Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platformun Telefonu Görmemesi
Merhaba Arkadaşlar.
Telefonu değiştirdim. Samsung A71.  Platform Telefonu görmüyor. Ben uygulamayı direk telefona yolluyorum.  Bilgisayar telefonu görüyor. Ama Platform görmüyor. Telefondan geliştirici ayarları  açtım. Ne olabilir.

Ek Dosyalar Resimler

Merhaba,
Geliştirici menüsünde USB hata ayıklama (USB debugging) özelliğini de etkinleştirmeniz gerekiyor.
Teşekkürler Fethi Bey;
Telefon değişikliği ile jarsigner.exe niçin bulamasın acaba?
[PAClient Error] Error: E2564 Could not find program, 'C:\Program Files (x86)\Java\jdk1.8.0_152\bin\JarSigner.exe'
android tools'da güncelleme gerekebilir. Kontrol etmeniz gerekir.
@Rnd0M, dediği gibi öncelikle Android Tools'tan SDK güncellemesi yapmalısınız. 
Daha sonra Delphi IDE'sindeki SDK Manager penceresinde bir uyarı olup olmadığına bakmalısınız. 
Herhangi bir uyarı varsa, uyarının olduğu eski path'i yeni path değeri ile değiştirerek uyarıyı düzeltebilirsiniz.
Bi ihtimal;
Telefonu bilgisayara bağladığınızda yöneticinin hangi cihaz olacağını ve telefonun bilgisayar tarafında nasıl bir cihaz olarak algılanacağını (sürücü/medya dosyaları/şarj) seçmeniz gerekebilir.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Sıkıntı UYAP Javanın farklı versiyonu kullanıyor, Xamarin farklı, delphi farklı. birini kurdunmu diğer çalışınca eskisini iptal edip kendi çalışanından kuruyor. Sıkıntı Java da . Javanın eski verisyonları yok. Java 8.261 versiyınunda ise jarsignal kaldırmış. Nasıl olacak bilmiyorum. Delphide Andoroidi kaldırdım yükledi fakat sorun aynı.
(14-10-2020, Saat: 14:04)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Rnd0M, dediği gibi öncelikle Android Tools'tan SDK güncellemesi yapmalısınız. 
Daha sonra Delphi IDE'sindeki SDK Manager penceresinde bir uyarı olup olmadığına bakmalısınız. 
Herhangi bir uyarı varsa, uyarının olduğu eski path'i yeni path değeri ile değiştirerek uyarıyı düzeltebilirsiniz.

Fethi bey çözemedik. JAVA ile alakalı gibi bana geliyor.  Java son versiyonunda jarsigner.exe kaldırmış.  Nasıl yapacağım bilmiyorum.

Ek Dosyalar Resimler

Merhaba bende ayni sorunu yasamistim su sekilde halletim. Telefonu bilgisayar baglantisini cikar.
Telefonun gelistirici seceneklerinden usb hata ayiklama modunu once kapat. O ekranda kal. Telefonu bilgisayara bagla.
Dosya aktarimi izni sorarsa izin ver. sonra usb hata ayiklama modunu aktif et. O anda cihaz erisim veriyormusunuz diye soracak. Ok dedikten sonra delphi cihazi gorecektir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Telefonu Cevaplama esrehmaan 41 28.797 27-03-2017, Saat: 08:26
Son Yorum: TescilsizUzman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi