Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fastreport Masterdata column aşağı doğru yanyana sıralama
Merhaba
Fastreportta masterdata bantaki verileri  3 sutun halinde resimdeki gibi göstertmek istiyorum. Bunu yapmak mümkün müdür? (Columun özelliğiden sutunlari oluşturuyorum ama alttan sağa değilde soldan sağa seklinde verileri gösteriyor)
Fastreport version : 5.2
Teşekkürler.

databandcolumns1.png
(15-10-2020, Saat: 13:04)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Fastreportta masterdata bantaki verileri  3 sutun halinde resimdeki gibi göstertmek istiyorum. Bunu yapmak mümkün müdür? (Columun özelliğiden sutunlari oluşturuyorum ama alttan sağa değilde soldan sağa seklinde verileri gösteriyor)
Teşekkürler.

databandcolumns1.png

Tasarımda sayfana tıkla sayfa özellikler yada propertiesden columns özelliğine 3 ver sayfan dikey olarak 3e ayrılacak . aşağı doğru birinci sütun dolunca 2 sütuna geçecek verilerin.

5wBcbp.jpg

sonuç : 

5wBhry.jpg
Liderlik, konuşarak değil dinleyerek yapılır.
(15-10-2020, Saat: 14:00)bydelphi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-10-2020, Saat: 13:04)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Teşekkürler.

databandcolumns1.png

Tasarımda sayfana tıkla sayfa özellikler yada propertiesden columns özelliğine 3 ver sayfan dikey olarak 3e ayrılacak . açağı doğru birinci sürun dolunca 2 sütuna geçecek verilerin.
yapamazsan resim de atarım

Cevabınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz şekilde yaparsam tüm sayfa 3 sutuna ayrilacaktir. Sayfanın üzerindeki sadece databand in bolunmesini istiyorum. Tabi bandin maximum satir sayisida ayarlanabilmeli. Fastreport .Net  surumunde yapilabiliyormus bu. Ama vcl sürümünde göremedim.
(15-10-2020, Saat: 14:04)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-10-2020, Saat: 14:00)bydelphi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tasarımda sayfana tıkla sayfa özellikler yada propertiesden columns özelliğine 3 ver sayfan dikey olarak 3e ayrılacak . açağı doğru birinci sürun dolunca 2 sütuna geçecek verilerin.
yapamazsan resim de atarım

Cevabınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz şekilde yaparsam tüm sayfa 3 sutuna ayrilacaktir. Sayfanın üzerindeki sadece databand in bolunmesini istiyorum. Tabi bandin maximum satir sayisida ayarlanabilmeli. Fastreport .Net  surumunde yapilabiliyormus bu. Ama vcl sürümünde göremedim.

MasterData bandınında columns özelliği var o da bandı bölüyor. onu denedin mi?
Liderlik, konuşarak değil dinleyerek yapılır.
Merhaba
databand içinde ayarlama yapmak istiyorsanız subreport nesnesi kullanın.
once databandın rowcount ozellıgını 1 yapın. sonra
databandınıza subreport nesnesı yerlestırın. subreport için sekme açılacaktır.
subreport sayfasına databand ekleyin. subreport sayfasının colunm ozellıgını 3 yapın.
(15-10-2020, Saat: 14:11)bydelphi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-10-2020, Saat: 14:04)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevabınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz şekilde yaparsam tüm sayfa 3 sutuna ayrilacaktir. Sayfanın üzerindeki sadece databand in bolunmesini istiyorum. Tabi bandin maximum satir sayisida ayarlanabilmeli. Fastreport .Net  surumunde yapilabiliyormus bu. Ama vcl sürümünde göremedim.

MasterData bandınında columns özelliği var o da bandı bölüyor. onu denedin mi?

Evet denedim ama yan sutunlar bitten sonra ikinci satir 1. sutuna geciyor.

(15-10-2020, Saat: 14:18)serdar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
databand içinde ayarlama yapmak istiyorsanız subreport nesnesi kullanın.
once databandın rowcount ozellıgını 1 yapın. sonra
databandınıza subreport nesnesı yerlestırın. subreport için sekme açılacaktır.
subreport sayfasına databand ekleyin. subreport sayfasının colunm ozellıgını 3 yapın.

Tamda bu dediginiz sekilde suanda raporum. Ama buradaki sorun subreport icin acilan sayfanin boyutunu degistirememek. Ben kısıtlı bir alanda bu veriyi gostermek istiyorum. Ama subreport sayfa boyutu degistirmedigim icin A4 sayfa sonuna gelinceye kadar ikinci sutuna gecmiyor.
Subreport icine koydugunuz databandin rowcount ozelligini sinirlayabilirsiniz. Mesela 10 satir gibi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport e-fatura dizaynı yapmak btnClick 4 600 16-10-2020, Saat: 14:12
Son Yorum: delphicim
  fastreport satır gizleme erdogan 9 225 16-10-2020, Saat: 00:18
Son Yorum: delphicim
  fastreport resim gönderme erdogan 1 155 10-10-2020, Saat: 00:56
Son Yorum: bibilen
  FastReport gjamesbond 0 116 09-10-2020, Saat: 13:58
Son Yorum: gjamesbond
Sad FastReport-Memory Leak MugenPower 2 334 25-08-2020, Saat: 02:53
Son Yorum: MugenPower