Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cxGrid Linux sunucudan resim çekme
Merhabalar arkadaşlar ,

cxgird üzerinde sipariş verilmek üzere listelediğim ürünlerin işletim sistemi linux olan sunucuma kaydettiğim resimleri ile birlikte  listelemeye çalışıyorum fakat resimleri alamıyorum. Öncesinde veritabanına image oalrak eklediğim resimelri listelerken sıkıntı yaşamıyordum ama yapıyı değiştirdim ve resimleri farklı bir sunucuya kaydedederek direk url olarak almak istiyorum . Url unucudaki yolunu  olarak kaydettiğim resimleri çekemediğim için sadece ürün açıklamaları geliyor görselde de görüldüğü üzere kırmızı çarpı oalrak belirttiğim yerler resim alanları. Yardımcı olabilir misiniz acaba resimler aşağıdadır nerde hata yapıyorum.

GYp0R5.jpg
Yiy8iv.jpg
XMpSOH.jpg

Yv4rTH.jpg
Arkadaşlar bu konuda bilgi paylaşımında bulunabilecek kimse yok mudur.
önce localde bir dosyayı veritabına yol olarak gösterin. Resim görünürse file erişimi var demektir.

Bu durumda link http:// değil file:// şeklinde veya en sağlıklısı direkt ağ altında paylaşılmış dosya yolu üzerinden protokol yürüyecektir. Buradaki OLASI sorunun bu olabileceği üzerinden sadece tahmin yürütebiliyorum.

CxCardview hiç kullanmadım, kayıtsız kalmak istemediğimden yazdım.

EK: Eskiden veritabanından çekerken yaptığınız işlemi temp klasörüne HTTP ile erişilen fotoyu indirip ilgili karta assign edebilirsiniz. Bu çözüm bana daha sıcak geliyor.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
cxgrid i bilmiyorum ama elinizde url var ise, idhttp get ile resmi thread içinde async yüklebilirsiniz gösterebilirsiniz timagede.

veya bir tane webbrowser nesnesine image tagları arasında url yi erirseniz yükleyecekdir.
(06-08-2020, Saat: 15:37)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: önce localde bir dosyayı veritabına yol olarak gösterin. Resim görünürse file erişimi var demektir.

Bu durumda link http:// değil file:// şeklinde veya en sağlıklısı direkt ağ altında paylaşılmış dosya yolu üzerinden protokol yürüyecektir. Buradaki OLASI sorunun bu olabileceği üzerinden sadece tahmin yürütebiliyorum.

CxCardview hiç kullanmadım, kayıtsız kalmak istemediğimden yazdım.

EK: Eskiden veritabanından çekerken yaptığınız işlemi temp klasörüne HTTP ile erişilen fotoyu indirip ilgili karta assign edebilirsiniz. Bu çözüm bana daha sıcak geliyor.

Ne çözülemez bir olaymış başka modülllere ööncelik verdiğimden dolayı bunu sona bıtraktım ama yok ya bu işin içinden çıkamayacağım herhalde Big Grin

Lütfen Bu Sorunu çözebilecek üstadlar arkadaşalr var ise bilgi paylaşımında bulunabilirrlerse çok memnun kalıcam
Merhaba,
Devexpress Support Center'da benzer bir konu açılmış.
Aşağıdaki linke göz atın. Burada yapılan örnek uygulamada resim bir file path'ten LoadFromFile fonksiyonu ile alınıyor.
LoadFromFile yerine, LoadFromStream (resimleri URL'den stream'a aldığınızı varsayıyorum) kullanabilirsiniz.
Bu özelliği kullanabilmek için sütunun Properties özelliğinin Image olması gerektiğini unutmayın.

Önemli Not: Bu kodları cxGrid'in CustomDrawCell olayında kullanmanız önerilmiyor. Sebebi buraya yazacağınız kodlar her satır ve her sütun için tekrar edecektir. Özetle yoğun çalışan bir olay olduğu vurgulanıyor. Bu olay yerine dataset'i yüklediğiniz anda hesaplanmış bir alan ile resimleri alabilirsiniz.
image from files to cxgrid column
https://supportcenter.devexpress.com/tic...tored-in-a

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cxgrid Konumunu Dinamik olarak Değiştirmek endmuh 4 498 09-12-2023, Saat: 17:49
Son Yorum: endmuh
  dxRichEditControl Resim Kaydı m_ekici 0 221 31-10-2023, Saat: 01:42
Son Yorum: m_ekici
  Delphi Sürekli Adı Değişen Excel Dosyasından Veri Çekme bünyamin68 2 601 05-10-2023, Saat: 12:50
Son Yorum: mcuyan
  Delphi ile Excelden Veri Tabanına Köprü Çekme bünyamin68 2 505 25-09-2023, Saat: 20:38
Son Yorum: bünyamin68
  Tanımlı yazıcı listesi çekme Bay_Y 2 372 25-09-2023, Saat: 17:03
Son Yorum: Bay_Y

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi