Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apple Store - Uygulama yüklemede Hata
(29-07-2020, Saat: 17:13)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-07-2020, Saat: 16:46)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkürler.
Bu eklentiyi kullanarak;
- Deployment manager penceresinde 1024x1024 image ekledim.
- Release, App Store konfigürasyonu ile build ve deploy işlemlerini gerçekleştirdim. 
- macOS üzerine Mosco'yu kurdum.
- macOS üzerinde Mosco'yu çalıştırıp, PAServer adresini verip, bir PAServer tanımladım.
- Yine Mosco ile tanımladığım PAServer'ı start ettim.
- Daha sonra proje üzerinde sağ tuş ile Create Assets.car menüsünü seçtim.
- Assets.car dosyası oluştu.
- Assets.car dosyasını release dizininden alarak projenin bulunduğu ana dizine taşıdım ve Deployment Manager penceresinde iOS 64-bit Device konfigürasyonuna ekledim.
- Yeniden projeyi build ve deploy ettikten sonra ipa dosyası oluştu.
- Tekrar Apple Store gönderdim fakat aynı uyarı ile karşılaştım.
Kaynak İngilizce olunca, haliyle işlem adımlarından birini atlamış olabilirim.

Formun orjinal sitesi burda. Birde 1024x1024 png dosyası şeffaf olmayacakmış buna dikkat ettiniz mi ? Bende sizin yaptığınız adımları yapıp denemiştim ama olmadı. Gözden kaçırdığım bişey varmı diye sizle paylaştım.

Verdiğiniz referans link içeriğinin Çince olması hiç iyi olmadı.   Sad 
1024X1024 Simge şeffaf değil. 
Burada geçen tüm konuşmalar quality.embarcadero.com dan alıntı olduğu için tümünü okumuştum. 
Sanırım atladığım veya dikkatimden kaçan bir husus daha olduğunu sayenizde fark ettim. 
info.plist dosyasına manuel bir ekleme yapmadım.
<dict>
   <key>CFBundlePrimaryIcon</key>
   <dict>
       <key>CFBundleIconFiles</key>
       <array>
           <string>AppIcon1024x1024</string>
       </array>
       <key>CFBundleIconName</key>
       <string>AppIcon</string>
   </dict>
</dict>
Son olarak bunu da deneyerek onay sürecine göndereceğim. Olmazsa tek çare Update1.

Bu arada son iki yorumda Mosco'nun başarılı olduğu ve uygulamalarını App Store gönderdikleri yazıyor.

Merhaba,
Apple Store'un simge paketlerinde, 1024x1024 boyutunda simge bulundurma zorunluluğundan dolayı yaklaşık bir aydır uygulama güncellemede (ve yeni uygulama göndermede) sorun yaşıyoruz. Bu sorun Delphi 10.4 için update, diğer sürümler için ise bir yama ile çözümlenir diye tahmin ediyorum.
Uzun uğraşılar sonucunda, bir uygulamayı Apple Store gönderebildim.  Dodgy
Daha önce yine bu konu başlığında birkaç işlem adımından bahsetmiştim. Yine benzer adımlarla ve bir araç (middleware bir uygulama) yardımı ile eksik kalan işlem adımlarını anlatıp, uygulamanızı Apple Store onay sürecine nasıl gönderebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Önemli Not: Delphi 10.4 ile yaptığım bir çok denemede, uygulamaya yeni simgeyi ekleyemedim. Delphi 10.3.3 ile uygulamayı onay sürecine gönderebildim. Delphi 10.3.3 ile aşağıdaki işlem adımlarını gerçekleştirmenizde fayda var.

- Uygulama simge paketlerini güncelleyen ara yazılımı aşağıdaki linkten indirelim. 
  Mosco Expert
- Delphi IDE'si açık ise kapatalım ve indirdiğiniz dizinde bulunan MoscoSetup_1.0.2 uygulamasını kuralım.
- Aynı dizinde bulunan diğer uygulamayı (MoscoMBEdition.1.0.2.pkg) macOS'a kopyalayalım ve kuralım.
- macOS üzerinde Mosco uygulamasını çalıştıralım (Application dizininden ulaşabilirsiniz).
- Delphi IDE'sini açalım ve Tools > Mosco > Options menüsünü seçelim.
- Host alanına macOS IP adresini yazalım. Port alanına 8088 (Mosco uygulamasının varsayılan portudur, farklı bir port da kullanabilirsiniz. Farklı bir port kullanmanız durumunda; Delphi Mosco eklentisi ve macOS üzerindeki Mosco uygulamasındaki portların aynı olmasına dikkat edin)  yazalım ve Test butonuna tıklayalım. Bağlantı sağladığına dair mesaj alırsanız işlem adımlarımıza devam edelim. Aksi durumda yukarıdaki işlem adımlarını yeniden gözden geçirin.

- macOS menü çubuğunda (üst toolbar) yer alan Mosco simgesini tıklayalım ve View Messages menüsünü seçelim. Bu pencere arka planda yapılan işlerin logunu göstermektedir. yani herhangi bir hata veya uyarıyı bu pencereden görebilirsiniz. 

- Deployment manager penceresinde, transparan olmayan 1024x1024 boyutunda bir simge ekleyelim.
- Projet Manager penceresinde, Build Configuration'ı Release seçelim. 
- Projet Manager penceresinde, Target Platforms > iOS Device 64-bit > Target kısmında fiziksel iOS Cihazı seçelim
- Projet Manager penceresinde, Target Platforms > iOS Device 64-bit > Configuration kısmında Application Store seçelim.

- Projet Manager penceresinde, uygulama üzerinde sağ tuşa tıklayıp, Clean menüsünü seçelim.
- Project > Options > Deployment > Provisioning penceresinde; release konfigürasyonunun seçili olup olmadığını, dağıtıcı sertifikası ve dağıtıcı provizyonunun seçili olup olmadığını kontrol edelim.
- macOS üzerinde PAServer'ı çalıştıralım.
- Projet Manager penceresinde, uygulamayı Build edelim.
- Deployment manager penceresinde, deploy butonu ile uygulamanın paket dosyasının (ipa) oluşmasını sağlayalım.  
  Not: Deploy işleminden sonra Projet Manager penceresinde uygulama üzerinde sağ tuşa tıklayıp, Show Deployed App menüsünden macOS üzerindeki paket dosyanın bulunduğu dizine ulaşabilirsiniz.
- Projet Manager penceresinde, uygulama üzerinde sağ tuşa tıklayıp, Update Assets.car menüsünü seçelim. İşin özü burada. Mosco uygulamasının bu fonksiyonu, bizim oluşturduğumuz ipa paket dosyasındaki Assets.car (uygulama simgelerini barındıran dosya) ile olması gereken Assets.car dosya yapısını karşılaştırıyor ve ipa dosyasını olması gereken yapıya uygun şekilde güncelliyor. 

- Tüm bu işlem adımlarını doğru şekilde yaptıysanız, uygulama Apple Store gönderilmeye hazır demektir.
-Son olarak; Projet Manager penceresinde uygulama üzerinde sağ tuşa tıklayıp, Show Deployed App menüsünden macOS üzerindeki paket dosyanın bulunduğu dizini açalım. Buradaki ipa dosyasını Apple Store'a gönderelim.
bu işlemler yeni uygulama gönderken mi gerekiyor, ipa dosyası gönderken mi hata veriyor.
(18-08-2020, Saat: 16:01)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu işlemler yeni uygulama gönderken mi gerekiyor, ipa dosyası gönderken mi hata veriyor.

Yeni (ve önceki 1024x1024 simge içermeyen) uygulamalarda zorunlu.
apple store eskiden yüklediğim uygulama yüklemesini hiç bir sıkını olmadan ipa dosyası yüklemesini yaptım hiç birşey sormadı
(18-08-2020, Saat: 17:04)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: apple store eskiden yüklediğim uygulama yüklemesini hiç bir sıkını olmadan ipa dosyası yüklemesini yaptım hiç birşey sormadı

Uygulama taslağını oluşturduğunuz yerde, önceden Bundle (uygulama seçim) kısmının hemen üzerinde 1024x1024 simge eklenebiliyordu. 
Şimdi bunu developer console üzerinden değil, doğrudan ipa içine gömerek göndermemizi istiyor. 
Sizin profilinizde muhtemelen 1024x1024 simge halen görünüyordur. Yeni uygulamalarda bu alan yok. Ondan olabilir.
(18-08-2020, Saat: 10:20)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Apple Store'un simge paketlerinde, 1024x1024 boyutunda simge bulundurma zorunluluğundan dolayı yaklaşık bir aydır uygulama güncellemede (ve yeni uygulama göndermede) sorun yaşıyoruz. Bu sorun Delphi 10.4 için update, diğer sürümler için ise bir yama ile çözümlenir diye tahmin ediyorum.
Daha önce yine bu konu başlığında birkaç işlem adımından bahsetmiştim. Yine benzer adımlarla ve bir araç (middleware bir uygulama) yardımı ile eksik kalan işlem adımlarını anlatıp, uygulamanızı Apple Store onay sürecine nasıl gönderebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Önemli Not: Delphi 10.4 ile yaptığım bir çok denemede, uygulamaya yeni simgeyi ekleyemedim. Delphi 10.3.3 ile uygulamayı onay sürecine gönderebildim. Delphi 10.3.3 ile aşağıdaki işlem adımlarını gerçekleştirmenizde fayda var.

- Uygulama simge paketlerini güncelleyen ara yazılımı aşağıdaki linkten indirelim. 
  Mosco Expert
- Delphi IDE'si açık ise kapatalım ve indirdiğiniz dizinde bulunan MoscoSetup_1.0.2 uygulamasını kuralım.
- Aynı dizinde bulunan diğer uygulamayı (MoscoMBEdition.1.0.2.pkg) macOS'a kopyalayalım ve kuralım.
- macOS üzerinde Mosco uygulamasını çalıştıralım (Application dizininden ulaşabilirsiniz).
- Host alanına macOS IP adresini yazalım. Port alanına 8088 (Mosco uygulamasının varsayılan portudur, farklı bir port da kullanabilirsiniz. Farklı bir port kullanmanız durumunda; Delphi Mosco eklentisi ve macOS üzerindeki Mosco uygulamasındaki portların aynı olmasına dikkat edin)  yazalım ve Test butonuna tıklayalım. Bağlantı sağladığına dair mesaj alırsanız işlem adımlarımıza devam edelim. Aksi durumda yukarıdaki işlem adımlarını yeniden gözden geçirin.

- macOS menü çubuğunda (üst toolbar) yer alan Mosco simgesini tıklayalım ve View Messages menüsünü seçelim. Bu pencere arka planda yapılan işlerin logunu göstermektedir. yani herhangi bir hata veya uyarıyı bu pencereden görebilirsiniz. 

- Deployment manager penceresinde, transparan olmayan 1024x1024 boyutunda bir simge ekleyelim.
- Projet Manager penceresinde, Target Platforms > iOS Device 64-bit > Target kısmında fiziksel iOS Cihazı seçelim
- Projet Manager penceresinde, Target Platforms > iOS Device 64-bit > Configuration kısmında Application Store seçelim.

- Projet Manager penceresinde, uygulama üzerinde sağ tuşa tıklayıp, Clean menüsünü seçelim.
- Project > Options > Deployment > Provisioning penceresinde; release konfigürasyonunun seçili olup olmadığını, dağıtıcı sertifikası ve dağıtıcı provizyonunun seçili olup olmadığını kontrol edelim.
- Deployment manager penceresinde, deploy butonu ile uygulamanın paket dosyasının (ipa) oluşmasını sağlayalım.  
  Not: Deploy işleminden sonra Projet Manager penceresinde uygulama üzerinde sağ tuşa tıklayıp, Show Deployed App menüsünden macOS üzerindeki paket dosyanın bulunduğu dizine ulaşabilirsiniz.
- Projet Manager penceresinde, uygulama üzerinde sağ tuşa tıklayıp, Update Assets.car menüsünü seçelim. İşin özü burada. Mosco uygulamasının bu fonksiyonu, bizim oluşturduğumuz ipa paket dosyasındaki Assets.car (uygulama simgelerini barındıran dosya) ile olması gereken Assets.car dosya yapısını karşılaştırıyor ve ipa dosyasını olması gereken yapıya uygun şekilde güncelliyor. 

- Tüm bu işlem adımlarını doğru şekilde yaptıysanız, uygulama Apple Store gönderilmeye hazır demektir.
-Son olarak; Projet Manager penceresinde uygulama üzerinde sağ tuşa tıklayıp, Show Deployed App menüsünden macOS üzerindeki paket dosyanın bulunduğu dizini açalım. Buradaki ipa dosyasını Apple Store'a gönderelim.

@"Fesih ARSLAN" hocam dediklerinizi yaptım ama bu seferde yüklerken hata alıyorum. Önceden yükleyebiliyordum incelemeye gönderirken hata alıyordum şimdi yüklerken hata alıyorum. Sizin gönderdiğiniz uygulama ipad desteklimiydi.

P8SAWC.jpg

Not: Yanlış bişeyler yaptım sanırım. Tekrar Clear yapıp baştan herşeyi yaptım düzeldi.
(20-08-2020, Saat: 12:22)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18-08-2020, Saat: 10:20)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Mosco Expert

@"Fesih ARSLAN" hocam dediklerinizi yaptım ama bu seferde yüklerken hata alıyorum. Önceden yükleyebiliyordum incelemeye gönderirken hata alıyordum şimdi yüklerken hata alıyorum. Sizin gönderdiğiniz uygulama ipad desteklimiydi.

P8SAWC.jpg

İncelenmek üzere gönderdiğim uygulamanın iPad desteği var.
Yukarıda vermiş olduğum işlem adımlarını doğru bir şekilde yaptıysanız ve Delphi 10.3.3, Mosco 1.0.2 ile işlemleri gerçekleştirdiyseniz (76x76 boyutundaki simgeyi, Icons penceresinden ve deployment manager penceresinden kontol edin. Deployment manager penceresinde, IDE'ye sonradan eklenen 6 adet Launch image'ler hariç, tüm simgelerin remote path değerlerinin .\ olmasına dikkat edin); sorunun kaynağı konfigürasyon dosyalarında ve Deployment Manager'da daha önceden kalan tanımlamalar olabilir.
Çözüm için info.plist dosyası, deployment Manager ve Version Info'yu yeniden gözden geçirin. Daha önce bir tanımlama yaptıysanız silin veya eski haline (revert to default) geri getirin.   
Projenizin bulunduğu dizinde tüm compile edilmiş dosya ve klasörleri silin.
Hatta Show Deployed App menüsü ile macOS üzerinde daha önce uygulamanız için üretilen tüm atık dosyaları da silin.
Bahsetmiş olduğum işlem adımlarını tekrarlayın.
(20-08-2020, Saat: 13:25)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-08-2020, Saat: 12:22)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" hocam dediklerinizi yaptım ama bu seferde yüklerken hata alıyorum. Önceden yükleyebiliyordum incelemeye gönderirken hata alıyordum şimdi yüklerken hata alıyorum. Sizin gönderdiğiniz uygulama ipad desteklimiydi.

P8SAWC.jpg

İncelenmek üzere gönderdiğim uygulamanın iPad desteği var.
Yukarıda vermiş olduğum işlem adımlarını doğru bir şekilde yaptıysanız ve Delphi 10.3.3, Mosco 1.0.2 ile işlemleri gerçekleştirdiyseniz (76x76 boyutundaki simgeyi, Icons penceresinden ve deployment manager penceresinden kontol edin. Deployment manager penceresinde, IDE'ye sonradan eklenen 6 adet Launch image'ler hariç, tüm simgelerin remote path değerlerinin .\ olmasına dikkat edin); sorunun kaynağı konfigürasyon dosyalarında ve Deployment Manager'da daha önceden kalan tanımlamalar olabilir.
Çözüm için info.plist dosyası, deployment Manager ve Version Info'yu yeniden gözden geçirin. Daha önce bir tanımlama yaptıysanız silin veya eski haline (revert to default) geri getirin.   
Projenizin bulunduğu dizinde tüm compile edilmiş dosya ve klasörleri silin.
Hatta Show Deployed App menüsü ile macOS üzerinde daha önce uygulamanız için üretilen tüm atık dosyaları da silin.
Bahsetmiş olduğum işlem adımlarını tekrarlayın.
not olarak altına eklemiştim düzeldi hocam. İncelemeyede gönderdim. Teşekkürler
(18-06-2020, Saat: 16:44)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Kritik bir durum, acil bir yama veya Update gelebilir.

Sanırım yarın veya öbür gün Delphi 10.4.1 (10.4 Update 1) yayınlanacak.
Ana sürümde bir çok bug'a vardı. Umarım bu update ile birlikte tüm bug'lar düzeltilmiş olur. 
Yol haritasında vadedilen iOS Simulator desteği bu sürüm ile birlikte gelebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 304 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 3 921 07-02-2024, Saat: 17:05
Son Yorum: elixir84
  Delphi 11.3 Andorid 10 ve üzeri uygulama çalışmıyor TuncayDelphi 7 576 07-12-2023, Saat: 01:23
Son Yorum: TuncayDelphi
  ios uygulama Bay_Y 4 381 22-11-2023, Saat: 16:06
Son Yorum: Bay_Y
  Apple Enterprise Hesap Sorunu emrahozten 0 238 13-11-2023, Saat: 10:51
Son Yorum: emrahozten

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi