Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IntraWeb hakkında sorular
Merhaba

İlk defa Intraweb ile ilgileniyorum. Bir kaç sorum olacak yardımınızı esirgemeyin lütfen.

- Image Button içine resim eklemeye çalışıyorum ama picture özelliği yok ImageFile özelliği var buraya ..\img\resim1.png yazıyorum klasor yolunu gösteriyorum ama resim dizayn time görünüyor run time da buton uzerinde görünmüyor.

-TMS Intraweb component eri Intraweb(Atozed) üzerine yüklenebiliyor mu?

-Intraweb varsayılan 8888 portu nasıl değiştirilebilir. tarayıcıya adres kısmına ip adresi yerine string ifade yazma imkanı var mı?

-Web framework erişim adresi başka bir domain altında sub domain olaraak tanımlanabilir mi?  webframe.myebsite.com gibi

İyi çalışmalar
Resimlerin iis içinde root altında belirleyeceğiniz yerde bulunması gerekli. Dışarıdan erişim web sunucu ile sınırlı olmak durumunda. Aksi de kapalı devre yapılabilir ama bu da ağ paylaşımı yapılmış klasör olabilir ki tavsiye etmem. Yetkiler ile boğuşursunuz.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(25-06-2020, Saat: 19:42)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resimlerin iis içinde root altında belirleyeceğiniz yerde bulunması gerekli. Dışarıdan erişim web sunucu ile sınırlı olmak durumunda. Aksi de kapalı devre yapılabilir ama bu da ağ paylaşımı yapılmış klasör olabilir ki tavsiye etmem. Yetkiler ile boğuşursunuz.

Siz söyleyince farkettim ben IIS bile aktif etmemişim. Fakat Intraweb çalışıyor telefondan da sayfaya erişebiliyorum.
UhfYao.png
-TMS Intraweb component eri Intraweb(Atozed) üzerine yüklenebiliyor mu?
Evet, TMS IntraWeb componentlerinin delphi componentlerinden pek farkı yoktur.

-Intraweb varsayılan 8888 portu nasıl değiştirilebilir. tarayıcıya adres kısmına ip adresi yerine string ifade yazma imkanı var mı?
Portu tasarım anında değiştirsenizde yine kendi ön tanımlı portu üzerinden yayın yapacaktır. İstediğiniz port üzerinden yayın yapmak için lisanslı kullanıcı olmalısınız.

-Web framework erişim adresi başka bir domain altında sub domain olaraak tanımlanabilir mi?  webframe.myebsite.com gibi
Evet, Hosting hizmetini aldığınız sistem paneline giriş yaparak burada Zone Editor ayarlarında subdomain adını ve sistemin çalışacağı IP adresini girebilirsiniz.
İçinde web adresi kayıtlı bir karekodu okuyarak intraweb sunucusuna erişmek istiyorum.
Merhaba

Erişmek istediğim xxx.xxx.xxx:8888 anasayfa adresi değil. sunucu içindeki belli bir forma gitmek istiyorum.
Kullanıcı web adresi barındıran karekodu okutunca anasayfa yerine belirlenmiş forma gitmeli.

Intraweb de formlar arası geçişde adres satırı değişmiyor.

Karekod okutan kullanıcıyı istediğim Intraweb formuna nasıl yönlendirebilirim?
(28-07-2020, Saat: 09:10)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İçinde web adresi kayıtlı bir karekodu okuyarak intraweb sunucusuna erişmek istiyorum.
Merhaba

Erişmek istediğim xxx.xxx.xxx:8888 anasayfa adresi değil. sunucu içindeki belli bir forma gitmek istiyorum.
Kullanıcı web adresi barındıran karekodu okutunca anasayfa yerine belirlenmiş forma gitmeli.

Intraweb de formlar arası geçişde  adres satırı değişmiyor.

Karekod okutan kullanıcıyı istediğim Intraweb formuna nasıl yönlendirebilirim?

Merhabalar,
öncelikle mesajınız başka bir konuyu kapsıyor. Bu yüzden başka bir konu üzerinden sorunuz bundan sonraki sorunuzu. 
Cevap ise GET istekleridir. GET isteği ile değeri alıp if ile ilgili formu açabilirsiniz.
kisisel_logo_dark.png

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Intraweb Template Kullanımı Oms 0 1.113 17-09-2020, Saat: 22:21
Son Yorum: Oms
  uniGui mobil Proje IIS'de dll uzantılı olarak çalıştırma Hakkında bilgi ibrahim.aydin@perga.com.tr 6 4.132 02-09-2020, Saat: 11:30
Son Yorum: ibrahim.aydin@perga.com.tr
  Intraweb Back Button yakalama 41linea41 0 1.077 30-08-2020, Saat: 11:05
Son Yorum: 41linea41
  Intraweb GET kullanımı ve Open Dialog 41linea41 4 3.012 26-08-2020, Saat: 21:53
Son Yorum: 41linea41
  IntraWeb ile web sitesi yapılır mı Linux üzerinde çalışır mı? 41linea41 4 4.073 15-10-2019, Saat: 08:26
Son Yorum: 3ddark

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi