Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanal Mac Ve Sdk Ayarı Hk.
Merhabalar,

Delphi kurulu olan windows 10 64 pc'ye  ( Delphi 10.3 Rio ve 10.4  Sydney Denendi. )

1 : Vmware ile macOS Catalina 10.15.6

2 : Xcode 11.6

3 : ios 10.3.1 Simulator Kurulu

4 : xcode-select --install Komutu çalıştırıldı. ( command line tools for xcode ) kurulumu yapıldı. 

Elle de aşağıdaki command line tools uygulaması kuruldu. başarılı şekilde. 

5 : command line tools for xcode 11.3 - command line tools for xcode 11.5 - command line tools for xcode 12 beta 5

Fakat delphi ekranından bağlantı sağlayabiliyorum ama sdk yüklemesi yapamıyorum. Yapmam gereken bişeyi mi atlıyorum. 

Yardımcı olur musunuz.

xoInNR.png

5. madde sdk bulunamayınca hatasını alınca tek tek elle çalıştırdım. fakat yine sdk bulunamadı hatası aldım.
Merhaba,
Kurduğunuz XCode sürümü ile Command Line Tools sürümü uyumsuz.
Çözüm olarak XCode ve CLT un 11.5 sürümlerini kurun.
(31-08-2020, Saat: 18:59)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Kurduğunuz XCode sürümü ile Command Line Tools sürümü uyumsuz.
Çözüm olarak XCode ve CLT un 11.5 sürümlerini kurun.

Merhaba Hocam,

Mac versiyon: Vmware ile macOS Catalina 10.15.6 demiştim.
Fakat 10.15 Kurulu idi. 

Mac Os catalina baştan kurdum. 
Xcode ve CLT 11 indirip kurulum yaptım. 

Bu sefer de Paserver i kururken sertifikanın süresi dolmuş uyarısı alıyorum. kuruluma devam ediyorum. fakat yine sdk'yi çekemiyorum delphi tarafına. Sorun sertifikadan mı kaynaklı bu sorunu nasıl çözebilirim. 

Saygılarımla 

iyi Çalışmalar

xVVHoh.png
Always trust seçeneği ile sertifikayı geçerli kılarak, yüklemeyi sağlayabilirsiniz. 
Sorunun bu seçenekten kaynaklandığını sanmıyorum.
Paylaştığınız ekran görüntüsünde, Terminal ekranı XCode Command Line Tools güncelleme uyarısı vermiş. Bu uyarının giderilmesi ile sorununuz çözülebilir.
XCode Comman Line Tools'u güncellemek için 
1 - Terminal ekranını açın ve aşağıdaki komut dizisi ile önceki CLT silin.
sudo rm -rf /Library/Developer/CommandLineTools
2- CLT'u tekrara kurun.
xcode-select --install
(01-09-2020, Saat: 15:11)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Always trust seçeneği ile sertifikayı geçerli kılarak, yüklemeyi sağlayabilirsiniz. 
Sorunun bu seçenekten kaynaklandığını sanmıyorum.
Paylaştığınız ekran görüntüsünde, Terminal ekranı XCode Command Line Tools güncelleme uyarısı vermiş. Bu uyarının giderilmesi ile sorununuz çözülebilir.
XCode Comman Line Tools'u güncellemek için 
1 - Terminal ekranını açın ve aşağıdaki komut dizisi ile önceki CLT silin.
    sudo rm -rf /Library/Developer/CommandLineTools
2- CLT'u tekrara kurun.
    xcode-select --install

Merhaba Hocam Tekrardan,

Clt sildim. Yeniden Başlattım. 

Clt komut ile kurdum. ( xcode-select --install )

paserver i yeniden kurdum. 

Fakat Sdk yine gelmedi. 

xVCZIh.png

Paserver a Sunudu eklerken Verbose Mode seçersem.

xVuvpq.png
XCode > Preferences > Location sekmesindeki Command Line Tools alanında kurmuş olduğunuz CLT sürümleri görünür. 
Orada hangi sürümler var? 
En son kurulu olan XCode sürümü nedir? (XCode'u açtıktan sonra macOS menüsündeki XCode > About XCode menüsünden bakın) 
XCode > Preferences > Components sekmesinde herhangi bir iOS Simulator sürümü kurulu mu?
(01-09-2020, Saat: 16:25)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: XCode > Preferences > Location sekmesindeki Command Line Tools alanında kurmuş olduğunuz CLT sürümleri görünür. 
En son kurulu olan XCode sürümü nedir? (XCode'u açtıktan sonra macOS menüsündeki XCode > About XCode menüsünden bakın) 
XCode > Preferences > Components sekmesinde herhangi bir iOS Simulator sürümü kurulu mu?

XCode > Preferences > Location sekmesindeki Command Line Tools alanında kurmuş olduğunuz CLT sürümleri görünür. 

Madde İşimi çözdü. 

Teşekkürler Hocam. Elinize Sağlık. Sorun Çözüldü.

xVNh3G.png
(01-09-2020, Saat: 17:20)seydigozegir@gmail.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-09-2020, Saat: 16:25)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: XCode > Preferences > Location sekmesindeki Command Line Tools alanında kurmuş olduğunuz CLT sürümleri görünür. 

Madde İşimi çözdü. 

Teşekkürler Hocam. Elinize Sağlık. Sorun Çözüldü.

xVNh3G.png

Merhaba Hocam.

Yeni konu açmak istemedim. Bu konunun devamı olduğunu düşünüyorum. 

Sdk aktarmasını yaptım. Yeni proje açtım. simülatör derleme yapabiliyorum. fakat projeyi fiziksek cihaza aktarmaya başaramadım. 
gerekli provission sertifika ayarlarını yaptım. 

Usb kabloyu windows 10 pc ye takıyorum. mac tarafında yapmam gereken bir işlem var mı? çünkü mac pc tarafında cihazım görünmüyor. 

xySLLs.png

xySNqQ.png

xySB8q.png
Exclamation 
Merhaba,
DelphiCan'ın bir projede karşılaştığınız tüm sorunları tek başlık altında çözer diye bir iddiası yok. Bu nedenle son sorunuz bu konu başlığından tamamen farklı olduğu için yeni konu açmanız gerekiyor. 
Ayrıca konu içerisine eklediğiniz resimleri orjinal hali ile ekleyebilirseniz memnun oluruz. İlk üç yorumunuzda eklediğiniz resimleri 500x500 ebadında göstermeye zorlamışsınız. En ve boy oranı eşit olmayan ekran görüntüleri haliyle kötü görünüyor. Eklediğiniz ilk dört resim orjinal haliyle görünecek şekilde yeniden düzeltilmiştir. 
Eklemiş olduğunuz son 4 görüntüyü siz düzeltin lütfen. 
Bundan sonraki ekran görüntüsü paylaşımlarında, konuyu ön izlemeye tabi tutarak bakın, düzgün göründüğünden emin olduktan sonra yayınlayın. 
Yayınlayıp, düzgün görüntülenmeyen konularınızı da yeniden düzenleyerek daha okunabilir hale getirin. 
Formun sizden sonra binlerce izleyicisi/okuyucusu olacağını unutmayın; görsellik, vurgu, anlatım kolaylığı ve anlatım biçiminiz bizim dış dünyadaki (internet ortamındaki) marka yüzümüz oluyor. Bizi (DelphiCan) daha güzel göstermek için lütfen bir çaba gösterin. 
Bazen saatlerce konu içeriklerini okuyup, müdahale etmek (kendimiz düzeltmek) zorunda kalıyoruz. 
Bizler bu tip okunması güç konuları düzeltmeye devam edeceğiz, fakat sizlerde daha okunaklı konu ve yorumlar oluşturmak için çaba gösterin.  
Aksi veya tekrarı durumunda daha farklı yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.
Bu uyarıyı sizin vesilenizle tüm DelphiCan'lara yapmış olalım.
Delphi Can'dır!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX Türkçe harf ayarı (Çözüldü) emozgun 1 496 14-05-2023, Saat: 08:25
Son Yorum: emozgun
  Sanal click Nedim 1 494 25-11-2022, Saat: 11:46
Son Yorum: mrmarman
  Sanal Mac Ios gonulali 17 9.933 13-07-2022, Saat: 14:54
Son Yorum: mixfruit
Question Sanal Ödeme Aracılık Hizmeti YILDIRIMBEY 2 910 18-05-2022, Saat: 21:36
Son Yorum: YILDIRIMBEY
  sanal klavye tetiklemesi sokratayb 1 683 01-09-2021, Saat: 16:52