Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parmak okuma cihazından data okuma
Merhaba arkadaşlar. Başlıktan da anlaşlacağı üzere parmak izi okuma cihazından data çekmem gerek. Buraya yazmadan çok fazla araştırdım.ZKTeco uyumlu olmayan bir cihaz var elimde. Helptech HT-P58 modeli. ZKTeco daki gibi kaynak ve uyumlu SDK bulamadım. Firmayla irtibata geçmek istedim fakat ulaşamadım. Burad https://www.delphican.com/showthread.php?tid=3790 bulunan linki bulduğumda olayın çözüldüğünü gördüm. @wiseman hocam sayesinde. Bu yüzden doğrudan mesaj atmak yerine konu açayım benzer problemler yaşayan olursa faydalansın diye. @wiseman  hocam yardımcı olur musunuz? TCP ip lle nasıl yapabilirim? connect oluyorum fakat ilerisi yok. Mantık olarak ne yapmam gerek? Daha önce seri port haberleşmesi ilei ilgili programlar yazdım. Temelde seri porta istek atıp cevabını alıyordum ve datayı sağlıyordum. Fakat bu cihazlarda istek olarak ne göndereceğimi dahil bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
(29-07-2020, Saat: 22:42)kozmik16 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar. Başlıktan da anlaşlacağı üzere parmak izi okuma cihazından data çekmem gerek. Buraya yazmadan çok fazla araştırdım.ZKTeco uyumlu olmayan bir cihaz var elimde. Helptech HT-P58 modeli. ZKTeco daki gibi kaynak ve uyumlu SDK bulamadım. Firmayla irtibata geçmek istedim fakat ulaşamadım. Burad https://www.delphican.com/showthread.php?tid=3790 bulunan linki bulduğumda olayın çözüldüğünü gördüm. @wiseman hocam sayesinde. Bu yüzden doğrudan mesaj atmak yerine konu açayım benzer problemler yaşayan olursa faydalansın diye. @wiseman  hocam yardımcı olur musunuz? TCP ip lle nasıl yapabilirim? connect oluyorum fakat ilerisi yok. Mantık olarak ne yapmam gerek? Daha önce seri port haberleşmesi ilei ilgili programlar yazdım. Temelde seri porta istek atıp cevabını alıyordum ve datayı sağlıyordum. Fakat bu cihazlarda istek olarak ne göndereceğimi dahil bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhabalar SDK dosyalarını indirip DLL ile birlikte kurmak zorundasınız SDK ları kendi sitelerinde olması gerekiyor.Daha öncede yazdım lakin 2-3 sene evveldi nerdedir bilmiyorum bende. Support ttan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
Selamlar
Konu ile ilgili dosya paylaşımında bulunmuştum. Ancak farklı bir cihaz için aynı SDK dosyaları çalışmaz. Ancak yazdığınız cihaz ile ilgili bir markaya da ulaşamadım. Markanın tam adı ve modeli yazdığınız şekilde midir?
“En uzun yolculuklar bile, tek bir adımla başlar.” Lao Tzu
Meraktan soruyorum, TCP ile erişim ile bağlandığınızı bildirdiğinize göre bir de web browser üzerinden IP'sini yazarak erişip bir admin arayüzü var mıdır onu kontrol eder misiniz ? Şunun için soruyorum, protokol konusunda belki olası admin konsolundan yararlanılabilir belki de... Eğer erişim olur da parola sorarsa, mevcut eski sisteme wireshark vb. araya girerek admin parolasını yakalamak ve oradan yürümek isteyebilirsiniz.  

Başka bir konu ama parmak izi veya RFID ikisi de bekleme/konuşma üzerine olduğundan; kaynak kıtlığı konusunda benzerliği açısından empati kurduğumdan paylaşayım. RFID konusunda Sirit Infinity RFID UHF marka/model kapalı bir sistemi 2007-2008 yıllarında (firmalar fahiş fiyatla bize dönmüştü) bu şekilde bir yöntem ile çalıştırmayı başarmıştım. Admin konsoldan yola çıkarak  belli portlardan sorgu yaparak başka bir porttan cevap döndüğünü anlamış araştırmayı o portu dinleyerek olan protokolü anlamaya çalışmak üzere derinleştirmiştim. TEXT akış olduğundan hiç zorlamamıştı.  Bugün kulağa basit geliyor değil mi ...  Smile
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PDF-WORD-EXCEL Binary olarak kaydetme ve geri okuma hk MugenPower 4 348 28-06-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: mrmarman
  ini dosyası okuma problemim. onurakman 14 1.173 20-05-2020, Saat: 00:26
Son Yorum: onurakman
  Smart Kart Okuma İçin Örnek Kod ferhatcelik 0 294 15-04-2020, Saat: 19:13
Son Yorum: ferhatcelik
  fastReport sayfa sayısını okuma akuyumcu63 3 689 11-04-2020, Saat: 15:04
Son Yorum: hi_selamlar
  indy IdTCPServer1 data alma problemi lazarus sadikacar60 3 884 24-01-2020, Saat: 16:34
Son Yorum: sadikacar60

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi