Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
servis uygulamasında debug nasil yapilir ?
@tuna Hocam
Belirmiş olduğunuz işlemleri denemeye çalışıyorum fakat Windows'un Services uygulamasında yazdığım servis running olarak görünüyor fakat Delphi altındaki Run/Attach to Process menüsü altında servis görüntülenmiyor.

Not : Delphi içindeki Attach kısmından açtığımda bırakın benim uygulamayı neredeyse windowsdaki çalışan servislerin %10 u bile görünmüyor
Sizce bir yerde ayar mı yapılması gerekiyor

@elixir84 Hocam
Elinize sağlık istediğim şekilde çalıştı teşekkürler.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(14-01-2021, Saat: 10:38)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @tuna Hocam
Belirmiş olduğunuz işlemleri denemeye çalışıyorum fakat Windows'un Services uygulamasında yazdığım servis running olarak görünüyor fakat Delphi altındaki Run/Attach to Process menüsü altında servis görüntülenmiyor.

Not : Delphi içindeki Attach kısmından açtığımda bırakın benim uygulamayı neredeyse windowsdaki çalışan servislerin %10 u bile görünmüyor
Sizce bir yerde ayar mı yapılması gerekiyor

@elixir84 Hocam
Elinize sağlık istediğim şekilde çalıştı teşekkürler.

Merhaba sanırım not kısmına yazdığım yeri atlamışsınız. Eğer servisinizi attach to proccess bölümünde göremiyorsanız delphiyi yönetici olarak başlatın. Kesinlikle göreceksiniz. Ben tüm yazdığım servisleri bu şekilde debug ediyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Web Servis SOAP eyln 19 1.063 22-03-2024, Saat: 13:06
Son Yorum: eyln
  net.tcp web servis clienti yazma erkankurtaga 3 356 27-02-2024, Saat: 00:01
Son Yorum: mkysoft
  Uygulamaya responsive görünüm nasıl kazandırabilriz ? delphicim 0 218 04-01-2024, Saat: 15:24
Son Yorum: delphicim
  Delphi 7 ye göre MB Döviz kurları nasıl alırız maydin60 7 1.057 31-12-2023, Saat: 02:18
Son Yorum: maydin60
  ReadProcessMemory ile veri okuma nasıl yapılır eraendless 2 450 07-09-2023, Saat: 00:35
Son Yorum: veteran

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi