Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karşınızda Embarcadero Dev-C++
(31-12-2020, Saat: 22:54)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @savasabd Dev-C++'ın yakın zamana kadar Embarcadero ile bir göbek bağı bulunmuyordu. Aynı kapsam, aynı konsept, aynı hedef kitleye sahipti. Embarcadero buradaki talebi ve sürdürülmeyen geliştirme planına dahil olup projeye sponsor oldu. Aktif olarak Delphi/Object Pascal ve .NET/C# geliştiriyorum. C++ konusunda daha fazla bilgi sahibi değilim. İlgilenenleri bilgilendirmek maksatlı paylaştım. En iyisini onların yaptığını söylemedim. Bu forum içerisinde yorum yazıyorsanız, bahsi geçen firmanın ürünlerinden en az birisini kullandınız veya kullanıyorsunuz demektir. Bu da bilgilendirmenin hedef kitlesi olduğunuz anlamına geliyor. Kullanıp kullanmamak sizin tercihiniz. Lisanslı bir kullanıcıysanız kalite portalına konu ile ilgili taleplerinizi ilettiğinizde ciddiye alınacağınızı göreceksiniz.

@ismailkocacan En son XE6'da C++ Builder'a bakmıştım. Öncesinde PHP ve HTML ile ilgili de ürünler oldu. Onlarda gözlemlemişti bu dediğinizi. Spesifik olarak çalışmayan sürümü paylaşabilir misiniz? Kalite portalına da bildirebilirsiniz. Muhtemelen geliştirici cihazındaki bir ayardan kaynaklanmış olabilir. Alternatif olarak hangi IDE'yi tercih ediyorsunuz C++ için?

@PROGRAMADOR35 Bahsi geçen tonla bug'ı biraz açabilirseniz ortadan kaybolmalarına katkı sağlayabilirsiniz. Kalite portalı veya buraya yazabilirsiniz.
Yakın zamanda Community sürümü indirip kurmuştum.Çalışmadığını gördüm. Kalite portalında 2 yıl önce problem bildirilmişti.Yanlış hatırlamıyorsam.
2 yıl kadar önce de Architect sürümünde de çalışmıyordu. Hem de lisans satın alınmıştı. Alternatif olarak kendi çalışmalarımda Microsoft Visual C++ kullanıyorum.

intellisense'in geliştirici bilgisayarındaki bir ayara bağlı olarak çalışması da bana çok mantıksız geliyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Embarcadero Sponsor Oluyor SimaWB 14 3.144 30-05-2020, Saat: 01:51
Son Yorum: tabikisura10

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi