Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CxGrid GetDataText İşlemleri
Merhabalar;

CxGrid üzerinde bulunan bir Alanın GetDataText olayında bir hesaplama işlemi yaptırılıyor. Ancak getdatatext olayı sadece görünen kayıtlar için çalışıyor  bu durumda hesaplama doğru olmuyor. ilgili olayın tüm satırlar için çalışmasını nasıl sağlayabilirim veya başka olay önerisi olan var mı?

Teşekkürler
• Denize bak ibret al; Çer-çöp üstedir İNCİ dipte...
(24-12-2020, Saat: 13:16)arslanoqlu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar;

CxGrid üzerinde bulunan bir Alanın GetDataText olayında bir hesaplama işlemi yaptırılıyor. Ancak getdatatext olayı sadece görünen kayıtlar için çalışıyor  bu durumda hesaplama doğru olmuyor. ilgili olayın tüm satırlar için çalışmasını nasıl sağlayabilirim veya başka olay önerisi olan var mı?

Teşekkürler

Merhabalar,

Satır içerisinde kontrol/hesaplama için Table->OnCalcField kullanmanız uygun olabilir mi?

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
(24-12-2020, Saat: 14:12)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-12-2020, Saat: 13:16)arslanoqlu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar;

Teşekkürler

Merhabalar,

Satır içerisinde kontrol/hesaplama için Table->OnCalcField kullanmanız uygun olabilir mi?

Kolay gelsin.

Merhaba;

Grid Column özelliğinde aşağıdaki değerler tutuyorum yapmak istediğim ve niçin o Olayı kullandığımla ilgili aşağıdaki görseli ekliyorum.

Teşekkürler

Ek Dosyalar Resimler

(24-12-2020, Saat: 14:32)arslanoqlu Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-12-2020, Saat: 14:12)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Kolay gelsin.

Merhaba;

Grid Column özelliğinde aşağıdaki değerler tutuyorum yapmak istediğim ve niçin o Olayı kullandığımla ilgili aşağıdaki görseli ekliyorum.

Teşekkürler

Merhabalar,

Hareketli bakiye işlemini SQL ile yapmanızı öneririm.
Zira forumda daha önce bahsi geçmiş örnekleri de mevcuttur.

Örnek > https://www.delphican.com/showthread.php...yen+bakiye

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
Merhabalar;

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Öncelikle Sorunu çözdüm..
 BtCxgrid için GetDataText olayı ile tüm satırların dönülmesi BestFitMaxRecordCount değeriyle ilişkiliymiş (ApplyBestFit Yapılması Gerekli) yani o değer ne kadar yüksek ise o kadar satır gezebiliyorsunuz ancak yavaşlığa sebep olabiliyor bunu  düşünün.

Diğer bir olay, dediğiniz gibi sql de yapılabilir ancak benim için özel durumlar var bu durumlar;

1- grid alt yapıda kullanılmak için özelleştirildi. (yazılımcıların işini kolaylaştırmak Wink )
2- Filtreleme veya sıralama işlemlerinde ilgili hesaplamanın yeniden yapılmasını istiyorum. (Filtreleme işlemleri CxGrid Üzerinden Yapılıyor. SQL den değil)

yukarıdaki belirttiğim nedenlerden dolayı bu konuyla uğraşmak durumunda kaldım.

Teşekkürler.

Cevap İçin Rep Veriyorum.  Smile
Filtreleme ve sıralama işlemlerinde de çalışması için gridin AutoDataSetFilter özelliğini true yapabilirsiniz. Bu tür canlı hesaplamaları ilgili datasetin calculated olayında yapmak bence daha yönetilebilir bir tercih ama proje başka yöntem gerektiriyorsa ona bir şey diyemem tabii ki.
(24-12-2020, Saat: 15:11)yildizoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Filtreleme ve sıralama işlemlerinde de çalışması için gridin AutoDataSetFilter özelliğini true yapabilirsiniz. Bu tür canlı hesaplamaları ilgili datasetin calculated olayında yapmak bence daha yönetilebilir bir tercih ama proje başka yöntem gerektiriyorsa ona bir şey diyemem tabii ki.

Merhaba;

Calc özelliğini kullanabilirdim ancak benim bir önceki hesapladığım değere ihtiyacım var bu konuda beni zorlayacağını zaman ve performans kaybına neden olacagını düşündüm. sizce yanlış düşünmüş olabilir miyim? dediğiniz olayla ilgili olarak bunu deneyeceğim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cxgrid Konumunu Dinamik olarak Değiştirmek endmuh 4 498 09-12-2023, Saat: 17:49
Son Yorum: endmuh
  Cxgrid runtime oluşan sütünların format ve toplam alma ve query currensy true yapm hk diseqc 3 919 10-04-2023, Saat: 12:53
Son Yorum: diseqc
  CXGrid kayıt seçme cemakkus 3 1.023 20-12-2022, Saat: 08:59
Son Yorum: cemakkus
  cxgrid Excel içine sayfa sayfa export Etme Mesut 2 1.002 08-09-2022, Saat: 15:39
Son Yorum: Mesut
  Devexpress cxgrid gruplama bilgisi değiştirme cinarbil 3 1.186 18-07-2022, Saat: 08:42
Son Yorum: m_ekici

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi