Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inform AP modeli Ups'den veri alma, bağlantı sağlama
Merhabalar

Inform Guardian 600AP modeli ups den veri almak istiyorum. UPS usb kablosunu pc takar takmaz "USB to Serial cihaz ayarlandı  " uyarısını görüyorum. Lakin UPS Aygıt yöneticisinde Com Port olarak değil HID uyumlu satıcı tarafından tanımlanan cihaz  olarak görünüyor.

Termite programı da com portu yaklayamıyor.
lWgqH9.png

F94X9r.png

Buna karşın ups in kendi web browser da calışan kendi programı cok guzel iletişim kuruyor. (ViewPower)
Cihazın programını yüklediğimde Arduino bağlantısına com port ile ilgili sorunla karşılaşıyorum. Arduino ürünlerine yükleme yapamıyorum.
Cihazın driveri kaldırmak zorunda kalıyorum. Buradan bağlantının com port üzerinden olduğunu düşünmeme sebep oluyor.
Com portun aygıt yöneticisinde olmaması beni zora sokuyor.
ZoY9rH.png

Resimde de görüldüğü üzere browser üzerinden ip adresi ile çalışıyor fakat benim tek bağlantı yöntemim usb ve bu bağlantı da ilk takıldığında usb to serial cihaz ayarlandı şeklinde bilgi veriyor.
9t5gZM.png

Bahse konu inform ups ile com bağlantısı yapmaya ihtiyacım var ve bunu Mega 2560 işlemcisi ile yapmak istiyorum.
Öncelikle pc ile com portdan haberleşsem sorunu çözeribilirm diye değerlendiriyorum.

Kıymetli fikirlerinizi okumayı çok isterim.
Genelde ingilizce klavye ile ileti gönderiyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  String'e çevrilmiş Stream Veri JsontoDataSet Dönüştürme Sorunu. pro_imaj 16 3.115 27-10-2020, Saat: 13:38
Son Yorum: hassur
  Combobox veri kaydetme Gumiho309 11 567 15-10-2020, Saat: 11:44
Son Yorum: wiseman
  paserver bağlantı hatası ElifElif 7 213 01-10-2020, Saat: 16:55
Son Yorum: mcuyan
  Seçilen Veri Tabanına Göre Bağlantı Sağlanması bnyamin86 2 272 30-09-2020, Saat: 10:15
Son Yorum: bnyamin86
  Master detail bağlantı da indexfieldname de alan bulamama sorunu Gumiho309 4 318 28-09-2020, Saat: 18:41
Son Yorum: Gumiho309

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi