Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Play (Api Seviyesi 29) Uyarısı !!
Google Play 'e uygulamamı yüklerken bu uyarıyı alıyorum.

Uyarılar

Uygulamanızın şu anda hedeflediği API seviyesi 28, ancak güvenlik ve performans açısından optimize edilmiş en son API'ler üzerinde oluşturulduğundan emin olmak için hedeflemesi gereken en düşük API seviyesi 29.

Ağustos 2020'den itibaren yeni uygulamaların en az Android 10 sürümünü (API seviyesi 29) hedeflemesi gerekecektir.
Kasım 2020'den itibaren ise uygulama güncellemelerinin Android 10 sürümünü (API seviyesi 29) hedeflemesi gerekecektir.

İpucu: Uygulamanızın hedef API seviyesini değiştirin. Daha fazla bilgi.

Delphi 10.3.3 Kurulu. Sdk Versiyonu 25.2.5 
Andorid SDK Manager ile API29 indirdim. Delphide SDK Ayarlarından 28 olan yerleri 29 olarak değiştirdim ama
AndroidManifest.template dosyası <uses-sdk android:minSdkVersion="19%" android:targetSdkVersion="28" /> bu şekilde çıkıyor.
android:targetSdkVersion=29 yaptım bu seferde uygulama cihazda çalışmadı.

Kullandığım Delphi sürümü ile API 29 ile derleme yapabilirmiyim. 
Merhaba hocam,

Daha önce böyle bir sorun yaşadığımı hatırlıyorum sanırım. hatta manifest dosyasında sizin gibi değişiklik yaptığımda derleme yapmamıştı bende de.

Kesin çözüm mü onu da hatırlamıyorum ama SDK manager kısmında yolları seçtikten sonra SDK API-LEVEL kısmını android- 29 yaparsanız sorun çözülür diye düşünüyorum.
Bende sadece android 10 için olan SDK platform yüklü ve direkt son sürüm olarak onu alıyor. ve play console üzerinde hiçbir problem yaşamadım.

not : 2-3 aydır uygulama yayınlamadığımı belirtmek isterim. eğer dediklerinizi tekrar etti isem affola.

Bende delphi 10.3.3 topluluk sürümünü kullanıyorum.
(25-07-2020, Saat: 15:02)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba hocam,

Daha önce böyle bir sorun yaşadığımı hatırlıyorum sanırım. hatta manifest dosyasında sizin gibi değişiklik yaptığımda derleme yapmamıştı bende de.

Kesin çözüm mü onu da hatırlamıyorum ama SDK manager kısmında yolları seçtikten sonra SDK API-LEVEL kısmını android- 29 yaparsanız sorun çözülür diye düşünüyorum.
Bende sadece android 10 için olan SDK platform yüklü ve direkt son sürüm olarak onu alıyor. ve play console üzerinde hiçbir problem yaşamadım.

not : 2-3 aydır uygulama yayınlamadığımı belirtmek isterim. eğer dediklerinizi tekrar etti isem affola.

Bende delphi 10.3.3 topluluk sürümünü kullanıyorum.

yaptımıştım olmamıştı. AndroidManifest.template dosyasındaki android:targetSdkVersion 28 de kalıyor sorun burdan kaynaklanıyor sanırım
.
Yeni bir boş proje oluşturun ve bu proje ile bir deneme yapın.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(25-07-2020, Saat: 13:39)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Google Play 'e uygulamamı yüklerken bu uyarıyı alıyorum.

Uyarılar

Uygulamanızın şu anda hedeflediği API seviyesi 28, ancak güvenlik ve performans açısından optimize edilmiş en son API'ler üzerinde oluşturulduğundan emin olmak için hedeflemesi gereken en düşük API seviyesi 29.

Ağustos 2020'den itibaren yeni uygulamaların en az Android 10 sürümünü (API seviyesi 29) hedeflemesi gerekecektir.
Kasım 2020'den itibaren ise uygulama güncellemelerinin Android 10 sürümünü (API seviyesi 29) hedeflemesi gerekecektir.

Andorid SDK Manager ile API29 indirdim. Delphide SDK Ayarlarından 28 olan yerleri 29 olarak değiştirdim ama
AndroidManifest.template dosyası <uses-sdk android:minSdkVersion="19%" android:targetSdkVersion="28" /> bu şekilde çıkıyor.

Merhaba,
Embarcadero'nun platform ve SDK destek sayfasında, Android 10 yani API Level 29 için destek verdiğini yazıyor. Delphi 10.3.3 Rio ve üstü tüm Delphi sürümlerinde bu destek var.
@Mr.Developer önerileri dikkate almanızda fayda var. 
AndroidManifest.xml dosyası her build işleminden sonra yeniden oluşturulduğu için yapılan düzeltme ve değişiklikler geçersiz kalır.
Sonradan yapıla tüm konfigürasyonlar AndroidManifest.template.xml dosyası içerisinde olmalıdır. Doğru dosya üzerinde değişiklik yapıp yapmadığınızı kontrol edin. 
Aksi durumla karşılaşmanız, ancak bir bug ile izah edilebilir.
(27-07-2020, Saat: 09:15)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25-07-2020, Saat: 13:39)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Google Play 'e uygulamamı yüklerken bu uyarıyı alıyorum.

Uyarılar

Merhaba,
Embarcadero'nun platform ve SDK destek sayfasında, Android 10 yani API Level 29 için destek verdiğini yazıyor. Delphi 10.3.3 Rio ve üstü tüm Delphi sürümlerinde bu destek var.
@Mr.Developer önerileri dikkate almanızda fayda var. 
AndroidManifest.xml dosyası her build işleminden sonra yeniden oluşturulduğu için yapılan düzeltme ve değişiklikler geçersiz kalır.
Sonradan yapıla tüm konfigürasyonlar AndroidManifest.template.xml dosyası içerisinde olmalıdır. Doğru dosya üzerinde değişiklik yapıp yapmadığınızı kontrol edin. 
Aksi durumla karşılaşmanız, ancak bir bug ile izah edilebilir.
@"Fesih ARSLAN"  hocam android 10 da çalışıyor uygulamam sadece google play'e yüklerken uyarı veriyor. AndroidManifest.xml dosyasına baktığımda targetsdkversion 28 yazıyor. @Mr.Developer  dediklerini zaten yapmıştım ama clear yapıp tekrar build yapyıyorum sdkversion 28 de kalıyor yine.Tekrarlıyor gibi oluyorum ama Android 10 da çalışıyor uygulamam sadece Ağustos 2020 den sonra Google playde güncelleme yapamayacağım .
@elixir84 hocam sanırım sorun dediğiniz yerde ; manifest dosyasının orjinalinde 
    <uses-sdk android:minSdkVersion="%minSdkVersion%" android:targetSdkVersion="%targetSdkVersion%" />

sayısal değerler olmaması lazım. sayısal değerleri siz girdiğiniz için 28 de kalıyor olduğunu düşünüyorum.
onları tekrar düzeltip sonra tekrar dener misiniz ? belki bu çözüm olabilir.

Ayrıca belki gözden kaçmıştır belki de kaçmamıştır ama Android SDK build - tools'u SDK platform'lar ile aynı değerde tutmak gerektiğini düşünüyorum. ( düşünme sebebim ; her sdk sürümüne göre paylaşılmış bir araç olması )

(27-07-2020, Saat: 09:54)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @elixir84 hocam sanırım sorun dediğiniz yerde ; manifest dosyasının orjinalinde 
    <uses-sdk android:minSdkVersion="%minSdkVersion%" android:targetSdkVersion="%targetSdkVersion%" />

sayısal değerler olmaması lazım. sayısal değerleri siz girdiğiniz için 28 de kalıyor olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca belki gözden kaçmıştır belki de kaçmamıştır ama Android SDK build - tools'u SDK platform'lar ile aynı değerde tutmak gerektiğini düşünüyorum. ( düşünme sebebim ; her sdk sürümüne göre paylaşılmış bir araç olması )

AndroidManifest.template.xml dosyasında sayısal değer yok. 

Build den sorna oluşan AndroidManifest.xml dosyasında sayısal değer oluşuyor ve burda targetsdkversion 28 yazıyor.

<uses-sdk android:minSdkVersion="19" android:targetSdkVersion="28" />

EA15NQ.jpg

3h6b9g.jpg
@elixir84 kusura bakmayın hocam yanlış anlamışım. Angel
(27-07-2020, Saat: 10:15)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-07-2020, Saat: 09:54)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @elixir84 hocam sanırım sorun dediğiniz yerde ; manifest dosyasının orjinalinde 

AndroidManifest.template.xml dosyasında sayısal değer yok. 

Build den sorna oluşan AndroidManifest.xml dosyasında sayısal değer oluşuyor ve burda targetsdkversion 28 yazıyor.

<uses-sdk android:minSdkVersion="19" android:targetSdkVersion="28" />

EA15NQ.jpg

3h6b9g.jpg

AndroidManifest.template.xml dosyasını açın ve aşağıdaki parametreleri verdiğim değerlerle değiştirin.
"%minSdkVersion%": 19
"%targetSdkVersion%": 29
Son hali aşağıdaki gibi olması gerekiyor.
<uses-sdk android:minSdkVersion="19" android:targetSdkVersion="29" />
Not: Değişikliği AndroidManifest.xml dosyasında değil, AndroidManifest.template.xml dosyasında yapın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alcinoe's play video xorpas 4 233 26-03-2024, Saat: 00:32
Son Yorum: gbg
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 306 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Google Play Uygulama Yükleme apachi2006 3 455 20-08-2023, Saat: 23:12
Son Yorum: apachi2006
  Web Browser de google maps açtığımda tarayıcıyı güncelleyin sorunu TuncayDelphi 0 324 20-06-2023, Saat: 00:38
Son Yorum: TuncayDelphi
  [Çözümlü] Delphi 11.2 ile Google Play'e uygulama yükleme hatası (android:exported) Abdullah ILGAZ 1 534 10-01-2023, Saat: 17:01
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi