Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inform AP modeli Ups'den veri alma, bağlantı sağlama
Merhabalar

Inform Guardian 600AP modeli ups den veri almak istiyorum. UPS usb kablosunu pc takar takmaz "USB to Serial cihaz ayarlandı  " uyarısını görüyorum. Lakin UPS Aygıt yöneticisinde Com Port olarak değil HID uyumlu satıcı tarafından tanımlanan cihaz  olarak görünüyor.

Termite programı da com portu yaklayamıyor.
lWgqH9.png

F94X9r.png

Buna karşın ups in kendi web browser da calışan kendi programı cok guzel iletişim kuruyor. (ViewPower)
Cihazın programını yüklediğimde Arduino bağlantısına com port ile ilgili sorunla karşılaşıyorum. Arduino ürünlerine yükleme yapamıyorum.
Cihazın driveri kaldırmak zorunda kalıyorum. Buradan bağlantının com port üzerinden olduğunu düşünmeme sebep oluyor.
Com portun aygıt yöneticisinde olmaması beni zora sokuyor.
ZoY9rH.png

Resimde de görüldüğü üzere browser üzerinden ip adresi ile çalışıyor fakat benim tek bağlantı yöntemim usb ve bu bağlantı da ilk takıldığında usb to serial cihaz ayarlandı şeklinde bilgi veriyor.
9t5gZM.png

Bahse konu inform ups ile com bağlantısı yapmaya ihtiyacım var ve bunu Mega 2560 işlemcisi ile yapmak istiyorum.
Öncelikle pc ile com portdan haberleşsem sorunu çözeribilirm diye değerlendiriyorum.

Kıymetli fikirlerinizi okumayı çok isterim.
Genelde ingilizce klavye ile ileti gönderiyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Problem - ZKTeco Cihazlardan Anlık Veri Alma mad85 7 1.070 24-07-2020, Saat: 16:00
Son Yorum: mad85
  Web'den Veri Alma MEDCEZİR 2 537 08-07-2020, Saat: 13:41
Son Yorum: mrmarman
  Kredi Kartı İle Ödeme Alma hi_selamlar 47 9.896 03-07-2020, Saat: 17:31
Son Yorum: klavye
  Webcam görüntü alma Nese 4 692 02-07-2020, Saat: 21:38
Son Yorum: Nese
  Nesneler arası İlişkisel bağlantı yapmak bydelphi 2 484 30-06-2020, Saat: 11:08
Son Yorum: bydelphi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi