Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TinyTask benzeri program
Merhaba.

TinyTask denen bir makro kaydetme programı var, tekrarlı bir işlemi bir kere bu programla kaydediyorsunuz, sonra istediğiniz kadar tekrar edebiliyorsunuz.

Ben de buna benzer bir program yazmak istiyorum. Fare ve klavye hareketlerin hiç kaçırmadan kaydetmek için kullanacağım Timer'in interval'i kaç olmalı? Bilgisayarın işlemcisine göre bu değer değişir mi?
Merhaba. 

• Windows mesaj listesini takibe alacağınız için interval diye bir şey yok aslında. Merak ettiğiniz için yazayım yine de. 
  • Timer zaman ile ilişkili. Zaman değişmeyen tek birim.
  • Kullanıcını yapacağı işlem odaklı kayıt olacağına göre siz mouse'un ekranda dolaşmasını takip etmekten ziyade, bilakis mouse click'ler arasındaki zamanı ile x, y tekil koordinatları loglamak isteyeceksiniz. 
  • Timer interval 1000 ile saniyede 1 işlem kaydedebilirsiniz, 500 ile 2 
  • Ancak siz Timer intervali 250 veya 125 yapın saniyede 4-8 iş kapasitesi normal bir insanın ulaşamayacağı hız olmasından dolayı 250 dahi rahat kurtaracaktır
Yine ekleyeyim, timer kullanmanıza (klavye - mouse takibi anlamında) gerek olmayacaktır. 

Sadece işlemler arası zaman aralığı takibi için her yakalanan nitelikli mesajı loglarken yanına gettickcount ile aldığınız değerden faydalanarak bir önceki ile arasındaki geçen milisaniye zaman damgasını koymak yeterli olacaktır.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(26-06-2020, Saat: 06:49)denem3 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba.

TinyTask denen bir makro kaydetme programı var, tekrarlı bir işlemi bir key bu programla kaydediyorsunuz, sonra istediğiniz kadar tekrar edebiliyorsunuz.

Ben de buna benzer bir program yazmak istiyorum. Fare ve klavye hareketlerin hiç kaçırmadan kaydetmek için kullanacağım Timer'in interval'i kaç olmalı? Bilgisayarın işlemcisine göre bu değer değişir mi?

Merhaba,

Soruya cevabı @mrmarman bey vermiş, benzer bir işin durumuna değineceğim.

Bu projeyi ilerletirseniz çok güzel bir çözüm olabilir. Sizin yapmaya çalıştığını işin benzeri Robomotion isimli bu Türk girişimi yakın zamanda 5 milyon tl değerlemeyle 500 bin tl yatırım aldı.

İyi çalışmalar.
@pro_imaj güzel bir noktaya değindi.

Daha ileri projelerde sadece windows mesajına kanca atmak yetmeyebilir, klavye/mouse/gamepad vb usb erişimlerinin raw hallerine de kanca atmak gerekebilmektedir.

Başka bir örnek, geçmiş bir zaman aynı bilgisayara takılı 3 adet usb mouse'u, her üç pointer da ekranda, sahiplerinin ismi pointerların yanıbaşında görünmesi ile tıklama takibi istenmişti. Bu da gerekebiliyor. Tecrübeyle sabittir.  Idea
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

@mrmarman Windows mesajları konusunda yeterli bilgiye sahip değilim, biliyorsunuz Windows mesajları konusunda pek  Türkçe kaynak yok, böyle karışık konuları İngilizce kaynaklardan okuyup kavramak benim için oldukça zor.

İnternetten tuş takibi yapabildiğim bir unit buldum ve ilk olarak aklıma Timer kullanmak geldi. Ayrıca timer kullanırsam, sadece timer'ın interval'ini değiştirerek işlemi hızlandırıp yavaşlatabilirim sanırım. Burada tuş atlamaması için interval'ı kaç yapsam diye düşünüyordum, siz cevap vermişsiniz teşekkür ederim.

@pro_imaj , yatırım almayı filan geçtim, TinyTask'ın aynısı yapabilsem bile kendimi tebrik ederim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  çözüldü--her ayın ilk günü program çalıştığında mesaj vermesi sadikacar60 6 991 25-12-2019, Saat: 18:50
Son Yorum: sadikacar60
  [ÇÖZÜLDÜ] Program çözünürlüğü hk. wiseman 11 2.575 17-07-2019, Saat: 17:40
Son Yorum: Emrah Karagöz
  Windows Oturumu Açılmadan Program Nasıl Çalışır theSinan 15 4.179 15-04-2019, Saat: 00:15
Son Yorum: theSinan
  Windows 8.1'de always on top program yazma sorunu denem3 9 2.467 18-01-2019, Saat: 16:52
Son Yorum: denem3
  Farklı programları tek bir program altında birleştirme wiseman 5 1.554 06-01-2019, Saat: 00:17
Son Yorum: anemos

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi