Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi'de RTF Editor
Merhaba arkadaşlar,
yazdığım yazılama iş takibi bölümü ekliyorum ve kısmen düzgün notlar alınabilsin istiyorum. Bunun içinde RTF editörü yazmam gerekiyor. Ama çok standart birşey olduğu için hazır kullanabileceğim bir bileşen var mıdır siz ihtiyaçlarınızı nasıl çözdünüz diye sormak istedim
Topluluk mopluluk yok :/
Şu olabilir mi?

https://wiki.freepascal.org/RichMemo
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
Bende inceledim bunu hatta birde bunu buldum http://lazplanet.blogspot.com/2013/12/cr...rself.html ama şöyle birşeyde fikrinizi almak isterim. Bu iş planlarını RTF olarak yapıp kaydetmek mi daha doğru yoksa HTML olarak yapmak mı? Yarın birgün cep telefonundan bunlara ulaşabilir olduğumda direk html sayfasını basıp geçmiş olacağım diye düşünüyorum
Lazarus'ta HTML editor olarak kullanabileceğin bir bileşen var mı bilemiyorum. Denemedim ama RTF'ten HTML'e çevirerek, o aşamaya geldiğinde de ayrı bir çözüm üretebilirsin.
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
delphi XE 'de yazıyorum. İkisi arasında ortak bileşen ve kodlar olabiliyor

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi'de Class Kullanımı Jakarta2 1 146 28-09-2021, Saat: 11:38
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  Cas Terazi Veri gönderimi Delphi sürüm sorunu KUNTAY 4 552 25-09-2021, Saat: 01:32
Son Yorum: oarikmert@hotmail.com
  Delphi ve PHP arasında Encrypt/Decrypt İşlemi - Yardım mad85 18 9.265 18-09-2021, Saat: 08:58
Son Yorum: MosCom
  Delphi dilinde toplam değer nasıl kodlanır? KursadCK 5 346 01-09-2021, Saat: 13:30
Son Yorum: Mesut
  Delphi ile cmd komut göndermek ve yanıt almak yhackup 22 14.256 21-07-2021, Saat: 23:29
Son Yorum: pro_imaj

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi