Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silinen Kaydı Mail Atma
(24-12-2020, Saat: 21:59)serdar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son attigim kodu aynen kullan. Ordaki if @@rowcount satirini cikarttim. Fazladan kayit atmamasi lazim. Acaba application tarafinda delete yaptiktan sonra update kodu gibi birsey calisyor olabilirmi?

Gün içerisinde müsait olursanız uzak bağlantı versem bakabilir miyiz?
Serdar Kardeş Merhaba, Ben şöyle bir makale buldum bunu kullanırsak büyük ihtimalle çözeriz.  

Recursive Trigger Oluşturma
Trigger’ın kendini çağırması durumudur.
Triggerda aynı tabloda işlem yapılıyorsa o işlem sonucu aynı trigger bir daha çalışabilir.
Trigger başka tabloda işlem yapar. O işlem sonucu çalışan başka bir triggerda yeniden birinci tablo ile ilgili işlem yapar. Bu durum da da recursive olur.
En fazla 32 tane çalışır.
Sürekli bir şart ile kontrol edilip sonlandırılmalıdır. Yoksa sonsuz döngüye girer.

Alter database ticaret set recursive_triggers on
sp_dpoption ticaret,'recursive triggers',true
Alter database ticaret set recursive_triggers on
sp_dpoption ticaret,'recursive triggers',true

Recursive trigger’ları aktif yapmak için yukarıdaki kodlar kullanılır.
Bir alanının güncellendiğini öğrenmek için update(alanadi) fonksiyonu kullanılır. Sonucu true yada false olarak döner.
Bir trigger başka bir tabloda işlem yaparken o tablodaki trigger’ı da çalıştırabilir.
İç içe 32 trigger çalıştırılabilir.
@@Nestlevel hangi seviyede olduğunu belirtir.
Sp_configure procedure’ü kullanılarak iç içe tetiklenme kapatılabilir.
İlk trigger çalışır diğerleri tetiklenmez.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gmail OAuth Mail Alma resatarikan 5 579 10-01-2021, Saat: 22:21
Son Yorum: resatarikan
Question Curl - Sendinblue Mail Gönderme elixir84 5 2.792 03-11-2020, Saat: 10:39
Son Yorum: ibrahim.aydin@perga.com.tr
  Mail Gönderiminde User Authentication Metodu samsaros@gmail.com 16 3.294 19-10-2020, Saat: 17:22
Son Yorum: samsaros@gmail.com
  Girilen kaydı kapatıp açmadan göremiyoruz. boreas 9 1.925 29-05-2020, Saat: 09:07
Son Yorum: boreas
  HHBMailComponent - Kolay Mail Gönderim Bileşeni [Delphi] Halil Han BADEM 38 17.167 23-01-2020, Saat: 09:18
Son Yorum: SimaWB

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi