Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Çözüldü)Memory aşımı
@powerghost
Konunuz Delphi ile ram optimizasyonu değil, yazılım için hakim olmadığınız sularda parça kodlardan medet ummak.

Asıl garip olan ram'i ben şişireyim sihirli değnek söndürsün demektir ki hiçbir yazılım dilinde de beklenen bir çözüm değildir. 

Sebep: şişen ram kullandığınız alandır, söndüreceğim derken hali hazırda kullandığınız hafıza bloğunu sildirmek bizzat sizi baltalar. 

Ayrıca suçu Delphi'ye atmak dili oldukça hafife almak demek. Diğer dillerde bulacağınız çözümü merak ettim şimdiden.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(14-07-2020, Saat: 17:59)powerghost Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben yazılımcı değilim ama Delphi ile ram optimizasyonun bu kadar zor olması çok garip.

Delphi'de RAM optimizasyonu yapmanıza gerek yokta ondan. Sürekli RAM artışı varsa sorun Delphi'de değil kodu yazanda Wink
There's no place like 127.0.0.1
Muharrem Hocam,

Haklısın. Bizim eksik yönümüz var. Fakat bir sistemci gözüyle bir programlama dilinde bir sorunun çözüm yolu veya analizi bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. Delphi'ye yetersiz demek yanlış. Benim konuya olan eksikliğimden kaynaklanıyor.

(14-07-2020, Saat: 22:15)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-07-2020, Saat: 17:59)powerghost Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben yazılımcı değilim ama Delphi ile ram optimizasyonun bu kadar zor olması çok garip.

Delphi'de RAM optimizasyonu yapmanıza gerek yokta ondan. Sürekli RAM artışı varsa sorun Delphi'de değil kodu yazanda Wink

Evet doğru diyorsunuz. Şuan farklı yazılımcı arkadaşların öneriler ile  kodda iyileştirmeler yapıyoruz.
Sorun çözüldü.

Permissin tarama ile alakalı mantıksal hatalar giderildi. Sorun delphi'de değilmiş Smile Bu arada sorunu çözerken Upwork sitesinden ücretli danışmanlık vs alıyorum. Bazen farklı görüşlere farklı uzmanlıklara ihtiyaç olabiliyor. Bu formda da Delphi ve yazılım konusunda deneyimli arkadaşlar var. Farklı bir başlık altında ücretli destek veya kod geliştirme istekleri talep ve yönetimi yapılabilir mi?
Destek olan herkese teşekkürler.
Geçmiş olsun.

Şahsi fikrimi beyan ediyorum, geneli bağlamaz : ücret, sorun çözmek için değil proje / method için belirlenir. Çünkü sunulan çözümler için paha biçilemez. 
Bir eksik bilgiyi / tekniği aydınlatmak ayrı bir konu çünkü. DelphiCan forum katılımcıları / moderatör / admin takımı bunu gönülden ücretsiz yaptığı için diğer yazılım forumlarına göre parladı. 

Eğer çözümler ücrete tabi olursa forumun bu hamuru ekşir / bozulur. "At ortaya bir beşlik cevap yazayım" olayına döner ki bunu bize yakıştıramam. 

Umarım size sunulan çözüm LEGO misali blok çözüm değildir, yazılım ekibinize mantığı kavram olarak geçmiştir. Bu şekilde paranızın karşılığı olur.
Yoksa -örneğinizden yola çıkarak- bugün klasör persmission'ları sorgularken, yarın bu klasör permissionları değiştirirken, diğer bir gün klasör yerine kişilere permission verip alırken yeni çözümler gerekecektir.  Idea

Çalışmalarınızda başarılar...
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çözüldü - AdoQuery $Unnamed does not contain a member named Hatası KarahanMesut 2 121 19-09-2020, Saat: 01:26
Son Yorum: KarahanMesut
Photo Çözüldü - ESEGECE Socket IO HeartBeat Timeout exceeded Hatası KarahanMesut 4 242 17-09-2020, Saat: 15:49
Son Yorum: KarahanMesut
Sad FastReport-Memory Leak MugenPower 2 280 25-08-2020, Saat: 02:53
Son Yorum: MugenPower
  Krityere göre listeleme - çözüldü ekank 3 623 16-07-2020, Saat: 22:05
Son Yorum: ekank
  [ÇÖZÜLDÜ SOLVED] Fast Report Kontrollü Component Gizleme 3ddark 0 300 01-07-2020, Saat: 17:08
Son Yorum: 3ddark

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi