Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ÇÖZÜLDÜ] delphi 10.4 uzak mysql bağlantı
Selamlar
Delphi 10.4 ile firedac üzerinden mysql bağlantısı denedim ancak derleme esnasında hata verdi. İnternetten bakınca desteği yok yazıyordu. Bazı örneklerde ise, dbexpress içindeki TSQLConnection ile bağlantı örnekleri buldum. Ancak libmysql.dll hatası aldım. Bu dosyayı koymam gereken yeri bir türlü bulamadım. Ayrıca, başka ne şekilde uzaktaki MYSQL veritabanıma bağlanabilirim acaba?
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
Merhaba,
FMX mobil platformlarda Firedac hiçbir veri tabanına uzaktan bağlantıyı desteklemez.
(12-09-2020, Saat: 00:41)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar
Delphi 10.4 ile firedac üzerinden mysql bağlantısı denedim ancak derleme esnasında hata verdi. İnternetten bakınca desteği yok yazıyordu. Bazı örneklerde ise, dbexpress içindeki TSQLConnection ile bağlantı örnekleri buldum. Ancak libmysql.dll hatası aldım. Bu dosyayı koymam gereken yeri bir türlü bulamadım. Ayrıca, başka ne şekilde uzaktaki MYSQL veritabanıma bağlanabilirim acaba?

Merhaba,
UniDAC kullanmanızı tavsiye ederim.
İyi çalışmalar.
kisisel_logo_dark.png
Unidac için şimdi lisans almam gerekecek. Bu sebeple var olan componentle bağlantı kurmayı denedim.
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
BEn lisanslı unidac kullanıyorum. Native bağlantı yapıyorum hiç bir sorun yaşamadım.

Eğer sunucunuz windows ise Datasnap teknolojisi kullanarak FireDac bileşenlerini kullanabilirsiniz. Fakat FiredAC native bağlantıyı malesef desteklemiyor. Zaten Embercaderoya en çok kızmıdım konulardan biri de buç Bizi 3.nesil bileşenlere muhtaç etmesi. Şimdi kalkmışlar bana 2999euro+KDV ye yeni lisans ve bileşen paketi teklifi vermişler 1000euro+kdv lik yıllık güncelleme paketi satın almadığım için. Yıllık güncellemem bitince çç

Neyse bir dokundunuz bin ah işitittiniz. Smile
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(12-09-2020, Saat: 19:57)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: BEn lisanslı unidac kullanıyorum. Native bağlantı yapıyorum hiç bir sorun yaşamadım.

Eğer sunucunuz windows ise Datasnap teknolojisi kullanarak FireDac bileşenlerini kullanabilirsiniz. Fakat FiredAC native bağlantıyı malesef desteklemiyor. Zaten Embercaderoya en çok kızmıdım konulardan biri de buç Bizi 3.nesil bileşenlere muhtaç etmesi. Şimdi kalkmışlar bana 2999euro+KDV ye yeni lisans ve bileşen paketi teklifi vermişler 1000euro+kdv lik yıllık güncelleme paketi satın almadığım için. Yıllık güncellemem bitince çç

Neyse bir dokundunuz bin ah işitittiniz. Smile

Ben de bu UniDac'a kızıyorum. Neden mobil uygulamanın uzak db'ye erişmesine için vererek, bizleri yeni teknolojiler ve güvenlikten uzaklaştırıyor diye.  Smile
@"Fesih ARSLAN" Smile)))
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(12-09-2020, Saat: 00:41)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar

devart unidac kullanabilirsin sıkıntısız butun veritabanlarına bağlanıyor.

Uyarı : Yasal olmayan şekilde paylaşım yapamazsınız. Lütfen bundan sonra daha dikkatli olun. ( Yorumunuz düzenlenmiştir. )
Gerek güvenlik, gerek alternatif arayüz geliştirmeleri ve farklı platformlarda, farklı diller ile geliştirmelere zemin hazırlaması açısından, araya bir soap servis veya restful api eklemeyi düşünmelisiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Delphi 12 - Android 14 nevez 22 700 26-04-2024, Saat: 22:54
Son Yorum: nevez
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 7 1.194 24-04-2024, Saat: 10:40
Son Yorum: elixir84
  Delphi FMX Enter tuşu (dpad_center) yakalama tarkancengiz 8 360 20-03-2024, Saat: 15:54
Son Yorum: tarkancengiz
  Web butona tıklama - Çözüldü Altıner 2 233 13-03-2024, Saat: 16:42
Son Yorum: Altıner
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 390 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi