Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Usb aygıtlarını hangi programın kullandığını bulma
Merhaba. Usb aygıtlarına hangi program bağlı yada hangi programın kullandığını nasıl bulabilirim ? Hangi konuya bakmam gerekli internette pek kaynak bulamadım bu konu hakkında.
Kodlama olarak hiç araştırma yapmadım ama özel ihtiyaç duyduğumda LockHunter programını kullanarak bulmaktayım. İlgili dosya, klasör veya sürücüye sağ tıklayınca gelen menüye seçenek olarak eklenen bu uygulama o yolu kullanan uygulamaların listesini göstermektedir.
(19-05-2020, Saat: 18:45)sabanakman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kodlama olarak hiç araştırma yapmadım ama özel ihtiyaç duyduğumda LockHunter programını kullanarak bulmaktayım. İlgili dosya, klasör veya sürücüye sağ tıklayınca gelen menüye seçenek olarak eklenen bu uygulama o yolu kullanan uygulamaların listesini göstermektedir.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Tam olarak isteğimi karşılamadı hangi usb kullandığını göstermiyor malasef. Birde amacım delphi olarak yazmak.
nrcomm bileşen setinde usb ile ilgli çeşitli componentler ve demo örnekler var. Tam olarak istediğiniz şeyi karşılıyormu bilemiyorum, incelemenizi tavsiye ederim

https://www.deepsoftware.com/nrcomm/
(20-05-2020, Saat: 00:28)frmman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: nrcomm bileşen setinde usb ile ilgli çeşitli componentler ve demo örnekler var. Tam olarak istediğiniz şeyi karşılıyormu bilemiyorum, incelemenizi tavsiye ederim

https://www.deepsoftware.com/nrcomm/

Denedim malasef olumlu sonuç vermedi konu ile ilgili bir bileşen yok içinde.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TDictionary - value ile key değerini bulma berk06 4 712 07-12-2019, Saat: 00:27
Son Yorum: berk06
  Bu listeyi hangi komponentle yapabilirim? samsaros@gmail.com 10 2.418 24-05-2019, Saat: 14:24
Son Yorum: samsaros@gmail.com
  Veritabanında hangi parasal değer olmalı Lord_Ares 4 1.414 13-02-2019, Saat: 00:18
Son Yorum: Bay_Y
  Programın Ram üzerinde kapladığı alan hk. wiseman 14 2.680 30-01-2019, Saat: 17:01
Son Yorum: idealist
  Hangi sürüm delphi kullanmalıyım ? seci20 9 2.222 14-07-2018, Saat: 18:42
Son Yorum: SercanTEK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi