Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi İle Mobil Geliştirme Hakkında
İlk olarak konu yanlış yerdeyse taşınabilir veya silebilirim kusuruma bakmayın.
Delphi hiç bilmiyorum YBS öğrencisiyim ve Java biliyorum ve Delphi'ye nereden başlayabilirim Türkçe kaynak önerisinde bulanan olabilir mi ? 
Udemy kursu & YouTube video serisi vs. vs. iyi çalışmalar diliyorum.
Delphi en güzel dönemini XP ile delphi 7 de yaşadı

Delphi çok güzel bir dil lakin TC de iş alanı oldkça kısıtlı

Elbette öğren ama mulaka Visual Studio Öğrenmelisin

İkisinide Öğren yoksa para kazanma konusunda özel beceri ve yeteneklerin yoksa delphi ile sıkıntı yaşarsın...
(01-05-2021, Saat: 04:29)furkan.Dev Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk olarak konu yanlış yerdeyse taşınabilir veya silebilirim kusuruma bakmayın.
Delphi hiç bilmiyorum YBS öğrencisiyim ve Java biliyorum ve Delphi'ye nereden başlayabilirim Türkçe kaynak önerisinde bulanan olabilir mi ? 

Merhaba

Başlangıç için :

@Abdullah ILGAZ  Youtube Egitim Serisi
@Halil Han BADEM Sıfırdan Delphi Öğrenin ve Kodlamaya Başlayın! Udemy eğitimi
@Mr.Developer  Delphi İle Kullanıcı Arayüzü Geliştirme Udemy eğitimi
@uparlayan Youtube Eğitim serisi
@alister christie Delphi eğitim ve ipuçları eğitim serisi
@Fesih Arslan Delphi FMX ile hızlı uygulama geliştirme youtube video serisi

İyi çalışmalar.
KOTO Mesleki ve Teknik Lisesi 10. sınıf öğrencisiyim.
Nextion HMI, Arduino ve Delphi FMX ile ilgileniyorsanız Yotube Kanalım size katkı sağlayabilir.
(01-05-2021, Saat: 11:30)Yasemin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-05-2021, Saat: 04:29)furkan.Dev Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk olarak konu yanlış yerdeyse taşınabilir veya silebilirim kusuruma bakmayın.

Merhaba

Başlangıç için :

@Abdullah ILGAZ  Youtube Egitim Serisi
@Halil Han BADEM Sıfırdan Delphi Öğrenin ve Kodlamaya Başlayın! Udemy eğitimi
@Mr.Developer  Delphi İle Kullanıcı Arayüzü Geliştirme Udemy eğitimi
@uparlayan Youtube Eğitim serisi
@alister christie Delphi eğitim ve ipuçları eğitim serisi
@Fesih Arslan Delphi FMX ile hızlı uygulama geliştirme youtube video serisi

İyi çalışmalar.

Sağolun iyi çalışmalar

(01-05-2021, Saat: 11:09)ElifElif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi en güzel dönemini XP ile delphi 7 de yaşadı

Delphi çok güzel bir dil lakin TC de iş alanı oldkça kısıtlı

Elbette öğren ama mulaka Visual Studio Öğrenmelisin

İkisinide Öğren yoksa para kazanma konusunda özel beceri ve yeteneklerin yoksa delphi ile sıkıntı yaşarsın...

Sağolun Smile

Sevgili kardeşim bilmiyorum ne kadar hakimsin ancak Java biliyorsan bunu geliştir ve Delphi'ye filan hiç bulaşma derim Smile
Ne ekersen onu biçersin!  Idea
@furkan.Dev

- Anket tadında cevaplamak isterseniz bazı sorularım var :

* Delphi ile tanışmanız nasıl oldu ? 
* Kod okur - yazarlığı kadarlık mı Delphi öğrenmek istiyorsunuz yoksa hakimiyet kuracak kadar seviye mi düşünüyorsunuz ?
* Delphi olmazsa üçüncü başka bir dile mi eğileceksiniz ? Tercih sıranızda hangisi var ?
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(01-05-2021, Saat: 17:20)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @furkan.Dev

* Kod okur - yazarlığı kadarlık mı Delphi öğrenmek istiyorsunuz yoksa hakimiyet kuracak kadar seviye mi düşünüyorsunuz ?
* Delphi olmazsa üçüncü başka bir dile mi eğileceksiniz ? Tercih sıranızda hangisi var ?

Hocam ilginiz için teşekkür ederim öncelikle
1-)Javadan sonra Flutter veya Xamarin bakayım derken Delphiye de göz attım ama diğerlerine göre sektörde az öğrenen insan da az bunun hem lehime çevirmek istiyorum hem de Delphi siz saygıdeğer hocalarımla  ekosistemde devam ettirmek istiyorum.

2-) Hakimiyet kurup mobil uygulama yayımlayacak seviyeye kadar Delphi dilini öğrenmek istiyorum.

3-)Kaynak araştırması yapıp kaynak bulursam başka dile eğileceğimi zannetmiyorum olsa da yine mobil appler çıkartacağım hibrit bir dil olur

(01-05-2021, Saat: 17:07)tmrksmt Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Sevgili kardeşim bilmiyorum ne kadar hakimsin ancak Java biliyorsan bunu geliştir ve Delphi'ye filan hiç bulaşma derim Smile

neden hocam  Smile
(01-05-2021, Saat: 18:09)furkan.Dev Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-05-2021, Saat: 17:20)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @furkan.Dev

Hocam ilginiz için teşekkür ederim öncelikle
1-)Javadan sonra Flutter veya Xamarin bakayım derken Delphiye de göz attım ama diğerlerine göre sektörde az öğrenen insan da az bunun hem lehime çevirmek istiyorum hem de Delphi siz saygıdeğer hocalarımla  ekosistemde devam ettirmek istiyorum.

2-) Hakimiyet kurup mobil uygulama yayımlayacak seviyeye kadar Delphi dilini öğrenmek istiyorum.

3-)Kaynak araştırması yapıp kaynak bulursam başka dile eğileceğimi zannetmiyorum olsa da yine mobil appler çıkartacağım hibrit bir dil olur

(01-05-2021, Saat: 17:07)tmrksmt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili kardeşim bilmiyorum ne kadar hakimsin ancak Java biliyorsan bunu geliştir ve Delphi'ye filan hiç bulaşma derim Smile

neden hocam  Smile

Mesela düşün ki Delphi de uygulama geliştirirken bile gerektiğinde Java kütüphanelerini kullanıyoruz! Bu C# için de geçerli. Bana göre Java diline hakim birinin Delphi'ye geçmeyi düşünmesindeki amacı ne olabilir onu sormak lazım! Delphi tabiki benim de yıllardır kullandığım bir dil. Ama benim amacım hızlı uygulama geliştirmek idi mesela. Delphi 6 dan beri kullanırım. Çok mu iyiyim? Çok çok mu hakimim dile? Tabiki hayır. Ancak en azından istediğim bir çok uygulamayı her platform için kısa zamanlarda geliştirebildim. Bir de dili öğrenmede amaç nedir tabiki o da önemli. Java bilseydim onunla devam ederdim ama. Yani Java'dan sonra Delphi yada benzeri bir programlama diline geçmeyi düşünmezdim. Tercih meselesi tabiki. Benim konuya dair görüşüm böyle. İyi çalışmalar dilerim.
Ne ekersen onu biçersin!  Idea
(01-05-2021, Saat: 18:58)tmrksmt Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-05-2021, Saat: 18:09)furkan.Dev Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ilginiz için teşekkür ederim öncelikle

neden hocam  Smile

Mesela düşün ki Delphi de uygulama geliştirirken bile gerektiğinde Java kütüphanelerini kullanıyoruz! Bu C# için de geçerli. Bana göre Java diline hakim birinin Delphi'ye geçmeyi düşünmesindeki amacı ne olabilir onu sormak lazım! Delphi tabiki benim de yıllardır kullandığım bir dil. Ama benim amacım hızlı uygulama geliştirmek idi mesela. Delphi 6 dan beri kullanırım. Çok mu iyiyim? Çok çok mu hakimim dile? Tabiki hayır. Ancak en azından istediğim bir çok uygulamayı her platform için kısa zamanlarda geliştirebildim. Bir de dili öğrenmede amaç nedir tabiki o da önemli. Java bilseydim onunla devam ederdim ama. Yani Java'dan sonra Delphi yada benzeri bir programlama diline geçmeyi düşünmezdim. Tercih meselesi tabiki. Benim konuya dair görüşüm böyle. İyi çalışmalar dilerim.

anladım hocam teşekkür ederim size de iyi çalışmalar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi İle Instagram'da Otomatik Paylaşım Jakarta2 0 18 1 saat önce
Son Yorum: Jakarta2
Photo Delphi vcl projesine login form oluşturma tuna 15 632 15-05-2021, Saat: 20:41
Son Yorum: mrmarman
  Delphi REST showing only one row on the client side ? toufikben44 0 176 02-05-2021, Saat: 00:28
Son Yorum: toufikben44
  Delphi to .Net powerghost 2 325 26-04-2021, Saat: 14:10
Son Yorum: powerghost
  Delphi Speech to Text Halil Han BADEM 2 242 23-04-2021, Saat: 21:01
Son Yorum: Halil Han BADEM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi