Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu ülke de yazılım sekötrü büyür mü?
(29-12-2016, Saat: 21:14)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasıl bir ülke olduk inanın şaşırıyorum artık..

Bakın nelerle uğraşıyoruz.. Bize bizim programın crack dosyasını soran bile var..

9gmPo9.png
İç ses : Görselde ki ilk cümle.
Dış ses : İlginiz için teşekkür ederiz.
One of the major software engineering challenges is managing change.
(30-12-2016, Saat: 12:15)fatihablak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genel bir kanı varki malesef bu heryerde geçerli bir ürüne karar verirken içerikten çok makyaj yani görsel önemli hali ile. Maalesef yazılımın pazarlamasının birinci aşamasında da geliştiren ekipden ziyade sunuma giden ekibe önem veren çok firma gördüm. bu tarz firmaların sonraki satın alma süreçlerine de baktığımda genelde içerikten çok görselde iyi çalışılmış yazılımları tercih ettiklerini ve sonrasında da ciddi revizyonlara girdiklerine şahit oldum. Eeee hep görsele takanlar işin içerikle olduğunu ve hatta genel işleyişten çok kuruma has işlerin sisteme aktarılmasında sonuçlar hep hüsran yurdum insanı öğrenme şekli ile deneyerek öğrenmiş oluyorlar.

Yazılım pazarlamacısının yazılımı bilmesinin öneminde de şu var ki sadece pazarlamacı olan kişi olanı olmayanı satar ve ve söyledikleri ile taahüt altında bırakır ama yazılama hakim bir pazarlamacı kırmızı çizgileri bilir anlar ona göre ürün pazarlar.
Birde şu varki yazılım satılır ciddi içerikli sözleşmeler yerine genel içerikli sözleşmeler le iş yapıldığından belirli bir süre sonra isteklerde yazılım ekipleri boğulmaya başlar o andan itibaren işi satanlar yoktur müşterinin önüne ülkemizde hep yazılım ekipleri sürülür öcü olarak.
Birde bu döngüyü sürdürmek için bakım ve destek bütçelerini anlatmak vs. vs. derken bu ülkede yazılım geliştirip ürün olarak pazarlamak her şekilde zor. Yazacak çok şey varda Smile

+1
Uygulamanızın 1-2 videosuna gözattım, güzel bir uygulama. Kapı kasası ölçüleri çıkarabiliyor mu?
Direk DXF/DWG okuma için çözümünüz oldu mu?
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(03-01-2017, Saat: 10:16)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uygulamanızın 1-2 videosuna gözattım, güzel bir uygulama. Kapı kasası ölçüleri çıkarabiliyor mu?

Kapı kasası ölçüsünden kastınız minhalar mı? 
Direk okuma için çalışma yapmaya başlamıştım fakat daha sonra iptal ettik..
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
(04-01-2017, Saat: 04:19)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-01-2017, Saat: 10:16)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uygulamanızın 1-2 videosuna gözattım, güzel bir uygulama. Kapı kasası ölçüleri çıkarabiliyor mu?

Kapı kasası ölçüsünden kastınız minhalar mı? 

Kapının konacağı boşluğun zeminden yüksekliği, genişliği, duvar kalınlığı ölçüsü.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(04-01-2017, Saat: 09:03)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-01-2017, Saat: 04:19)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kapı kasası ölçüsünden kastınız minhalar mı? 

Kapının konacağı boşluğun zeminden yüksekliği, genişliği, duvar kalınlığı ölçüsü.

İnce metraj yazılımının bir kısmı bitti.. O dediğiniz ince metraj da var.. Sadece kapı değil diğer doğramaların (pencere vs.) bilgisini de tek seferde topluyor.
Şuan ama kaba metrajda (COM Standart) da o perdedeki boşlukları alabiliyor..
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Yazılım Dilleri Sıralamasında 20.'ten 14.'e yükselmiş pro_imaj 11 3.464 09-01-2024, Saat: 13:31
Son Yorum: nguzeller
  Yazılım Geliştirmeye İlk Adım Hakkında mahone 5 1.758 30-03-2022, Saat: 14:10
Son Yorum: RAD Coder
  Covid-19 farkındalık ve bir yazılım haz. mfidan 5 3.192 26-03-2020, Saat: 18:28
Son Yorum: shooterman
  Meslek Hikayeleri | Çağın Mesleği: Yazılım, Burak Selim Şenyurt engerex 1 1.656 07-11-2019, Saat: 21:52
Son Yorum: sadettinpolat
  Yazılım Dillerinin Teknoloji Atakları TescilsizUzman 18 11.089 19-04-2019, Saat: 14:22
Son Yorum: FiRewaLL

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi