Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uses Ekleme
Merhabalar..
Ben ADOConnection kod ile baglanmak istedim fakat uses eklenmesi gerekiyor 
ama hangi uses icinde oldugunu nasıl bulabilirim. visual studio  C# gibi kolaylık varmı(SqlDataAdapter yazdıgımızda using ekliym mi diye soruyor) yoksam help den mi bakmam gerekiyor?
Forma bir adet TAdoConnection ekleyince uses satırlarındaki değişimi gözlemleyin, cevabı bulacaksınız.

Ek bir bilgi:

Kendimce daha zoru olarak gördüğüm, type / class tanımları aramaktır. Help ile aramak uses kısmını veriyor ama direkt hedefe ulaşıp property / proc / func tanımlarına da ihtiyacım olduğundan TotalCommander programı sağolsun search özelliklerinde *.pas yazıp içinde aradığım kelime olanları göster deyip, klasör olarak da Embarcadero kurulu klasörü hedef gösteriyorum, getiriyor.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(10-02-2021, Saat: 01:23)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forma bir adet TAdoConnection ekleyince uses satırlarındaki değişimi gözlemleyin, cevabı bulacaksınız.

Ek bir bilgi:

Kendimce daha zoru olarak gördüğüm, type / class tanımları aramaktır. Help ile aramak uses kısmını veriyor ama direkt hedefe ulaşıp property / proc / func tanımlarına da ihtiyacım olduğundan TotalCommander programı sağolsun search özelliklerinde *.pas yazıp içinde aradığım kelime olanları göster deyip, klasör olarak da Embarcadero kurulu klasörü hedef gösteriyorum, getiriyor
Tesekur ederım. Ek bilgi içinde..

TAdoConnection ekleyince uses geliyor.
Ben sadece visual studio daki gibi kolay bir yontem varmı ögrenmek istemistim..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  webbrowser form file nesnesine dosya ekleme ugorkem 4 347 20-01-2021, Saat: 12:30
Son Yorum: ugorkem
  fast report a barkod ekleme erdogan 3 1.188 28-04-2020, Saat: 21:08
Son Yorum: erdogan
  unit içerisine private public ekleme sadikacar60 3 1.182 09-03-2020, Saat: 10:19
Son Yorum: kodamelesi
  Create edilen button olay ekleme. KUNTAY 4 2.129 26-05-2019, Saat: 15:19
Son Yorum: KUNTAY
  Unidac veri ekleme arsl01 3 2.151 29-09-2018, Saat: 17:06
Son Yorum: arsl01

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi