Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi Lisans Fiyatı hk.
Trial aslında tam sürüm. Bunu kaldırmayıp license manager üzerinden key girişi yapıp register butonuna basmanız kafi. 

Aldığınız lisans ile başlayan ve aynı tipteki olmak şartıyla (anlaşma süre bitimine değin) üst versiyon için lisans çalışır. 

Ben bu hakkı kullanmadım ama 180 gün (6 ay) içerisinde, satın aldığınız yere bildirerek en eski Delphi sürümlerine kadar bir tanesini seçerek lisansa dahil ederek yeni numara alabiliyorsunuz.

(bunun için tek şart, upgrade olmamak kaydıyla, yeni lisans alımında bu imkan var) 

bkz. embarcadero linki
10.4'ün lisans manageri seri no için neleri kapsadığını belirtiyor.

Başlığı okuyanlar için belirtelim, aynı bilgisayarda küçükten büyüğe sırayla kurmak kaydıyla farklı sürüm Delphi Kurulumlarında teknik olarak sıkıntı yok.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(13-06-2020, Saat: 21:07)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aldığınız lisans ile başlayan ve aynı tipteki olmak şartıyla (anlaşma süre bitimine değin) üst versiyon için lisans çalışır. 

Ben bu hakkı kullanmadım ama 180 gün (6 ay) içerisinde, satın aldığınız yere bildirerek en eski Delphi sürümlerine kadar bir tanesini seçerek lisansa dahil ederek yeni numara alabiliyorsunuz.

(bunun için tek şart, upgrade olmamak kaydıyla, yeni lisans alımında bu imkan var) 

bkz. embarcadero linki

Başlığı okuyanlar için belirtelim, aynı bilgisayarda küçükten büyüğe sırayla kurmak kaydıyla farklı sürüm Delphi Kurulumlarında teknik olarak sıkıntı yok.
Yani hocam benim dediğim şekilde mi? Ben 10.2 ile kurmak durumundayım. Çünkü almış olduğum komponent seti, şu anda xe2- 10.2 versiyonları arasında kurulabiliyor. Embercadero, aldığın lisansı alt sürümlerde indirip kullanabilirsin diyor.  Ama, aynı anda hem 10.4 hem 10.2 enterprise olmasında sorun yok diye anlıyorum.
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
Mutabıkız.
Ayrıca aldığınız bileşen setinde if def kısımları delphi sürüm sınırlaması yapar. Sıkıntı olmadan küçük bir ayarlama ile şu an siz de 10.4'e kurabilirsiniz diye değerlendiriyorum.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(13-06-2020, Saat: 21:26)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mutabıkız.
Ayrıca aldığınız bileşen setinde if def kısımları delphi sürüm sınırlaması yapar. Sıkıntı olmadan küçük bir ayarlama ile şu an siz de 10.4'e kurabilirsiniz diye değerlendiriyorum.

inşallah hocam. komponentlere de para yatırmak ayrı bir maliyet Smile
ilginize teşekkür ederim.
(13-06-2020, Saat: 21:07)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Trial aslında tam sürüm. Bunu kaldırmayıp license manager üzerinden key girişi yapıp register butonuna basmanız kafi. 

Aldığınız lisans ile başlayan ve aynı tipteki olmak şartıyla (anlaşma süre bitimine değin) üst versiyon için lisans çalışır. 

bkz. embarcadero linki

@mrmarman hocam
BTG den Selma Hn. ile konuştum. Teknik anlamda destek veren Ahmet Nuri Bey'e konuyu sorduğunu, gelen cevapta ise, aynı bilgisayarda da olsa bile, sadece 10.4 lisansını kullanabileceğimi, alt versiyonları kurararak aynı anda 10.2 ve 10.4 ü kullanamayacağımı ve, lisans ihlaline gireceğimi belirttiler. Ayrıca 180 gün konusunu da ilk defa duyduğunu söylediler. Ben bu durumu bir türlü anlamadım. Aynı PC de alt sürümlerin kurulu olmasının, basıl bir lisans ihlali oluşturduğunu anlamadım.
(15-06-2020, Saat: 10:16)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mrmarman hocam
BTG den Selma Hn. ile konuştum. Teknik anlamda destek veren Ahmet Nuri Bey'e konuyu sorduğunu, gelen cevapta ise, aynı bilgisayarda da olsa bile, sadece 10.4 lisansını kullanabileceğimi, alt versiyonları kurararak aynı anda 10.2 ve 10.4 ü kullanamayacağımı ve, lisans ihlaline gireceğimi belirttiler. Ayrıca 180 gün konusunu da ilk defa duyduğunu söylediler. Ben bu durumu bir türlü anlamadım. Aynı PC de alt sürümlerin kurulu olmasının, basıl bir lisans ihlali oluşturduğunu anlamadım.

27 Bin tl para verip lisans aldıktan sonra adam akıllı destek alamamak da garip bir durum oluyor.
(15-06-2020, Saat: 10:30)sadettinpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-06-2020, Saat: 10:16)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mrmarman hocam

27 Bin tl para verip lisans aldıktan sonra adam akıllı destek alamamak da garip bir durum oluyor.
Kesinlikle hocam. Zaten ben bilgisayarımı başkasına verip al, sen kendi versiyonunda yaz programı, ben kendi programımda kullanayım diye bir düşüncem yok
Merhaba.

* Üstadım size verdiğim linki refere etmek aklınıza gelmedi mi ?
* Bu defa eposta adreslerine bu linki gönderin, sonucu size yazılı olarak bildirmelerini bekleyin. Aktif çözüm budur.

bkz. embarcadero linki

Alıntı:Delphi 10.3 Rio & 10.4 Sydney include access to previous versions
With the current version of Delphi, you also get access to licenses for older versions – Delphi 10.2 Tokyo, Delphi 10.1 Berlin, Delphi 10 Seattle, Delphi XE8*, Delphi XE7, Delphi XE6, Delphi XE5, Delphi XE4, Delphi XE3, Delphi XE2, Delphi XE, Delphi 2010, Delphi 2009, Delphi 2007, and Delphi 7.

*For download and installation information of XE8 as a previous version, please refer to this support page.

How to get your earlier version licenses and downloads
Named user licenses

Each serial number that also requires an older version license must be registered to a unique Embarcadero Developer Network (EDN) account that is associated with the intended end user of the product.
You must install and register your 10.x serial number before you request the older version licenses.
You must request your older version licenses within 180 days of your purchase of the 10.x product.
Your earlier version licenses will be tied to your user account and cannot be given away or sold. If your 10.x license is an upgrade, you will not receive additional licenses for older versions that you already own.
Older versions are available for the core product and for the Professional Mobile and FireDAC Client/Server Add-On Packs.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(15-06-2020, Saat: 11:05)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba.

* Üstadım size verdiğim linki refere etmek aklınıza gelmedi mi ?
* Bu defa eposta adreslerine bu linki gönderin, sonucu size yazılı olarak bildirmelerini bekleyin. Aktif çözüm budur.

bkz. embarcadero linki

Alıntı:Delphi 10.3 Rio & 10.4 Sydney include access to previous versions
With the current version of Delphi, you also get access to licenses for older versions – Delphi 10.2 Tokyo, Delphi 10.1 Berlin, Delphi 10 Seattle, Delphi XE8*, Delphi XE7, Delphi XE6, Delphi XE5, Delphi XE4, Delphi XE3, Delphi XE2, Delphi XE, Delphi 2010, Delphi 2009, Delphi 2007, and Delphi 7.

*For download and installation information of XE8 as a previous version, please refer to this support page.

How to get your earlier version licenses and downloads
Named user licenses

Each serial number that also requires an older version license must be registered to a unique Embarcadero Developer Network (EDN) account that is associated with the intended end user of the product.
You must install and register your 10.x serial number before you request the older version licenses.
You must request your older version licenses within 180 days of your purchase of the 10.x product.
Your earlier version licenses will be tied to your user account and cannot be given away or sold. If your 10.x license is an upgrade, you will not receive additional licenses for older versions that you already own.
Older versions are available for the core product and for the Professional Mobile and FireDAC Client/Server Add-On Packs.
@mrmarman  hocam,
linki Selma Hn. a göndermek istedim. "Ben teknik olarak anlamam bunu. Ahmet Bey e gönderin dedi." Ahmet bey in iletişim bilgilerini bekliyorum.
Sonucu merak ediyorum ... 
Sorulacak iletişim bilgisini size göndermeleri 180 gün sürmeyecektir değil mi  Smile

keza cümle açık...

Delphi 10.3 Rio & 10.4 Sydney include access to previous versions
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 12 RAD Coder 67 7.924 07-02-2024, Saat: 16:59
Son Yorum: csunguray
  Lisans Sistemi hakkında bilgi istiyorum. delphicim 24 2.668 04-01-2024, Saat: 12:37
Son Yorum: nguzeller
  Delphi community 10.4 için Lisans uzatma mümkün mü? enigma 4 555 25-08-2023, Saat: 23:40
Son Yorum: enigma
  Delphi Community Edition 11 nguzeller 1 824 28-04-2023, Saat: 10:21
Son Yorum: enigma
  Delphi Community 10.4.2 cikti Ugur 10 3.673 02-02-2023, Saat: 16:45
Son Yorum: COMMANDX

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi