Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firebird 2.0 dan 3.0'a geçiş nasıl yapılmalı?
Dos ortamina geçin;

Yedekleme komutu:
gbak -b -v -i yedeklenecekdosya.fdb olusacak_yedek.fbk -username sysdba -pass masterkey
Yedekten geri alma:
gbak -create -v olusacak_yedek.fbk yenidosya.fdb -username sysdba -pass masterkey
(15-05-2020, Saat: 13:35)baloglurecep Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Anemos ve değerli moderatörüm yanıtlarınız içn çok teşekkür ederim. Firebirdin gbak.exe aracını kullanarak hiç yedek alıp geri yükleyemedim. Onunla ilgili kaynak ya da videolardaki anlatımı birebir uygulamama rağmen yedek alma işlemini gerçekleştiremedim. Türkçe karakter olduğunu sanmıyorum ama tek tek bakacağım kontrol edeceğim tekrarından. Gbak.exe ile nasıl yedek alınıp geri yüklendiğini anlatan video, makale linki varsa paylaşırsanız çok sevinirim...

Merhabalar,

https://www.google.com/search?q=Gbak.exe...00&bih=948

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
(15-05-2020, Saat: 13:48)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dos ortamina geçin;

Yedekleme komutu:
gbak -b -v -i yedeklenecekdosya.fdb  olusacak_yedek.fbk -username sysdba -pass masterkey
Yedekten geri alma:
gbak -create -v olusacak_yedek.fbk yenidosya.fdb  -username sysdba -pass masterkey

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Bu şekilde de denedim hata alıyorum.

(15-05-2020, Saat: 13:49)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-05-2020, Saat: 13:35)baloglurecep Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Anemos ve değerli moderatörüm yanıtlarınız içn çok teşekkür ederim. Firebirdin gbak.exe aracını kullanarak hiç yedek alıp geri yükleyemedim. Onunla ilgili kaynak ya da videolardaki anlatımı birebir uygulamama rağmen yedek alma işlemini gerçekleştiremedim. Türkçe karakter olduğunu sanmıyorum ama tek tek bakacağım kontrol edeceğim tekrarından. Gbak.exe ile nasıl yedek alınıp geri yüklendiğini anlatan video, makale linki varsa paylaşırsanız çok sevinirim...

Merhabalar,

https://www.google.com/search?q=Gbak.exe...00&bih=948

Kolay gelsin.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Buradaki videolrın çoğunu izleyip uyguladım. Sonuç alamadım.
(16-05-2020, Saat: 01:08)baloglurecep Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanıtınız için teşekkür ederim. Buradaki videolrın çoğunu izleyip uyguladım. Sonuç alamadım.

Restore komut satırlarını hatalı veya eksik kullanmış olabilirsiniz... Aşağıdaki örnek komut satırlarını bir .bat dosyası olarak kaydederek "Yönetici" olarak çalıştırın.
(Dosya yollarını düzeltmeyi unutmayın)

cd "c:\program files (x86")\firebird\firebird_3_0"

gbak.exe -create_database ^
"d:\yedek.fbk" ^
"d:\yenidb.fdb" ^
-fix_fss_metadata -fix_fss_data -page_size 8192 ^
-user SYSDBA -password masterkey -verify

pause
(16-05-2020, Saat: 03:31)anemos Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16-05-2020, Saat: 01:08)baloglurecep Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanıtınız için teşekkür ederim. Buradaki videolrın çoğunu izleyip uyguladım. Sonuç alamadım.

Restore komut satırlarını hatalı veya eksik kullanmış olabilirsiniz... Aşağıdaki örnek komut satırlarını bir .bat dosyası olarak kaydederek "Yönetici" olarak çalıştırın.
(Dosya yollarını düzeltmeyi unutmayın)

cd "c:\program files (x86")\firebird\firebird_3_0"

gbak.exe -create_database ^
"d:\yedek.fbk" ^
"d:\yenidb.fdb" ^
-fix_fss_metadata -fix_fss_data -page_size 8192 ^
-user SYSDBA -password masterkey -verify

pause
Melesef bu da olmadı hata verdi... Sad
ibexpert in ücretsi bir sürümü olması lazım, oradan yapmayı deneyebilirsin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Firebird'de Join'li Update nasıl yapılır? uparlayan 5 864 25-06-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: MugenPower
  Firebird Ağ Yavaşlığı Nedenleri baloglurecep 12 1.183 23-06-2020, Saat: 11:26
Son Yorum: boreas
  Firebird Request synchronization error uparlayan 6 362 30-05-2020, Saat: 10:58
Son Yorum: klavye
  post_event roolback nasıl tetiklenir info@guzelceker.com 0 112 27-05-2020, Saat: 18:14
Son Yorum: info@guzelceker.com
  Firebird Monitor Yazılımı arıyorum boreas 3 434 08-05-2020, Saat: 13:32
Son Yorum: esistem

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi