mı kuruyorsunuz?

Unigui uniGUI_Complete_runtime dosyasını kurmamış olabilir misiniz.
Yada tekrar üstüne kurmayı deneyebilir misiniz
Sorsaydı bilirdi, sormuyor ki bilsin. Bilseydi sorardı bilmiyor ki sorsun.
Bu, bileşeni yüklediğiniz bilgisayarda gerçekleşirse, sürümünüz yasal olmayabilir
Bu doğru bilgisayarınızdaysa ve programı yüklediğiniz bilgisayarda doğru değilse, bunun birkaç nedeni olabilir.
İlk olarak, uniGUI Complete runtime yüklemediyseniz kurun
İkinci olarak, uniGUI Complete çalışma zamanını manuel olarak kopyalarsanız, doğru programın yolunu ayarladığınızdan emin olun.
Yolu bu şekilde yapın (veya bunun gibi bir şey)

UniServerModule formunda ve OnBeforeInit yönteminde doğru yolu tanımlayın

{$ifndef debug}
ExtRoot := '.\TigerWeb\[ext]\';
UniRoot := '.\TigerWeb\[uni]\';
UniPackagesRoot := '.\TigerWeb\[unipack]\';
UniMobileRoot := '.\TigerWeb\[uni]\';
{$endif}

Üzgünüm, sadece türkçe öğrendim Smile
Merhaba
FMSoft_uniGUI_Complete_runtime...exe kurulumunu yapmış mıydınız?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  UniGUI iPhone problemi cemakkus 2 119 30-05-2020, Saat: 17:49
Son Yorum: cemakkus
  UniGUI'ye Genel Bakış vkamadan 58 38.532 28-05-2020, Saat: 17:10
Son Yorum: hasangoktas
  UniGUI CallBackUrl Kullanımı - PHP'den Gelen Cevabı Alma Halil Han Badem 0 202 31-03-2020, Saat: 17:59
Son Yorum: Halil Han Badem
  UniGUI JQuery 1.11.2 Version Vulnerable Halil Han Badem 1 618 25-12-2019, Saat: 16:08
Son Yorum: klavye
  UniGUI XSS Payload Vulnerability - Protection Halil Han Badem 0 379 24-12-2019, Saat: 19:18
Son Yorum: Halil Han Badem

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi