Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 Excel sayfasını tek Excel sayfasına birleştirme
Kolay gelsin.

2 Excel sayfasını tek Excel sayfasına birleştirmeyi nasıl yapabiliriz. bir örnek verecek olan varmı?

örneğin  temp1 ve temp2 isminde iki sayfa var bunları sonuç adında bir excel sayfasına alt alta nasıl kopyalayabiliriz. aynı excel sayfasında alt alta olacak şekilde.

"2 farklı cxgrid den bir sayfaya xls export da olur. "

Şimdiden teşekkürler.

var
  ASheet1, ASheet2: TdxSpreadSheet;
 AStream: TMemoryStream;
 ATable: TdxSpreadSheetTableView;
begin
 ExportGridToXLSX('Temp1', cxGrid1);
 ExportGridToXLSX('Temp2', cxGrid2);

ASheet1 := TdxSpreadSheet.Create(Self);
 ASheet1.LoadFromFile('Temp1.xlsx');
 ASheet2 := TdxSpreadSheet.Create(Self);
 AStream := TMemoryStream.Create;
 ASheet1.ActiveSheetAsTable.CopyCellDataToStream(ASheet1.ActiveSheetAsTable.Dimensions, AStream);

AStream.Position := 0;

ASheet2.ActiveSheetAsTable.PasteCellDataFromStream(Point(0, 0), AStream);
 ASheet1.LoadFromFile('Temp2.xlsx');

ASheet1.ActiveSheetAsTable.CopyCellDataToStream(ASheet1.ActiveSheetAsTable.Dimensions, AStream);
 ATable := ASheet2.AddSheet('Sheet2', TdxSpreadSheetTableView) as TdxSpreadSheetTableView;
 ATable.PasteCellDataFromStream(Point(0, 0), AStream);
 ASheet2.SaveToFile('Result.xlsx');
 AStream.Free;
 ASheet1.Free;
 ASheet2.Free;

böyle bir kod buldum ama bu 1 çalışma kitabına 2 ayrı sayfa olarak kopyalıyor. benim istediğim alt alta olması.
2 exceli de ard arda bir memtable a atın, sonrasında excele export yapın.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(19-04-2021, Saat: 03:18)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 exceli de ard arda bir memtable a atın, sonrasında excele export yapın.

Dostum önerin için teşekkür ederim.    Ama memtable sanırım bende yok, firedack ın var ama onda xls yükleyemedim. yanlış bileşen ile de uğraşmamak adına kastettiğin bu mu diye sormak istemiştim.
[img] https://resmim.net/i/1rdHs [/img]
PArdon yanlış anlamışım ben. 

çok kolay yoldan TMS nin FMXExcelgridIO ismin de bir gridi var.. orada direk import edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=GpV_40n3zas

Biraz uğraştırdı.. ODBC link excel sayfasına tablo ismi verme vs.. Fakat başardım. Exceli önce 1 fdquerye aktarın. Sonra bunu FDmemtable a atın. sonra 2. exceli açın fdquery e.. sonra bunu da fdmem table a atın.. (ister for ister while do ile.) alın size birleşti Smile

(19-04-2021, Saat: 17:19)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz uğraştırdı.. ODBC link excel sayfasına tablo ismi verme vs.. Fakat başardım. Exceli önce 1 fdquerye aktarın. Sonra bunu FDmemtable a atın. sonra 2. exceli açın fdquery e.. sonra bunu da fdmem table a atın.. (ister for ister while do ile.) alın size birleşti Smile

Teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Sürekli Adı Değişen Excel Dosyasından Veri Çekme bünyamin68 2 605 05-10-2023, Saat: 12:50
Son Yorum: mcuyan
  Delphi ile Birden Fazla Pdf Dosyasını Birleştirme/Merge Hk. glagher 5 774 08-09-2023, Saat: 10:37
Son Yorum: glagher
  fastreport sayfa birleştirme erdogan 4 589 06-09-2023, Saat: 12:02
Son Yorum: erdogan
  Excel Aktarım OZCANK 2 435 21-08-2023, Saat: 12:57
Son Yorum: frmman
  Delphi 7 Excel'e Veri Aktarma mahone 6 1.090 02-05-2023, Saat: 08:34
Son Yorum: COMMANDX

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi