Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
python, c++ for delphi tarzında eğitim, delphi ile diller arası entegrasyon
Delphi ile masaüstü uygulaması yapıyorum. 
takıldığım konularda github dan yardım alıyorum. ama githubda bir çalışma arattığımda 500 tane python varsa 3, 5 tane delphi var. 
delphiyi bildiğim için ve arayüz tasarımı çok basit olduğu için bırakamıyorum.

Udemy de pyton veya c++ eğitimi almak istiyorum.
amacım arayüzü delphi ile yapıp arkaplanda çalışan bazı işlemleri python ya da c ++ gibi bir dille yapmak. nasılı oluyor bunlar, mesela c++ veya pythonda yazıp dll sini oluşturup delphi den de o dll yi kullanmam mı gerekiyor.  ya da başka bir yolu mu var, mesela python için Python4Delphi varmış. 

Yanlış bir başlangıç yapmamak için sizlere soruyorum.

örnek eğitimi var mı, nasıl, nerden başlamalıyım.

(DÜZENLEME) 10/06/2020- Pythona başladım, udemy den bir kaç tane kurs aldım, baya öğrendim. arka plan uygulamaları için gerçekten müthiş, programın arayüzü ve bazı yerlerini delphiden yapıyorum, arka plan uygulamalarını de pythondan yapıyorum. pythonu herkese tavsiye ederim Smile. kesinlikle.
Madem Delphi arayüzü hoşunuza gidiyor C++ Builder kullanın.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(26-05-2020, Saat: 17:11)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Madem Delphi arayüzü hoşunuza gidiyor C++ Builder kullanın.

delphi high performans kitabını okudum, performans konusunda biraz geliştirdim kendimi,  omnithreadlibraryde de baya bir şeyler öğrendim, tamamen delphiyi bırakıp c ++ da geçmek istemiyorum.  

mesela yeni buldum.  https://www.youtube.com/watch?v=6f5UBL0bQ9U   burda biraz anlatmışlar. 

rad studuio c ++ sıfırdan eğitim öneriniz var mı , c++ öğrenirsem delphi ile entegrasyon yapabilecek hale gelebilirim galiba. bu tarz çalışanlar vardır demi
(26-05-2020, Saat: 16:55)eroniko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ....
Udemy de pyton veya c++ eğitimi almak istiyorum.
....

Dediğiniz için önerdim. Yoksa C++ Builder içinde Delphi kullanmak da mantıklı duruyor.
Yalnız Delphi daha fazla platform destekliyor.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Pythona başladım, udemy den bir kaç tane kurs aldım, baya öğrendim. arka plan uygulamaları için gerçekten müthiş, programın arayüzü ve bazı yerlerini delphiden yapıyorum, arka plan uygulamalarını de pythondan yapıyorum. pythonu herkese tavsiye ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nesneler arası İlişkisel bağlantı yapmak bydelphi 2 112 30-06-2020, Saat: 11:08
Son Yorum: bydelphi
  Delphi ile e-Fatura Entegrasyon guverdik 37 1.990 29-06-2020, Saat: 21:04
Son Yorum: engerex
  Delphi Community Edition free info@guzelceker.com 1 146 29-06-2020, Saat: 11:13
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Delphi yi Bir ust surume guncelleme TheEAK 9 301 26-06-2020, Saat: 18:49
Son Yorum: nguzeller
  [ÇÖZÜLDÜ] Delphi Formül Hesaplamaları Hk. wiseman 13 684 16-06-2020, Saat: 11:51
Son Yorum: wiseman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi