Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uygulamanız askıya alındı durumu
Exclamation 
Merhaba. Benim bir projem var diğer ülkelerde yaşayan kardeşlerim için ulusal kanalları izleye bileceği bir uygulama. Tv izleme uygulaması kısaca. İlk sürümü 2015 may gibi yayınladım. Yaklaşık 4 ay önce diğer Google Play hesabımdan uygulamam askıya alındı. Bu vakit arasında 10 tane güncelleme geldi bi sorun oluşmadı. Son güncelleme sonrası askıya alınma sebepi olarak ulusal bir kanalın izni olmadan yayın yapmanız ve bir uygulamaya dış bağlantı. Bunu javada A.Studio yapmıştım. Bende mobili geliştirmedim win ve mac için geliştirdim. Uygulamanın FB sayfasına ve benim mailime gelen çoklu istek üzerine mobil için delphide geliştirme yaptım. Sorun olmadı bu gün gece 3 gibi yeni hesaptan paylaştım. Sabah baktım uygulama askıya alınmış yine. Bu sefer başka nedenlerden asıya alınmış.

Orjinal mail içeriği

Hi Developers at ZairovSoft,
After review, AzerBox+, com.zairovsoft.abp, has been suspended and removed from Google Play as a policy strike because it violates the unauthorized use of copyrighted content policy.
Next Steps
  1. Read through the Unauthorized Use of Copyrighted Content article for more details and examples of policy violations.
  2. Make sure your app is compliant with the Impersonation and Intellectual Property policy and all other policies listed in the Developer Program Policies. Remember additional enforcement could occur if there are further policy issues with your apps.
  3. Sign in to your Developer Console and submit the policy compliant app using a new package name and a new app name.
What if I have permission to use the content?
Contact our support team to provide a justification for its use. Justification may include providing proof that you are authorized to use the content in your app or some other legal justification.
Additional suspensions of any nature may result in the termination of your developer account, and investigation and possible termination of related Google accounts. If your account is terminated, payments will cease and Google may recover the proceeds of any past sales and/or the cost of any associated fees (such as chargebacks and transaction fees) from you.
If you’ve reviewed the policy and feel this suspension may have been in error, please reach out to our policy support team. One of my colleagues will get back to you within 2 business days.

Regards,
The Google Play Review Team

Şimdi ben bu durumu leyhine nasıl çeviririm. Zaten ilk uygulama benim sadece hesabplar farklı. İlk uygulamada olan hataları giderib yeniden paylaştım. Bana başkasınının fikrini çalma iddiası ile akıya alınma durumu oluştu. :s
Google Play'in küçük yazılımcılara kasıtı var, Karaktersiz bir firma,

Uygulama yüklendiğinde yasal olmayan kısımlar hemen çalıştırma 2 gün sonra çalıştır.

Google play'e ilk yüklediğinde 8 sanal robot test ediyor ilk testlerde yakalanmazsan biri şikayet edene kadar yakalanmazsın, ws ile bazı özellikleri uzaktan aç kapat
(28-01-2017, Saat: 12:01)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Google Play'in küçük yazılımcılara kasıtı var, Karaktersiz bir firma,

Uygulama yüklendiğinde yasal olmayan kısımlar hemen çalıştırma 2 gün sonra çalıştır.

Google play'e ilk yüklediğinde 8 sanal robot test ediyor ilk testlerde yakalanmazsan biri şikayet edene kadar yakalanmazsın, ws ile bazı özellikleri uzaktan aç kapat

Merhaba. Evet ben kaç tane uygulama gördüm korsan film var içerisinde amma onlara bişey diyen yok. Olan bize oluyo. Uygulamayı direk askıya alması hatanın düzeltme gibi bir durum olmuyor güncelleme yapayım diye. Şimdi uygulama benim nasıl ispatlarım bunlara. Her uygulamanın kendi keystore anahtarı ve kaynakları hepsi var resimleride.
(28-01-2017, Saat: 12:07)AliZairov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. Evet ben kaç tane uygulama gördüm korsan film var içerisinde amma onlara bişey diyen yok. Olan bize oluyo. Uygulamayı direk askıya alması hatanın düzeltme gibi bir durum olmuyor güncelleme yapayım diye. Şimdi uygulama benim nasıl ispatlarım bunlara. Her uygulamanın kendi keystore anahtarı ve kaynakları hepsi var resimleride.
Bu durumda, ispatla mesülsünuz.
Bunun için "The Google Play Review Team" 'e bir mail göndererek, durumunuzu izah edin. Her iki hesap ve uygulamanın sahibi olduğunuzu ve ispat için ne istediklerini sorun. Eminim tek çözüm yolu budur.
(28-01-2017, Saat: 19:11)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-01-2017, Saat: 12:07)AliZairov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. Evet ben kaç tane uygulama gördüm korsan film var içerisinde amma onlara bişey diyen yok. Olan bize oluyo. Uygulamayı direk askıya alması hatanın düzeltme gibi bir durum olmuyor güncelleme yapayım diye. Şimdi uygulama benim nasıl ispatlarım bunlara. Her uygulamanın kendi keystore anahtarı ve kaynakları hepsi var resimleride.
Bu durumda, ispatla mesülsünuz.
Bunun için "The Google Play Review Team" 'e bir mail göndererek, durumunuzu izah edin. Her iki hesap ve uygulamanın sahibi olduğunuzu ve ispat için ne istediklerini sorun. Eminim tek çözüm yolu budur.

İyi akşamlar Fesih bey. Dediğiniz başlığı arama yaparak onalrada bu durumu izah edeceğim. Bu durumda uygulamanı sildire bilirmiyiz kabul etmezlerse şikayetimi? Bu adresten her iki uygulamanın keystore ve imajların gönderdim altda açıklama yaptım her iki uygulama benim ve kaynak kodlarda mevcut bende. 72 saat içinde geri bildirim gelecekmiş. Benim anlamadığım neden direk askıya alıyorlar kesip atlıyorlar uygulamanı. Gencelleme izni vermiyorlar kaç ugulamam diğer hesapta öyle oldu.
Ben denedim mailde attım ama hep hazır cevap, bu arada o uygulamaları silmiyorlar
(28-01-2017, Saat: 19:43)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben denedim mailde attım ama hep hazır cevap,  bu arada o uygulamaları silmiyorlar

Silmediklerini biliyorum. Ama uygulama zaten benim hesaplar farklı ve eski hesap açık şuan sadece orda da uygulama askıya alındı. Askı sebebini bu uygulama düzeltdim ama bu sefer başkasının uygulamasını çalmışşın gibi bir durum oluştu. Peki google play gibi ağa sahip bir market varmı acaba? Amazon ve turkcell dışında. Şimdilik siteden paylaşım yapıyorum.
Iyi akşamlar. Şikayetime cevap geldi.

Hi Ali,
Thanks for contacting the Google Play team.
After further review, we won't be reinstating your app, AzerBox+ (com.zairovsoft.abp), because it violates the Unauthorized Use of Copyrighted Content policy.
Our policy states:
  • We don’t allow apps that infringe copyright.
For example, your app contains:
  • live streaming of TV channels. (i.e. Ictimai TV)
We were not able to validate your account's relationship to the original content or brand owner.

In order for us to process your appeal, please reply with verifiable documentation (PDF) with letterhead that your application is authorized. Or a proper legal license with a signed document from both parties.
  • Please be advised we will not be able to respond or reinstate your application without the above documentation.
If you can make changes to your app to bring it into compliance, you'll need to upload it using a new package name and a new app name. If you do publish a new version of your app, please make sure it complies with our policies. You may want to review the Developer Program Policies for additional guidance.
If I can be of further assistance, please let me know.

Regards,

Jeffery

The Google Play Team

[Play Policy & Help Center] [Developer Distribution Agreement] [Content Rating Guideline]

Check out our new video for more policy guidance and best practices: 10 tips to stay on the right side of Google Play policy.

Bende tekrar cevap yazdım sinirimden.

Hi. Thank you for your answer.

You say we don’t allow apps that infringe copyright. What are these?

com.mediabay
com.etvizle.newmoon
com.bytas.Line_TV
az.myvideo.mobile

Are you doing discrimination?

Haksızmıyım. Bana diyor biz bu tip uygulamalara izin vermeyiz aşağıda tam 4 tane benim yapıda uygulama var onlara bişey diyen yok olan bana oluyor. Baya sinir oldum. Ayrımcılık yapıyorlar adamlar.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi