Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
servis uygulamasında debug nasil yapilir ?
@tuna Hocam
Belirmiş olduğunuz işlemleri denemeye çalışıyorum fakat Windows'un Services uygulamasında yazdığım servis running olarak görünüyor fakat Delphi altındaki Run/Attach to Process menüsü altında servis görüntülenmiyor.

Not : Delphi içindeki Attach kısmından açtığımda bırakın benim uygulamayı neredeyse windowsdaki çalışan servislerin %10 u bile görünmüyor
Sizce bir yerde ayar mı yapılması gerekiyor

@elixir84 Hocam
Elinize sağlık istediğim şekilde çalıştı teşekkürler.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(14-01-2021, Saat: 10:38)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @tuna Hocam
Belirmiş olduğunuz işlemleri denemeye çalışıyorum fakat Windows'un Services uygulamasında yazdığım servis running olarak görünüyor fakat Delphi altındaki Run/Attach to Process menüsü altında servis görüntülenmiyor.

Not : Delphi içindeki Attach kısmından açtığımda bırakın benim uygulamayı neredeyse windowsdaki çalışan servislerin %10 u bile görünmüyor
Sizce bir yerde ayar mı yapılması gerekiyor

@elixir84 Hocam
Elinize sağlık istediğim şekilde çalıştı teşekkürler.

Merhaba sanırım not kısmına yazdığım yeri atlamışsınız. Eğer servisinizi attach to proccess bölümünde göremiyorsanız delphiyi yönetici olarak başlatın. Kesinlikle göreceksiniz. Ben tüm yazdığım servisleri bu şekilde debug ediyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi BluetoothLE Nasıl Kullanılır? batuhan53 1 135 26-12-2020, Saat: 22:22
Son Yorum: 41linea41
  Resmin efectli geçiş ile gelmesi nasıl yapılır? Cyb3r 29 1.506 26-12-2020, Saat: 21:08
Son Yorum: Cyb3r
  "Görev çubuğna sabitle" işini kod yazarak nasıl yaparız? bibilen 2 199 21-12-2020, Saat: 19:55
Son Yorum: bibilen
Question Delphi 7 'de Microsoft EDGE nasıl kullanılır ? SenayAkgun 2 286 02-12-2020, Saat: 11:52
Son Yorum: SenayAkgun
  Bu c++ struct nasıl delphi olarak çevirebilirim. seci20 4 460 24-11-2020, Saat: 09:00
Son Yorum: pro_imaj

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi