Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ADOConnection Timeout Problemi hakkında
Merhabalar 

ADOConnection nesnesi ile Cloud üzerinde bir MS SQL DB üzerine bağlantı kuruyorum.
ADOConnection .ConnectionTimeOut özelliğini 5 sn yapmama rağmen default değeri olan 15 sn nin altına inmiyor.

ADOQuery ile de CommandTime ile de denedim değişen bir şey olmadı.

Fakat eski yazdığım Delphi projelerimde bu yapıyı kullanıyordum.
Acaba yeni versiyonlarda bir şeyler değiştide benmi kaçırdım acaba.

Yapmaya Çalıştığım 
Cloud üzerinde bir DB connection için bağlantı yoksa çok uzun süre beklemesin istiyorum.
Yada DB bağlantısının olup olmadığını anlayacak farklı bir yol varmıdır (basit olarak çözümlemeye çalışıyorum. Threadler, servisler, socket programlama Client/Server alt yapılarına girmeden )

Teşekkürler
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(01-12-2020, Saat: 16:50)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar 

ADOConnection nesnesi ile Cloud üzerinde bir MS SQL DB üzerine bağlantı kuruyorum.
ADOConnection .ConnectionTimeOut özelliğini 5 sn yapmama rağmen default değeri olan 15 sn nin altına inmiyor.

ADOQuery ile de CommandTime ile de denedim değişen bir şey olmadı.

Fakat eski yazdığım Delphi projelerimde bu yapıyı kullanıyordum.
Acaba yeni versiyonlarda bir şeyler değiştide benmi kaçırdım acaba.

Yapmaya Çalıştığım 
Cloud üzerinde bir DB connection için bağlantı yoksa çok uzun süre beklemesin istiyorum.
Yada DB bağlantısının olup olmadığını anlayacak farklı bir yol varmıdır (basit olarak çözümlemeye çalışıyorum. Threadler, servisler, socket programlama Client/Server alt yapılarına girmeden )

Teşekkürler
Merhaba,

Diğer bahsettiğiniz işlemler için;
1-Client tarafında internet olmayabilir.
2-Server veya database kapalı olabilir. Bunları ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz forumda her ikiside daha önce konuşulmuştu.

*Dip not olarak; Yapmaya çalıştığınız yöntem hem çok eski hemde birçok güvenlik sorununu beraberinde getiriyor.

İyi çalışmalar.
@pro_imaj  a katılıyorum. direk connection string ile bu bağlantı metodu riskli ve güvensizdir. sql server standart olarak 1433 portunu kullanır , ancak değiştirsen bile port tarama ile rahatlıkla bulunabilir ve verilerin  zarar görebilir.
Herhangi bir insan bilgisayarın anlayabileceği kod yazabilir.  İyi programcılar ise insanların da anlayabileceği kodlar yazarlar. 
Martin Fowler / Refactoring 
En basit yöntem için aşağıdaki linki bi inceleyin isterseniz, diğer türlü connect dediğiniz anda sistem sizi ne kadar bekletirse o kadar bekliyceksiniz.

https://www.delphican.com/showthread.php?tid=2182

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sorgulama performansı hakkında bilgi alışverişi adelphiforumz 7 2.803 10-05-2019, Saat: 11:00
Son Yorum: adelphiforumz
  Where koşulunda özel işaret kullanımı hakkında adelphiforumz 29 10.844 03-01-2019, Saat: 10:17
Son Yorum: sabanakman
  sql Open ve Execsql çalıştırma hakkında cinarbil 3 2.367 18-09-2018, Saat: 07:57
Son Yorum: cinarbil
  FireDAC ile MS SQL Bağlantı Problemi adelphiforumz 9 3.843 13-09-2018, Saat: 09:37
  SQL Self Join Yöntemi Hakkında adelphiforumz 7 3.137 20-07-2018, Saat: 09:55

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi