Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barkod Okuyucu takınca Fiziksek klavye sabit kalıyor
Arkadaşlar iyiçalışmalar
Telefonuma test için 2 edit nesnesi koydum. OTG kablo ile, barkod okuyucumu telefonuma başladım. Barkodu okuttum, sorun yok. Ancak diğer edite değeri elle girmem gerek. Ancak fiiziksel klavye takılı olduğu için diğer edite değer giremiyorum. Barkod okuyucuyu çıkarmam gerekiyor ki, sanal klavye ekrana gelsin. Bununla ilgili bir ayar varmıdır? Editin bütün işlevlerine baktım ama bununla ilgili bir ayar göremedim. Bunu nasıl çözebileceğim konusunda desteklerinizi rica ederim.
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
Merhaba, Fikir olması açısından söylüyorum. Edite tıkladığınızda kendiniz bir klavye yapsanız oradan tuşlama yaptırsanız olmazmı?
Merhaba,

İlk olarak android ayarlar dil ve giriş bölümünde fiziksel klavye takılı iken ekran klavyesini göster diye bir ayar var onun aktif olduğundan emin olun.

ya da kod ile 

uses
  FMX.VirtualKeyboard, FMX.Platform;

procedure TForm1.Edit2Click(Sender: TObject);
var
  FService: IFMXVirtualKeyboardService;
begin
  TPlatformServices.Current.SupportsPlatformService(IFMXVirtualKeyboardService, IInterface(FService));
  if (FService <> nil) then
  begin
    FService.ShowVirtualKeyboard(Edit2);
  end;
end;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX Android Barkod Scanner - [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 21 2.378 20-12-2023, Saat: 21:46
Son Yorum: Jakarta2
  elterminali üzerinde androidde barkod uygulaması için action butonu yakalamak miralaymir 7 1.060 13-10-2023, Saat: 14:44
Son Yorum: miralaymir
  OrangeUI TSkinFMXEdit Klavye Sorunu serifaliyagci 2 497 04-08-2023, Saat: 10:29
Son Yorum: serifaliyagci
  Mobil cihazda barkod ? cemakkus 13 3.084 02-11-2022, Saat: 13:43
Son Yorum: RAD Coder
  Virtual Klavye Gizleme mcuyan 9 1.636 12-03-2022, Saat: 22:46
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi