Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Çözüldü]Compiler ayarları
Merhaba, kusura bakmayın belki buda sorulur mu diyeceksiniz ama ayarları kurcalarken 4 defa delphi' yi yenden kurmak zorunda kalınca bir bilene danışmak en iyisi dedim Smile)))  Mrmarman üstadımızın göndermiş olduğu örneklerde gördüm ki unitleri ayrı bir klasörde, exe yi ayrı bir klasörde toplayarak düzen sağladığını gördüm ve çok hoşuma gitti. Bu düzen ile Projeyi teslim ederken  vermememiz gereken dosyaları (pas, unit vs ) kolayca ayırt edebiliyoruz.  Delphi de exe dosyanın nereye oluşacağı, unitin nereye oluşacağı gibi ayarları nereden düzenliyoruz.  Mesela exe  dosyası win32/ debug klasöründe değilde projenin ana dizininde oluşması için ne yapmalıyım

yNjYkn.png
Merhaba,
Exe'nin kaynak kod dosyaları (pas, dpr vb) ile aynı dizinde olması için "Output directory" alanını silmeniz yeterli olacaktır.
Farklı bir konuma oluşturulması için de bu alana doğrudan bir path değeri veya dizin yazabilirsiniz.
Anladım , peki oluşturduğu tüm dosyaları (dosya tipine göre) her tipi farklı bir klasöre otomatik toplatamıyoruz sanırım. Örnek, pas dosyaları pas klasörüne, res dosyaları res klasörüne gibi... Sanırım bunu elle yapmamız gerek. Teşekkürler
(09-01-2017, Saat: 00:06)Lord_Ares Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım , peki oluşturduğu tüm dosyaları (dosya tipine göre)  her tipi farklı bir klasöre otomatik toplatamıyoruz sanırım. Örnek, pas dosyaları pas klasörüne, res dosyaları res klasörüne gibi... Sanırım bunu elle yapmamız gerek. Teşekkürler

Derleme anında ayrıştırılabilir dosya türleri sırasıyla;
DCP dosyaları: DCP output directory
Çalıştırılabilir Uygulama Dosyaları (.exe, .apk, .dll, .a, .dylib, .ipa vb.) Output output directory
Paket dosyaları (.bpl): Package output directory
Dcu dosyaları: Unit output directory

Diğer dosyalar projenizin (.dpr dosyasının) bulunduğu ana dizinde kalır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 181 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Çok Satırlı Filtreleme [Çözüldü] bünyamin68 12 1.253 14-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: mustafaozpinar
  [ÇÖZÜLDÜ] macos işletim sistemine program yazmak shooterman 5 452 02-02-2024, Saat: 09:54
Son Yorum: shooterman
  COZULDU veritabani prg yerine ne kullanabilirim. sadikacar60 8 694 29-01-2024, Saat: 18:41
Son Yorum: sadikacar60
  DbGrid'de Seçili Satırların Fast Reportta Raporlanması [ÇÖZÜLDÜ] bünyamin68 4 637 17-12-2023, Saat: 15:08
Son Yorum: bünyamin68

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi