Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fastreport e-fatura dizaynı yapmak
Normalde e-faturaları, fatura XMLini XSLT ile TWebbrowser üzerinde gösteriyorum. Ancak twebbrowser üzerinde hareket alanı çok kısıtlı. Bundan dolayı fastreport olarak tasarlayıp çıktı almak istiyorum. Yeniden bir tasarım yapmak yerine daha pratik bir yöntem var mıdır?
Fatura içerindeki tasarım ile fast report'da yaapacağınız tasarım birre bir aynı olmalı. Bunu takip etmeniz zor olacağı için tavsiye etmem. xslt (fatura tasarımı) ile html'e çevirdikten sonra html'den pdf'e çevirebilirsiniz?
Merhaba,

Entegratör de, fatura tasarımları değişmediği sürece fast reporttan tasarım yapabilirsiniz. Bizim bazı müşterilerimiz günde 500-600 arası fatura kesiyor. Sıkıntı olmuyor.

Ayrıca, e-arşiv veya e-fatura olması ile imzalı ve imzasız olmasını kontrol etmelisiniz.
GİB e gönderilen eİrsaliyenin farklı formatta dökülmesinin sıkıntısını yaşadım. Böyle bir durumda ceza alınacağı söylendi. GİB e sormadan böyle birşey yapmayın derim.
Kağıt için bu çok önemli değil. PDF in birebir aynısını tasarlayıp yazdırabilirsiniz. Ancak farklı olmamalı ! Yoksa usülden ceza gelebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  fastreport satır gizleme erdogan 9 227 16-10-2020, Saat: 00:18
Son Yorum: delphicim
  Fastreport Masterdata column aşağı doğru yanyana sıralama klavye 6 190 15-10-2020, Saat: 16:42
Son Yorum: serdar
  fastreport resim gönderme erdogan 1 155 10-10-2020, Saat: 00:56
Son Yorum: bibilen
  FastReport gjamesbond 0 116 09-10-2020, Saat: 13:58
Son Yorum: gjamesbond
Sad FastReport-Memory Leak MugenPower 2 334 25-08-2020, Saat: 02:53
Son Yorum: MugenPower

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi