Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pageControl başlangıç tabını 300px den nasıl başlatabilirim
pageControl başlangıç tabını soldan 300px den nasıl başlatabilirim
(30-06-2020, Saat: 10:40)info@guzelceker.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pageControl başlangıç tabını soldan 300px den nasıl başlatabilirim

Önce Align özelliğini Left veya Client yapın. Daha sonra Margins.Left değerini 300 olarak tanımlayın.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(30-06-2020, Saat: 11:34)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2020, Saat: 10:40)info@guzelceker.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pageControl başlangıç tabını soldan 300px den nasıl başlatabilirim

Önce Align özelliğini Left veya Client yapın. Daha sonra Margins.Left değerini 300 olarak tanımlayın.

olmadı .. üstteki tablardan bahsediyorum...
Önce caption olmayan (yada belli uzunlukta boşluk atın) bi page oluşturun, sonra kendi page lerinizi oluşturun, onchange olayına aşağıdaki kodu yazın basitçe halledin.

if PageControl1.ActivePageIndex=0 then
PageControl1.ActivePageIndex:=1;
(30-06-2020, Saat: 11:56)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önce caption olmayan (yada belli uzunlukta boşluk atın) bi page oluşturun, sonra kendi page lerinizi oluşturun, onchange olayına aşağıdaki kodu yazın basitçe halledin.

if PageControl1.ActivePageIndex=0 then
PageControl1.ActivePageIndex:=1;

oylede oluyordu ....ama yapmak istemedim.. başka yolu varsa bilen varsa güzel olur
(30-06-2020, Saat: 11:38)info@guzelceker.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2020, Saat: 11:34)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önce Align özelliğini Left veya Client yapın. Daha sonra Margins.Left değerini 300 olarak tanımlayın.

olmadı .. üstteki tablardan bahsediyorum...

Bu özellik Delphi'nin TabControl, PageControl ve DevExpress'in cxTabControl, cxPageControl bileşenlerinde yok maalesef.
TMS Software'in AdvOfficePager'ı bu iş için biçilmiş kaftan. Tab yapılarının özellikleri oldukça fazla.
LeftMargin özelliği ile ilk tabın başlangıç pozisyonunu belirleyebilirsiniz.

While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(30-06-2020, Saat: 12:00)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2020, Saat: 11:38)info@guzelceker.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı: olmadı .. üstteki tablardan bahsediyorum...

Bu özellik Delphi'nin TabControl, PageControl ve DevExpress'in cxTabControl, cxPageControl bileşenlerinde yok maalesef.
TMS Software'in AdvOfficePager'ı bu iş için biçilmiş kaftan. Tab yapılarının özellikleri oldukça fazla.

fesih bey tşkler. zaten lisansı olmayan tms,devexress vb bileşenlerini kullanıyordum.. Ama artık lisanslı bişeyler yapmak istiyorum ...  bu açıdan Tms, devexpress gibi bileşenleri kullanmadan nereye kadar gidebilirim bakacam.... Benim için görsellik başta geliyor... o Açıdan AlphaSkin bileşini satın alıp onun üzerinden gidecem sanırım.... Böyle bir şeyin Standart bileşenlere uygulanmaması kadar saçma bişey yok neden yapmazlar anlamadım Tms yaptıysa demekki oluyor... O zaman çözümü Arkadaşın dediği gibi ve bazı zaman kullandığım gibi butonlarla tablara yönlendireceğim
(30-06-2020, Saat: 12:24)info@guzelceker.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2020, Saat: 12:00)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu özellik Delphi'nin TabControl, PageControl ve DevExpress'in cxTabControl, cxPageControl bileşenlerinde yok maalesef.

fesih bey tşkler. zaten lisansı olmayan tms,devexress vb bileşenlerini kullanıyordum.. Ama artık lisanslı bişeyler yapmak istiyorum ...  bu açıdan Tms, devexpress gibi bileşenleri kullanmadan nereye kadar gidebilirim bakacam.... Benim için görsellik başta geliyor... o Açıdan AlphaSkin bileşini satın alıp onun üzerinden gidecem sanırım.... Böyle bir şeyin Standart bileşenlere uygulanmaması kadar saçma bişey yok neden yapmazlar anlamadım Tms yaptıysa demekki oluyor... O zaman çözümü Arkadaşın dediği gibi ve bazı zaman kullandığım gibi butonlarla tablara yönlendireceğim

AlphaSkin'i kullanmayın!
VCL ve FMX için uygulama arayüzüne oldukça zengin tema kütüphanesinden biri veya bir kaçını aynı anda uygulayabiliyorsunuz.
Bu özellikten dolayı AlphaSkin yakın bir tarihte geliştirmeyi durdurabilir.
Bu durumun çok örneklerini gördük. IDE'ye entegre olan bir özelliği barındıran harici bir bileşen kısa sürede yok oluyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [ÇÖZÜLDÜ - SOLVED] Owner - Parent Form nasıl kullanılmalı? 3ddark 12 691 05-06-2020, Saat: 09:58
Son Yorum: mrmarman
  Rsa anahtarında modulus nasıl çıkarılır. seci20 4 460 25-04-2020, Saat: 01:07
Son Yorum: seci20
Star Delphi projesinde WCF servisleri nasıl kullanılır? Abdullah ILGAZ 0 260 09-04-2020, Saat: 13:20
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  Chromium (CEF4) ile sayfa kaynağını veya javascript çalıştırıp dönen değeri nasıl? adeministrator 8 1.016 04-04-2020, Saat: 19:56
Son Yorum: Ahmet İPEKÇİ
  arkadaşlar 192.168.2.89 ip deki bir klasör içindeki dosyaları listeleme nasıl? sadikacar60 9 1.076 21-02-2020, Saat: 23:31
Son Yorum: mustafaozpinar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi