Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IOS Push Notification yapılandırması
Merhaba,

Sorunu buldum ancak çözüm için fikrim yok.

https://www.delphican.com/showthread.php?pid=6954 buradaki konuda @beklentili nin en sonda yapmış olduğu p12 sertifikasını pem sertifikasına dönüştürme işlemi yapınca ve bu pem sertifikası ile https://www.apnstester.com/apns/ sayfasında gerekli bilgileri verince ios ta mesaj alma işlemi gerçekleşti.

Ama firebase APNs Kimlik Doğrulama Anahtarı(p12) veya APNs Sertifikası(p8) ile çalışıyor. Ama malesef ki çalışmıyor.

Yani sorun firebase kaynaklı ama bu konuda ne yapabilirim bilmiyorum
Merhaba,
Push notification mimarisinin çalışma prensibi hakkında bir ön bilgi vereyim.
Lokaldeki uygulama FCM'den bir bağlantı isteğinde bulunur. 
Bu durumda FCM, uygulamanın (FCM üzerinde kayıtlı Android, iOS, web vb.) kayıtlı olup olmadığına ve sertifikasyon ihtiyacı varsa sertifikasının yüklü olup olmadığını kontrol eder. 
Denetimde sorun yoksa, unique cihaz id için geçici bir token üretir ve lokal PN Servisine gönderir. 
Lokal PN servisini dinleyen uygulama, kendisine gelen token'ı yakalar. 
Bu aşamadan sonra Token+Device id ile PN gönderilebilir ve alınabilir. 

Asıl kırılmanın nerede gerçekleştiğini tespit etmek, sorunu çözmenize daha hızlı yardımcı olacaktır. 
Harici bir uygulama ile PN aldığınızı söylediğinize göre yaptığınız tanımlamalarda (uygulama harici tanımlamlarınız) herhangi bir sorun yok demektir. 
Bu durumda, Delphi tarafında yapmış olduğunuz tanımlama ve metodları gözden geçirmeniz daha doğru olacaktır.
Özellikle şu ipucu belki de asıl sorunun kaynağını işaret ediyor.

"Apple, APNs altyapısı ile üretilen token yapısını iOS 13 SDK ile birlikte değiştirdi." 
Sorunun bu alt yapı değişikliğinden kaynaklandığını tahmin ediyorum.

Yani APNs tarafından gelen token, FCM'nin beklediği formatta değil.
Bu durumu test ettiniz mi?  

Delphi 10.4 ile push notification'ları henüz test etme imkanım olmadı. 
Bahsettiğim sorunun bu sürümde çözülmüş olduğunu tahmin ediyorum. 
Delphi 10.4 ile test etme imkanınız varsa, belki de kod tarafında hiç bir değişiklik yapmadan sorununuzu çözülmüş olursunuz.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Herkese yardımları için teşekkür ederim. Yaşadığım sıkıntıların bir çoğunu çözdüm.
Tam olarak çözüme kavuşunca adım adım ilerleyişi anlatacağım, ve o ana kadar başka sorunlarla karşılaşmamayı umut ediyorum.
Tekrar teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Push Notifications ikurt07 8 1.460 24-12-2019, Saat: 14:35
Son Yorum: Bay_Y
  Push Service Connection ikurt07 1 452 23-12-2019, Saat: 16:52
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Delphi 10.3 - Notification Token Akma Sorunu hakanharbeli 3 1.271 26-02-2019, Saat: 22:57
Son Yorum: hakanharbeli
  Push Notification Örneği Var mı? hakanharbeli 14 4.238 14-12-2018, Saat: 22:20
Son Yorum: Halil Han Badem
  Push hata gonulali 4 1.416 04-12-2018, Saat: 10:40
Son Yorum: gonulali

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi