Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Memo font rengi değiştirme
Merhaba,

VCL'de bir proje geliştiriyorum. VCL'de var olan stylelerden birini projeme görsellik için kullandım.
Fakat TMemodaki font rengini bir türlü değiştiremiyorum sebebi ise styleden kaynaklanıyor. TMemo font rengini değiştirmem mümkün mü? mümkün ise nasıl yapabilirim?
(05-06-2020, Saat: 11:00)Haydar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

VCL'de bir proje geliştiriyorum. VCL'de var olan stylelerden birini projeme görsellik için kullandım.
Fakat TMemodaki font rengini bir türlü değiştiremiyorum sebebi ise styleden kaynaklanıyor. TMemo font rengini değiştirmem mümkün mü? mümkün ise nasıl yapabilirim?

Merhabalar,

Memo1.StyleElements := [seFont];

Kod örneğini deneyin lütfen.

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
(05-06-2020, Saat: 14:49)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Merhabalar,

Kolay gelsin.

Teşekkür ederim. +Reb puan
(05-06-2020, Saat: 14:49)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Merhabalar,

Kolay gelsin.

İyi günler Çorbada tuzumuz olsun.

Ben kendi programlarında aşağıdaki gibi kullanırım

private
   { Private declarations }
      procedure log_yaz(mesaj:ansistring;renk:integer);

procedure Tyedekfrm.log_yaz(mesaj:ansistring;renk:integer);  //bu procedure mesajları memo text yazar
var
bilgi:ansistring;
begin
bilgi:=trim(mesaj).PadRight(60);
log_Memo.Font.Color := Renk;
log_memo.Update;
log_memo.Lines.Add(bilgi + datetostr(date) + ' ' +  timetostr(time()));
end;

kullanımı
log_yaz('Sunucu Bağlantısı Yapıldı.',Clblue);
 log_yaz('Sunucu Bağlantısında hata oluştu.',Clred);
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  delphide kilitli kullanıcı kurtarma şifre değiştirme Ekvador 1 299 03-09-2020, Saat: 14:44
Son Yorum: pro_imaj
  Firebird - İçinde veri olan bir alanın tipini değiştirme habikus 3 738 07-06-2020, Saat: 23:32
Son Yorum: habikus
  Memo bileşeni Duplicate veya Put hakkında yardım kofmaster 6 1.454 11-04-2020, Saat: 22:39
Son Yorum: kofmaster
  readcomponent içinde isim değiştirme info@guzelceker.com 0 497 28-11-2019, Saat: 11:04
Son Yorum: info@guzelceker.com
  Balloon hint font sorunu. seci20 0 494 25-11-2019, Saat: 15:13
Son Yorum: seci20

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi