Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projede aynı anda 2 farklı soap servisi kullanımı (Çözüldü)
Arkadaşlar merhaba.
Bir projemde aynı anda hem Sürat Kargo hemde Aras Kargonun entegrasyon servislerini kullanmaktayım.
Daha önce projede sadece Sürat kargo vardı ve sorunsuz çalışıyordu.
Projeye yeni bir form ekledim ve aras kargo ile ilgili işlemleri yapmak için tasarladım. Aras kargonun wsdl pas dosyasını oluşturdum farklı isimle kaydettim.
Ne olduysa bundan sonra oldu  wsdl  pas dosyalarının isimleri farklı olmasına rağmen ve form sayfaları da farklı olmasına rağmen sürat kargodan kargo göndermeye çalıştığımda acces violation hatası vermekte. Aras Kargoda sorun olmamakta.
Araskargonun formunu ve servis pas dosyasını projemden çıkarttığımda sürat kargo problemsiz çalışıyor.

Sorun nedir bir türlü bulamadım.
Sanki Sürat kargo otomatik olarak aras kargonun servisine gitmek istiyor gibi.

Sorunu çözdüm belki başkalarının başına gelebilir diye yazıyorum.
Aras kargo ve sürat kargonun soap pas dosyalarındaki register UID aynı olduğu için olmuş. UID yi birtanesinde değiştirmem sorunu çözdü.

ServiceSoap = interface(IInvokable)
 ['{77573149-9C57-FA51-F11F-EFD527C91BD8}'     (D9  u D8  yaptım)
(16-04-2021, Saat: 13:28)tuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba.
Bir projemde aynı anda hem Sürat Kargo hemde Aras Kargonun entegrasyon servislerini kullanmaktayım.
Daha önce projede sadece Sürat kargo vardı ve sorunsuz çalışıyordu.
Projeye yeni bir form ekledim ve aras kargo ile ilgili işlemleri yapmak için tasarladım. Aras kargonun wsdl pas dosyasını oluşturdum farklı isimle kaydettim.
Ne olduysa bundan sonra oldu  wsdl  pas dosyalarının isimleri farklı olmasına rağmen ve form sayfaları da farklı olmasına rağmen sürat kargodan kargo göndermeye çalıştığımda acces violation hatası vermekte. Aras Kargoda sorun olmamakta.
Araskargonun formunu ve servis pas dosyasını projemden çıkarttığımda sürat kargo problemsiz çalışıyor.

Sorun nedir bir türlü bulamadım.
Sanki Sürat kargo otomatik olarak aras kargonun servisine gitmek istiyor gibi.

Sorunu çözdüm belki başkalarının başına gelebilir diye yazıyorum.
Aras kargo ve sürat kargonun soap pas dosyalarındaki register UID aynı olduğu için olmuş. UID yi birtanesinde değiştirmem sorunu çözdü.

ServiceSoap = interface(IInvokable)
 ['{77573149-9C57-FA51-F11F-EFD527C91BD8}'     (D9  u D8  yaptım)
Ekte gönderdiğim resimde işaretlediğim alan web service dosyalarının içinde bulunan etikettir.Delphi tarafında bazen birden fazla web service kullanırken servisler farklı olmasına rağmen etiketler aynı geldiği için çakışır. İkinci olarak projene eklemiş olduğun servisi'in pas dosyasında bu etiketin ilk karakterini değiştirirsen sıkıntı olmaz.Bende aynı durumu 2 yıl önce yaşamıştım bu şekilde sorunu çözümüştüm.

Ek Dosyalar Resimler

@glagher aynen dediğiniz gibi yaptım. Ben son harfini değiştirdim. ve bunu tamamen tesadüf deneme yanılma buldum.
Sanırım bu Delphinin bir bug'ı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Web Servis SOAP eyln 19 853 22-03-2024, Saat: 13:06
Son Yorum: eyln
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 181 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Çok Satırlı Filtreleme [Çözüldü] bünyamin68 12 1.253 14-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: mustafaozpinar
  [ÇÖZÜLDÜ] macos işletim sistemine program yazmak shooterman 5 452 02-02-2024, Saat: 09:54
Son Yorum: shooterman
  COZULDU veritabani prg yerine ne kullanabilirim. sadikacar60 8 694 29-01-2024, Saat: 18:41
Son Yorum: sadikacar60

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi