Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fastreport e-fatura dizaynı yapmak
Normalde e-faturaları, fatura XMLini XSLT ile TWebbrowser üzerinde gösteriyorum. Ancak twebbrowser üzerinde hareket alanı çok kısıtlı. Bundan dolayı fastreport olarak tasarlayıp çıktı almak istiyorum. Yeniden bir tasarım yapmak yerine daha pratik bir yöntem var mıdır?
Fatura içerindeki tasarım ile fast report'da yaapacağınız tasarım birre bir aynı olmalı. Bunu takip etmeniz zor olacağı için tavsiye etmem. xslt (fatura tasarımı) ile html'e çevirdikten sonra html'den pdf'e çevirebilirsiniz?
Merhaba,

Entegratör de, fatura tasarımları değişmediği sürece fast reporttan tasarım yapabilirsiniz. Bizim bazı müşterilerimiz günde 500-600 arası fatura kesiyor. Sıkıntı olmuyor.

Ayrıca, e-arşiv veya e-fatura olması ile imzalı ve imzasız olmasını kontrol etmelisiniz.
GİB e gönderilen eİrsaliyenin farklı formatta dökülmesinin sıkıntısını yaşadım. Böyle bir durumda ceza alınacağı söylendi. GİB e sormadan böyle birşey yapmayın derim.
Kağıt için bu çok önemli değil. PDF in birebir aynısını tasarlayıp yazdırabilirsiniz. Ancak farklı olmamalı ! Yoksa usülden ceza gelebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 237 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Fastreport Masterdata Column mukoly 7 573 23-02-2024, Saat: 19:54
Son Yorum: hi_selamlar
  Fastreport Barkod Tasarımı delphiX14 7 484 31-01-2024, Saat: 20:10
Son Yorum: mcuyan
  TfrxReport Rapor dizaynı hakkında yhackup 2 283 24-01-2024, Saat: 11:35
Son Yorum: yhackup
  FastReport etiketi yan yana yazdırma ( Kapandı ) cinarbil 5 438 12-01-2024, Saat: 17:03
Son Yorum: cinarbil

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi