Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ASenkron
(03-09-2020, Saat: 00:23)hayalyilmaz43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-09-2020, Saat: 22:47)woywod Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denedim Çok güzel oldu..
Bugün Sayenizde birşey  daha öğrendik.. Teşekürler...

CreateAnonymousThread içinden görsel objeler erişirseniz hatalar oluşur, callinuithread kullanırsanız bu sefer asenkron, kullandığınız kadar gitmiş olur, bu konuya dikkat edinki ummadık saçma hatalarla boğuşmayın, android de çok can sıkıcı olabiliyor, thread ide fazla uzun süreler meşgul etmeyin, sürekli yüksek cpu kullanımı olmasın os app yi terminate edebiliyor.

Görsel objeler derken? bitmap karşılaştırıyorum zaten..  "allinuithread kullanırsanız bu sefer asenkron, kullandığınız kadar gitmiş olur" Bu kısmı anlayamadım? 
(03-09-2020, Saat: 00:32)woywod Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-09-2020, Saat: 00:23)hayalyilmaz43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: CreateAnonymousThread içinden görsel objeler erişirseniz hatalar oluşur, callinuithread kullanırsanız bu sefer asenkron, kullandığınız kadar gitmiş olur, bu konuya dikkat edinki ummadık saçma hatalarla boğuşmayın, android de çok can sıkıcı olabiliyor, thread ide fazla uzun süreler meşgul etmeyin, sürekli yüksek cpu kullanımı olmasın os app yi terminate edebiliyor.

Görsel objeler derken? bitmap karşılaştırıyorum zaten..  "allinuithread kullanırsanız bu sefer asenkron, kullandığınız kadar gitmiş olur" Bu kısmı anlayamadım? 

anon thread içinden form daki objeler de dahil görsel objelere callinuhtread veya sync kullanmadan erişmemeniz gerektiğini kast ettim. tbitmap yanlış hatırlamıyorsam 10.2 den itibaren thread safe hale getirildi, ondan önce kullanamıyordunuz.
(03-09-2020, Saat: 00:23)hayalyilmaz43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-09-2020, Saat: 22:47)woywod Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denedim Çok güzel oldu..
Bugün Sayenizde birşey  daha öğrendik.. Teşekürler...

CreateAnonymousThread içinden görsel objeler erişirseniz hatalar oluşur, callinuithread kullanırsanız bu sefer asenkron, kullandığınız kadar gitmiş olur, bu konuya dikkat edinki ummadık saçma hatalarla boğuşmayın, android de çok can sıkıcı olabiliyor, thread ide fazla uzun süreler meşgul etmeyin, sürekli yüksek cpu kullanımı olmasın os app yi terminate edebiliyor.

@hayalyilmaz43 bey,
CreateAnonymousThread içinde görsel bir bileşene erişmeye çalıştığınızda elbetteki hata alırsınız. 
Bu durum yalnızca CreateAnonymousThread özgü mü sizce?
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Asenkron Procedure yhackup 13 4.854 13-12-2017, Saat: 15:17
Son Yorum: yhackup

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi