Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarihi güncellemek
Merhaba. yaptığım programda veritabanı'ndaki yanlış girilmiş tarihleri düzeltmek istiyorum. bunun için datetimepicker kullandım. ama güncelleme kısmında bir hata alıyorum. kullandığım kod

Duzenle_Query.Close;
  Duzenle_Query.SQL.Text:='Update Turizm Set Rezerve_Tarih='+QuotedStr(DateTimePicker1.Date)+' 
  Where   MusteriAd_Soyad='+QuotedStr(Musteri_Ad.Text)+'';
  Duzenle_Query.Open;
  MSQuery1.Refresh;

datetimepicker nasıl kullanılıyor update kısmında?
Don't fear the try!
(17-01-2017, Saat: 10:55)cudyfoster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. yaptığım programda veritabanı'ndaki yanlış girilmiş tarihleri düzeltmek istiyorum. bunun için datetimepicker kullandım. ama güncelleme kısmında bir hata alıyorum. kullandığım kod

Duzenle_Query.Close;
  Duzenle_Query.SQL.Text:='Update Turizm Set Rezerve_Tarih='+QuotedStr(DateTimePicker1.Date)+' 
  Duzenle_Query.Open;
  MSQuery1.Refresh;

Her daim stored procedure kullanmanızı tavsiye etmekle birlikte; aldığınız hatayı yazmadığınız için tahmin etmemiz gerekiyor. Bana kalırsa hatanız, Open çağrımı yapmaktan kaynaklanıyor. Open yerine, Duzenle_Query nesnesi ne tarz bir nesne ise o nesneye ait bir ExecSQL, ExecProc ya da Execute metodu vardır, onu çağırmayı denemelisiniz.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(17-01-2017, Saat: 10:55)cudyfoster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. yaptığım programda veritabanı'ndaki yanlış girilmiş tarihleri düzeltmek istiyorum. bunun için datetimepicker kullandım. ama güncelleme kısmında bir hata alıyorum. kullandığım kod

Duzenle_Query.Close;
  Duzenle_Query.Open;
  MSQuery1.Refresh;

QuotedStr(DateTimePicker1.Date): date tipinde bir alanı string muamelesi yapıyorsunuz. Bind Variable kullanırsanız ve variable tipi olarak ilgili tipleri kullanırsanız bu tarz sıkıntılar yaşamazsınız.
Yanlış kodu atmışım özür diliyorum. orada open yok execsql var. aldığım hata ise ;
[dcc32 Error] Kayit_Guncelle.pas(55): E2250 There is no overloaded version of 'QuotedStr' that can be called with these arguments
bu Sad

(17-01-2017, Saat: 11:25)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Duzenle_Query.Close;
  Duzenle_Query.Open;
  MSQuery1.Refresh;

QuotedStr(DateTimePicker1.Date): date tipinde bir alanı string muamelesi yapıyorsunuz. Bind Variable kullanırsanız ve variable tipi olarak ilgili tipleri kullanırsanız bu tarz sıkıntılar yaşamazsınız.
Teşekkür ederim. Dediğiniz yöntemi uygulamayı deneyeceğim şimdi Smile
Don't fear the try!

Duzenle_Query.Close;
 Duzenle_Query.SQL.Text:='Update Turizm Set Rezerve_Tarih='+QuotedStr(DateTimePicker1.Date)+'  Where   MusteriAd_Soyad='+QuotedStr(Musteri_Ad.Text);
 Duzenle_Query.Open;
 MSQuery1.Refresh;

Böyle bi dener misin

yada altakini

Duzenle_Query.Close;
 Duzenle_Query.SQL.Text:='Update Turizm Set Rezerve_Tarih=':tarih  Where   MusteriAd_Soyad=: soyad';
Duzenle_Query.Parameters.ParamByName('tarih').Value:=DateTimePicker1.Date ;
Duzenle_Query.Parameters.ParamByName('soyad').Value:= soyadedit.Text ;
 Duzenle_Query.Open;
 MSQuery1.Refresh;

(17-01-2017, Saat: 11:33)esrehmaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Duzenle_Query.Close;
 Duzenle_Query.SQL.Text:='Update Turizm Set Rezerve_Tarih='+QuotedStr(DateTimePicker1.Date)+'  Where   MusteriAd_Soyad='+QuotedStr(Musteri_Ad.Text);
 Duzenle_Query.Open;
 MSQuery1.Refresh;

Böyle bi dener misin

yada altakini
Duzenle_Query.Close;
Duzenle_Query.SQL.Text:='Update Turizm Set Rezerve_Tarih=':tarih  Where   MusteriAd_Soyad=: soyad';
Duzenle_Query.Parameters.ParamByName('tarih').Value:=DateTimePicker1.Date ;
Duzenle_Query.Parameters.ParamByName('soyad').Value:= soyadedit.Text ;
Duzenle_Query.Open;
MSQuery1.Refresh;

Verdiğiniz kodu derleyerek çalıştırdım, yardımınız için teşekkür ederim ^^ 

Duzenle_Query.Close;
    Duzenle_Query.SQL.Text:='Update Turizm Set Rezerve_Tarih= :tarih  Where   MusteriAd_Soyad=: soyad';
    Duzenle_Query.ParamByName('tarih').AsDate:=DateTimePicker1.Date;
    Duzenle_Query.ParamByName('soyad').AsString:= Musteri_Ad.Text ;
    Duzenle_Query.ExecSQL;
    MSQuery1.Refresh;
Don't fear the try!
İyi hayırlı olsun rep puanı unutmayalım pls Smile
(17-01-2017, Saat: 11:58)esrehmaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi hayırlı olsun rep puanı unutmayalım pls Smile
Tabi verdim +4 puan Smile
Don't fear the try!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  internetten tarihi nasıl alabilirirm info@guzelceker.com 20 4.623 27-10-2021, Saat: 13:54
Son Yorum: gbg
  En Son Tarihi Bulmak OZCANK 0 944 09-03-2020, Saat: 07:16
Son Yorum: OZCANK
  oluşturma tarihi eski olanları silmek Javs 4 3.079 01-11-2019, Saat: 21:15
Son Yorum: Aktolgali
  SOAP WSDL | Tarihi sorunu ve C# import sorunu hk. pro_imaj 2 2.163 24-10-2019, Saat: 08:51
Son Yorum: sabanakman
  Lisans tarihi hido 4 3.457 14-03-2018, Saat: 19:21
Son Yorum: hido

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi