Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zebra Yazıcı barkod çalışması
Zebra Yazıcı Comport veya USB üzerinde barkod çıktısı alabileceğimiz örnek bir çalışma bilgisi paylaşabilecek var mı acaba?
Yazıcıyı normal şekilde Windows üzerinde kuruyor ve devamında normal bir yazıcıya yazdırmış gibi yazdırma işlemi yapıyorsunuz.
Yani normal yazıcıdan farkı yok.
Problem nedir ?
Barcode sistemi anlamında bir soru mudur? EAN kodlama/üretim, doğruluk kontrolü vs.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Selamlar, Daha önceden LPT1 üzerinden ZPL kodlar ile yazabiliyorduk, USB li modelde hiç denememiştim. Aynı ZPL kodlar ile USB bağlantısı yaparak nasıl yazacağımı araştırıyordum. Şuan herhangi bir deneme yapmak, çok yakın bir zamanda deneme yaparak, bilgi vereyim buradan.
zpl in ne olduğunu bilmiyorum fakat üretilmiş barkodu fastreport da barcode componenti ile windowsa tanıtılmış herhangi bir yazıcıdan çok rahat yazdırablirsiniz.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(26-06-2020, Saat: 16:30)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zpl in ne olduğunu bilmiyorum fakat üretilmiş barkodu fastreport da barcode componenti ile windowsa tanıtılmış herhangi bir yazıcıdan çok rahat yazdırablirsiniz.

https://en.wikipedia.org/wiki/Zebra_Prog...g_Language
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
USB'li modellerde ZPL kullanmanıza gerek yok.
Sadece yazıcıyı tanıtıp, Barcode Componenti kullanılarak tasarlanmış bir FastReport'u Print etmeniz yeterli olacaktır.
Merhaba,

İsterseniz USB üzerinden de EPL ya da ZPL ile gönderim yapabilirsiniz fakat, arkadaşların da söylediği gibi gerek yok. FastReport gibi bileşenler olduğu sürece tasarım ve yönetim çok kolay. Diğer türlü piksel piksel değişkenleri tasarlamanız gerekir.
Merhaba,
USB üzerinden ZPL i nasıl gönderiyorsunuz peki, farklı bir formatı daha var mı? İlginiz için teşekkürler.
(27-06-2020, Saat: 14:37)crypto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
USB üzerinden ZPL i nasıl gönderiyorsunuz peki, farklı bir formatı daha var mı? İlginiz için teşekkürler.

Merhaba,

Eski yedeklerde ufak bir arama yapmam gerekiyor. 2-3 güne kadar bilgi veririm.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport Barkod Tasarımı delphiX14 7 424 31-01-2024, Saat: 20:10
Son Yorum: mcuyan
  Tanımlı yazıcı listesi çekme Bay_Y 2 347 25-09-2023, Saat: 17:03
Son Yorum: Bay_Y
  FastReport İkili Barkod Etiketi Yazdırma bünyamin68 9 902 29-08-2023, Saat: 09:58
Son Yorum: bünyamin68
  Sanal port ile ağda yazıcı yazdırma. cinarbil 7 1.315 13-04-2023, Saat: 09:04
Son Yorum: cinarbil
  Fast Report İle Barkod Yazdırma-[Çözüldü] bünyamin68 5 1.629 28-11-2021, Saat: 22:38
Son Yorum: bünyamin68

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi