Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opencart ve N11 Entegrasyon
Arkadaşlar merhaba;

Kendi e-ticaret sitem için kolaylık olsun diye yazdığım programdır. Sitenin altyapısı opencart tır.
local veritabanı olarakta mysql kullanır. mysql yedeği programı yüklediğiniz klasörün içindedir.
barkod okutularak Local olarak satış yapabilme. 
satış yaptığınız ürün aynı zamanda opencart sistemindende düşmektedir.
Satış anında yüzde veya tutar girerek iskonto yapabilme. İskonto tüm ürünlere orantılı olarak paylaşılır.
local satışları listeleme ve içeriğini görme.
opencart üzerinden yapılan satışları listeleme
sipariş detayını görme
sipariş geçmişi ekleme (aynı anda mail gönderme ve kargo takip linkini otomatik oluşturma)
sipariş geçmişlerini görme
kargo şablonu çıktısı alma
kargo şablonu dizayn ekranı
opencartta listelediğiniz tüm ürünleri görme.
stok adetlerini değiştirme
birim fiyatlarını değiştirme
ürün resimlerini görme
ürünleri excel e aktarma
barkod yazdırma
barkod şablonu tasarım ekranı
seçtiğiniz ürünlerin tümüne aynı anda zam yapma (% olarak)
opencart sistemindeki carileri görme
cari detaylarını ve varsayılan adresini görme
cari hareketleri henüz aktif değil.

N11 entegre kullanımı:
Program ayarlarından n11 api key ve n11 api şifresini kaydediniz. Aynı zamanda n11 için otalama komisyon yüzdesini kaydedin.
(Sipariş geçmişi için ayarlardan mail ayarlarını mutlaka yapınız. SSL desteklemez)
N11 entegraston saydafından öncelikle opencart ürünlerini local sisteme çekin. sonrasında ister tek tek isterseniz ctrl+left click ile ürünleri seçip n11 kategorisi eşleştirin.
eğer yeni fiyatları belirleyecekseniz aynı seçim işlemini uygulayarak N11 fiyat belirle kısmından yeni komisyon yüzdesini girerek değiştirebilirsiniz.
seçtiğiniz ürünleri n11 e gönder diyerek n11 de yayınlamaya başlayabilirsiniz. N11 e gönderimi başarılı olan ürünlerin satırına N11 in logosunu koyar. Eğer hatalı ürün varsa H11 hata kodları alanında veya aşağıda bulunan memo içerisinde ne hatası verdiğini yazar.

Dikkat edilmesi gerekenler

n11 e opencartta favori olan ilk resmi gönderir.
mail ayarlarında ssl desteği yoktur.
n11 in kategori eşleştirmesinde girdiğiniz kategorinin herhangi bir özellik, marka vs. gibi özelliklerini istememesi gerekmektedir.
Bürün işlemler SKU koduna göre işlenir. Barkodlu ürününü varsa SKU değeri barkod değerinizdir.

Benim Kısıtlı zamanımda yapabildiklerim bunlar arkadaşlar.  Hata veya eksiklerle karşılaşırsanız lütfen yazın düzeltmeye çalışacağım.

Program Buradan İndirin
Arkadaşım paylaşımın için teşekkür ederim ama programda karşılaştığım 2 sorunum var yardımcı olursan sevinirim yedeği açtığımda ve execute ettiğimde hata ile karşılaşıyorum. birde veri tabanı bağlantısı hakkında biraz bilgi verir misin bağlantı yapamadım.
veritabanını local mysql e yüklemen gerekmektedir. öncelikle bir veritabanı oluşturun sonra sql kodları çalıştırın. veritabanı bağlantısı için programın kurulu olduğu dizinde veritabanı ayarla adında bir exe dosyası var onu açıp gerekli ayarları girip kaydetmeniz yeterlidir. birinci alan local veritabanı ayarları ikinci alan ise opencart veritabanı ayarlarıdır. eğer opencart siteniz bir host alanında yüklüyse cpanel üzerinde remote ip menüsünden kendi ip nize izin vermeniz gerekir. dinamik bir ip adresi kullanıyorsanız ip adresi yerine % işareti koyarsanız tüm ip lere izin vermiş olursunuz.
(07-02-2021, Saat: 00:19)ercanskose Adlı Kullanıcıdan Alıntı: veritabanını local mysql e yüklemen gerekmektedir. öncelikle bir veritabanı oluşturun sonra sql kodları çalıştırın. veritabanı bağlantısı için programın kurulu olduğu dizinde veritabanı ayarla adında bir exe dosyası var onu açıp gerekli ayarları girip kaydetmeniz yeterlidir. birinci alan local veritabanı ayarları ikinci alan ise opencart veritabanı ayarlarıdır. eğer opencart siteniz bir host alanında yüklüyse cpanel üzerinde remote ip menüsünden kendi ip nize izin vermeniz gerekir. dinamik bir ip adresi kullanıyorsanız ip adresi yerine % işareti koyarsanız tüm ip lere izin vermiş olursunuz.

Sayın Ercan Köse programda vermiş olduğunuz yedeği çalıştırdığımda tablolar oluşmuyor fotoğrafta görüldüğü gibi uyarılar geliyor yatık tırnak işaretlerini sildiğimde bu seferde auto_increment te bir uyarı veriyor sqlde çok profesyonel değilim sorunu çözemedim versiyon farklılığından olabilir mi ben 2019 kullanıyorum.
(09-02-2021, Saat: 14:26)bünyamin68 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07-02-2021, Saat: 00:19)ercanskose Adlı Kullanıcıdan Alıntı: veritabanını local mysql e yüklemen gerekmektedir. öncelikle bir veritabanı oluşturun sonra sql kodları çalıştırın. veritabanı bağlantısı için programın kurulu olduğu dizinde veritabanı ayarla adında bir exe dosyası var onu açıp gerekli ayarları girip kaydetmeniz yeterlidir. birinci alan local veritabanı ayarları ikinci alan ise opencart veritabanı ayarlarıdır. eğer opencart siteniz bir host alanında yüklüyse cpanel üzerinde remote ip menüsünden kendi ip nize izin vermeniz gerekir. dinamik bir ip adresi kullanıyorsanız ip adresi yerine % işareti koyarsanız tüm ip lere izin vermiş olursunuz.

Sayın Ercan Köse programda vermiş olduğunuz yedeği çalıştırdığımda tablolar oluşmuyor fotoğrafta görüldüğü gibi uyarılar geliyor yatık tırnak işaretlerini sildiğimde bu seferde auto_increment te bir uyarı veriyor sqlde çok profesyonel değilim sorunu çözemedim versiyon farklılığından olabilir mi ben 2019 kullanıyorum.

2019 derken MsSQL 2019 demek istedin sanırım. Veritabanı ve Program MySQL veritabanıyla çalışır. MsSQL e yüklerken hata alırsın. MsSQL ve MySQL Tablo alanları  birbirinden farklılıklar gösterebiliyor.
opencartta ürün resimlerini nasıl gönderdiniz acaba.
index.php?route=rest/product_admin/productimages apisinden gönderemiyorum. ürün yükleme kategori indirme vs hepsi sorunsuz hallettim burada takıldım
Merhabalar @ercanskose İş alımı yapıyormusunuz https://www.delphican.com/showthread.php...5#pid49125 bu konumuz tam sıze göre

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Tokyo Git Entegrasyon Hakkında adelphiforumz 9 5.165 13-12-2018, Saat: 21:04
Son Yorum: engerex

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi